Můj profil
Aktuální číslo časopisu DIETA
Časopis DIETA je nejen o hubnutí, ale i o zdravém životním stylu. DIETA nezapomíná ani na muže a má pro všechny vždy něco navíc.
Cena: 39 Kč
Aplikace pro iPhone
Stáhněte si
iPhone aplikaci
pro FITweb
Sexy a střídmá – Kristin Davis
25.6.2010 9:00
Má za sebou temnou minulost alkoholičky, ale dnes je přímo ukázkou zdravého životního stylu. Miluje zeleninu, hnědou rýži a lososa a relaxuje na hodinách jógy.
Mám ženské křivky. Nikdy nebudu ani nechci být nejštíhlejší ženou Hollywoodu,“ hlásá půvabná tmavovláska (45), která pro mnoho mužů představuje nejsvůdnější protagonistku Sexu ve městě. A to i přes to, že je její Charlotte nejméně divokou a extravagantní ze čtveřice newyorských přítelkyň.
„Ve světě showbyznysu vás pořád někdo kritizuje. Spousta lidí vám vyčte každý špek a široké boky,“ přiznává herečka, kterou příroda obdařila postavou ve tvaru hrušky. „Ale nikdo z tvůrců seriálu a filmů Sex ve městě po nás naštěstí nikdy nechtěl, abychom držely dietu.“
Jasné ne anorexii
„Nikdy jsem nepropadla přehnanému hubnutí, protože jsem vyrůstala v harmonickém prostředí,“ říká o sobě. Zato dnešní svět podle ní klade na dívky velmi vysoké nároky, které mohou skončit anorexií či bulimií.
„Módní průmysl může mít velmi špatný dopad na psychiku mladých žen. Myslí si, že musejí být štíhlé. Kvůli tomu vede spousta mladých hereček velmi nezdravý životní styl,“ tvrdí rozhořčeně.
Sama nikdy nedrží drastické diety, které by se podepsaly na jejím zdraví. „Kdysi jsem měla období, kdy jsem si říkala, že jsou věci, které nesmím jíst. Dnes už se tím netrápím.“
Racionální strava
V mládí však na několik let podlehla démonu alkoholu. „Osvobozovalo mě to. Byla jsem velmi stydlivá a pití mi pomáhalo vystoupit z ulity. Ze stejného důvodu jsem milovala i herectví, tyhle dvě věci mi totiž pomáhaly vyjádřit své pocity,“ vzpomíná na své alkoholické období, které skončilo před patnácti lety. Dnes naopak holduje zdravému životnímu stylu. „Zdravá výživa pro mě znamená omezit jídla, která můžou být škodlivá, a jíst hlavně potraviny obsahující důležité živiny.
Nikoli hladovění,“ tvrdí. Na doby, kdy se stravovala v rychlém občerstvení a lila do sebe jednu skleničku za druhou, nevzpomíná příliš ráda. „Tehdy jsem trpěla náhlou únavou a výkyvy energie, dnes už ne,“ nemůže si vynachválit svůj nový stravovací režim. Se zdravými návyky to však nepřehání. „Kdybych měla den co den chroupat saláty, asi bych se zbláznila. K čemu je vám dokonalá postava, když se necítíte v pohodě? Jídlo má být radost.“
Sladké vášně
Kristin má i své kulinářské vášně, například sladkého se zříct nedokáže, a ani nechce. Ze všeho nejraději má čokoládové bonbony a latte z plnotučného mléka nebo vlastnoručně upečené moučníky. Když ji posedne chuť na něco sladkého, často také sáhne po ovesných koláčcích, které jsou kaloricky přijatelnou variantou.
V letních horkých dnech se ráda zchladí dobrou zmrzlinou. „Mám takový trik.
Koupím si nanuka, pak si do něj čtyřikrát kousnu a zahodím ho. Nepotřebuju ho snít celého, abych se cítila uspokojená,“ prozrazuje, že na svou linii přece jen myslí i při mlsání.
Jóga a pilates
Za její vyrýsovanou postavou je nejen rozumný jídelníček, ale i hodiny strávené sportem. „Mým mottem je nedělat pořád to stejné. V posilovně jsem se někdy nudila přímo k smrti,“ přiznává Kristin. Mnohem víc než nekonečné opakování cviků na strojích ve fitness centru ji baví jóga, kterou dokonce kdysi předcvičovala.
Dnes toto indické cvičení kombinuje s vycházkami do přírody, během kterých ji provázejí její psi, a s hodinami pilates. Díky dobrému trenérovi se jí daří během tohoto cvičení, kterému propadla také její kolegyně ze Sexu ve městě Sarah Jessica Parker, neusínat nudou. „Můj cvičitel vymýšlí stále nové cviky, aby udržel mou pozornost,“ pochvaluje si. Ráda také při cvičení využívá elastickou gumu. „Pomáhá mi procvičovat svaly, aniž by příliš nabývaly na objemu.“
Dieta místo plastiky
Proti neúprosnému zubu času nebojuje za pomoci výdobytků plastické chirurgie. „Nikoho bych nekritizovala za to, že si lehl pod chirurgův nůž, ale sama o to nestojím,“ prohlásila na téma plastických operací.
„Nechci podléhat tlaku, že mám vypadat co nejlépe, ráda bych zůstala sama sebou.“ Působí velice mladě a drobnými mimickými vráskami se netrápí. Když chce vylepšit svůj vzhled, sahá po méně invazivních prostředcích, než je plastická chirurgie.
„Chcete vypadat líp?
Zhubněte pět kilo a pořiďte si nový účes,“ poradila svým fanynkám v jednom rozhovoru.
Svůdná i v bikinách
Svou stále štíhlou postavu s plochým bříškem nedávno ukázala ve dvoudílných plavkách na obálce jednoho časopisu. Pětačtyřicet by jí hádal málokdo. Přesto herečka přiznává, že pro ni focení nebylo právě nejpříjemnějším zážitkem. „Nebudu lhát, bylo to pro mě těžké. Jsou lidé, kteří se v plavkách cítí dobře, ale já vůbec nechápu, jak to dělají,“ prozrazuje, že je v ní stále trocha stydlivosti, se kterou se potýkala na počátku své hvězdné kariéry.
Ve filmu Sex ve městě 2, úspěšném pokračování seriálu i prvního filmu, se můžete přesvědčit o tom, že k sebepodceňování nemá rozhodně žádné důvody.
Kristin je na rozdíl od většiny hvězd spokojená sama se sebou. Netrápí ji nedostatky na těle ani neholduje dietám. Nechává se unášet jen zdravým životním stylem.

