FITweb

Reklama

ZPĚT

ČTVRTEK 7.5.2009

Minulý týden byl pro mne celkem úspěšný. Vemi ráda bych Vám napsala, že jsem jej zvládla bez bulimického záchvatu, ale to se mi bohužel nepodařilo :o( Nicméně se snažím nedělat si z toho těžkou hlavu. Naopak mám velkou radost, že se mi podařilo “ustát” ty dny následující po záchvatu a že jsem odolala touze opět se přejíst. Dny po záchvatu totiž pro mne bývají ty nejhorší. Jednak mne tíží výčitky, ale také hůře trávím a bývá mi těžko od žaludku. Po každém jídle tak vyskakuje čertík z krabičky a nabádá mne, abych si dala ještě kousíček toho či onoho.

Krásné ránko,

V sobotu ten čertík byl velmi neodbytný. Viděla jsem se, jak procházím obchodem a kupuji různé laskominky. Nejhorší je vždy ta představa slasti, kterou by mi sladké a vůbec přejezení se v tu chvíli přineslo. Úplně ji cítím na jazyku. Pak jsem si ale vybavila, co všechno by přišlo po záchvatu. Vybavila jsem si, jak stojím nad záchodovou mísou, jaké zhnusení pociťuji, výčitky a jakou bezmoc pak zažívám. Začala jsem tedy mlátit do polštáře, abych alespoň trošku vybila nahromaděnou energii a vztek. Trošku se mi ulevilo, ale stále jsem myslela na jídlo. Věděla jsem, že se potřebuji zaměstnat něčím jiným, hlavně ruce. Šla jsem tedy umývat nádobí [ještě, že když si člověk vaří, tak je pořád co umývat :o)))] Pustila jsem si k tomu oblíbenou hudbu, a tak se mi podařilo to nejhorší překonat. Když jsem pak večer uléhala do postele, měla jsem takovou radost a byla na sebe tak pyšná.

Také musím přiznat, že díky záchvatu, který jsem měla, jsem si uvědomila, že vůbec neumím nakupovat. Uvědomila jsem si, že nakupuji spousty potravin, které ale vůbec nestíhám jíst – ovoce, zeleninu, sýry, pečivo . . . Je mi pak líto to vyhodit a tentokrát jsem se těmi potravinami přejedla, než abych je vyhodila. Což je stejně paradox, poněvadž nakonec skončily v záchodě. Mám tedy před sebou nový cíl. Předsevzala jsem si, že po obědě si najdu chviličku času a popřemýšlím, co budu jíst den následující. Pak teprve půjdu do obchodu a koupím jen potraviny, které budu potřebovat. Teoreticky to zní dobře, tak uvidím, jak mi to půjde v praxi :o)

Já budu pomalinku končit. Napíši Vám opět za týden a já už se moc těším na ten týden následující a na všechno, co s sebou přinese. Pevně věřím, že to bude krásný a příjemný týden. Mějte se, Saši, moc moc krásně, ať Vám to v práci rychle utíká a opatrujte se. S přátelským pozdravem, Renča :o)

7.5.2009 10:32 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.