FITweb

Reklama

ZPĚT

Těhotenství a přibírání na váze

Dobrý den, mám 20 m syna,zdravý, vitální. Moje váha před těhotenstvím se pohybovala cca 59 kg při 174 výšce. Pravidelně jsem sportovala ( orbitrack,posilovna,kolo,běh,dlouhé procházky).

Dotaz

Těhotenství proběhlo normálně bez obtíží až na přibírání na váze, za celé těhu jsem nabrala pouhý 1,5 kg,dle MUDr. a různých vyšetření bylo prý vše O.K., syn měl porodní váhu 3kg a 52 cm. Bohužel ihned po porodu jsem měla dole 10kg tzn. 50 kg, kojením další -2kg. Velkým stresem po porodu ( syn hospit. na JIP,bríško plné plod. vody)nikdo mě nechtěl o ničem informovat atd..Přišla jsem následně i o mléko. Už rok se mi snaží dát do pořádku menstruaci- nemenstruuji. S 48 kg se cítím dobře,sportuji atd. ale vypadám jako ,,smrt\“. Bohužel po porodu se mi změnila i chuť na jídlo ( sním tuny ovoce,zeleniny) ale na normální jídla chuť žádná. Zkoušela jsem pivovarské kvasnice,vitamín B komplex,hormony od lékaře na chuť ale bohužel… vždy když mám něco sníst prostě je z toho mísa ovoce, zeleniny nebo max. sýry, pomazánky… bez pečiva. Někdy mě chytne záchvat na buchty- hodně peču manželovi. Všichni mě stresují,nadávají že jsem anorektik ale bohužel prostě obrací se mi žaludek když vidím manžela jak jí vepř.knedl. zelo které mu ještě uvařím :-)). Co by jste mi poradil? Podotýkám, že můj stres nadále přetrvává,vidím neustále syna jak se po porodu dusil takže sebemenší úraz, noční buzení… strach jestli mu něco není.

Odpověď

Jednoznačně navštivte psychologa. Je nenormální přibrat jen 1,5 kg při těhotenství. Vše svědší o hlubším problému a není to tedy otázka výživáře. Doporučuji opravdu navštívit psychoterapeuta.

14.5.2009 13:07 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.