FITweb

Reklama

ZPĚT

Eliška Bučková: Za tři měsíce jsem shodila děvět kilo

Česká Miss 2008 prozradila, jak pomáhá své kráse, proč si váží českých návrhářů a kdo ji rozmazluje dobrým jídlem.

Bojovala jste někdy s velkým nárůstem kil?

Vyloženě obézní jsem nikdy nebyla. Když jsem ale vyhrála Českou Miss, začala jsem si všímat, že jsem coby Moravanka opravdu holka krev a mlíko. Vedle svých kolegyň jsem si připadala tlustá, a proto jsem si řekla, že s tím něco udělám.

Jakou cestou jste se vydala?

Nastolila jsem zdravou životosprávu. Začala jíst v malém množství pětkrát denně, vypustila z jídelníčku přílohy a pečivo a chodila pravidelně cvičit. Po třech měsících se výsledek dostavil – shodila jsem devět kilogramů.

Nutili vás někdy zhubnout kvůli přehlídce nebo focení?

Ne, vždycky jsem se pro to rozhodla sama. Dobře si uvědomuji, že v modelingu je velká
konkurence. Když se smířím s nedostatky své postavy, nemám šanci získat zakázky jako holky, které tvrdě dřou v posilovně. Bez toho to prostě nejde. Rozhodně nelze čekat trvalý výsledek od prášků na hubnutí, hladovění nebo různých neinvazivních metod.

Jaká ženská postava dnes vítězí u módních návrhářů?

Ačkoli celý svět tvrdí, jak bojuje s anorexií, ve skutečnosti stále vítězí modelky kostřičky. Ať chceme, nebo ne, vyhublost je u mnohých návrhářů pořád prototypem krásy. Osobně s tím nesouhlasím a jsem ráda, že čeští návrháři to vnímají jinak a šijí krásné modely i na normální holky.

Existuje něco, čím vypomáháte své kráse?

Odmalička mám kudrnaté vlasy, které si stále natahuji, což vede k tomu, že se mi lámou a nerostou. Nechávám si je proto prodlužovat v salonu Afroditi, kde mi náhradní vlásky vozí až z Kazachstánu. Kromě pravidelných návštěv kosmetiky jsem teď začala chodit na botox na kliniku Medicom VIP. Nejde však o vyhlazení vrásek, ale o botox do podpaždí, který zabraňuje pocení.

Milujete coby Moravanka dobré víno a jídlo?

Alkoholu moc neholduji, jídlo ale miluji. Babička s dědou chovají prasata, králíky a slepice, takže když jsem doma, pochutnávám si na domácích biojídlech. To je panečku dobrota!

Kdo se u vás doma stará o vaření?

Na Moravě je to maminka a v Praze Vašek (muzikant Václav Noid Bárta, pozn. redakce). Jsem vděčný strávník, ale Vaškovi vaření opravdu jde. Navíc je gurmán a má rád kvalitní potraviny. Já mu zase na oplátku peču buchty, takže se hezky doplňujeme.

Pocházíte z malého města Strážnice. Jak tamní lidé vnímají vaše povolání?

Občas se setkávám s nepochopením kvůli lžím, které o mně vycházejí v bulváru. To, co by lidé v Praze řešili tři dny, se u nás na Moravě probírá i několik měsíců. Lidé jsou tady hodně důvěřiví, vřelí a navzájem se mezi sebou znají. Když pak někdo z nich vyhraje soutěž, jako je Miss, všichni o tom
mluví a časem se to stane záležitostí celého města. Jen těžko jim pak vysvětlíte, že to, co si přečetli v novinách, není pravda.

Na co se nejvíc těšíte, až jednou ukončíte dráhu modelky?

Těžko říct. Zatím mě práce baví. Ale nejspíš v té době budu mít už jiné priority – děti, rodinu – a budu se radovat z nich.

Za co jste utratila první honorář?

Ze dvou tisíc za malou roli ve filmu padla polovina na cestu ze Strážnice a zpět. Zbytek jsem utratila ve fastfoodu za twistery pro celou rodinu.

Jak váš život změnil Václav Noid Bárta?

Přiznávám, že jsem nikdy nebyla šťastnější. Doufám, že už mi ze života neodejde.

Oblíbená vůně?

Čerstvě vypraného prádla. Doma mám asi dvanáct druhů aviváží.

Kolik kamarádek jste našla v showbyznysu?

Opravdové kamarádky mám na Moravě. Jedinou výjimkou je Ivetka Lutovská-Vítová a její manžel Jarda.

Největší hloupost, kterou o vás napsali?

Že mám anorexii, umělá ňadra a spoustu milenců

Váš tip na extra zdravou ingredienci

Rozhodně cottage a tvarůžky. Zbožňuji sýry a po těchto se nepřibírá.

Váš tip na super relax

Nejlepší je někam odjet a vypnout telefon i internet.

Váš tip na super cvičení

Jednoznačně Power Plate a plavání.

12.1.2012 8:40 | Iveta Vařečková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.