FITweb

ZPĚT

Buďte krásná zevnitř i zvenku

Oranžový rakytník, fialově modré bobulky acai, oranžově červené goji nebo rudé granátové jablko jsou pro vás správnou vitaminovou a antioxidační vzpruhou, a to i v péči o krásu.

1. GRANÁTOVÉ JABLKO

Tip na líčení: Růžově červený až rudý odstín jadýrek propůjčí tvářím zářivý lesk a zdravý odstín, rtům přitažlivost.

Pečujte: Výtažky ze slupek a zrníček (semínek plodu) urychlují opravy v kožních buňkách a zlepšují její pružnost. Antioxidanty ze šťávy se zase účinně podílejí na ochraně proti volným radikálům. Mohou se využívat v krémech, pleťovém mléku nebo v péči o poškozené nehty.

Vyzkoušejte: Tužka s aplikátorem, 259 Kč, Weleda + výživa na nehty se štětečkem, Weleda, 289 Kč – obsahuje zvýšený obsah olejů ze semen granátového jablka pro rychlou regeneraci nehtového lůžka.

Ochutnejte: Pár semínek z granátového jablka přidejte do jogurtu nebo svého oblíbeného smoothie.

2. ACAI

Tip na líčení: Tmavě purpurový odstín dokáže kouzlit s barvou očí, když ho využijete jako oční stíny nebo linku. Zdůrazní hloubku modrých očí, hnědým dodá jantarový svit a hnědé tóny zdůrazní v zelených očích.

Pečujte: Bobulky acai jsou plné antioxidačních polyfenolů, schopných v pleti aktivovat kolagen a kyselinu ferulovou, která brání DNA buněk poškození UV zářením.

Vyzkoušejte: Čisticí pleťová voda Acai Damage-Minimizing Cleanser, Kiehl’s, 1174 Kč – nenarušuje ochrannou bariéru, zklidňuje pokožku zatíženou oxidací.

Ochutnejte: Vyměňte ráno sklenici pomerančového džusu za acai džus, který si můžete připravit z mraženého a ai, které je běžně dostupné v supermarketech.

3. GOJI

Tip na líčení: Využijte krémovou korálově červenou rtěnku k posílení pocitu ženskosti.
Nebojte se jí, hodí se ke všem barevným tónům pleti. Jediné, co hrozí, je, že propůjčí zubům žlutý nádech. To se dá ale napravit vybělením chrupu.

Pečujte: Antioxidanty z goji jsou plné omega mastných kyselin, které vytvářejí důležitou hydratační bariéru. Plody goji jsou také velmi bohaté na betakaroten a rozjasňující provitamin A (retinol), které chrání a vyhlazují povrch pleti.

Vyzkoušejte: Pleťový krém Himalayan Goji, Diet Esthetic, 400 Kč – sjednotí barvu pleti a rozzáří ji.

Ochutnejte: Bobule goji si večer před spaním namočte do vody a ráno je přidejte do své oblíbené kaše.

4. RAKYTNÍK

Tip na líčení: Sluneční odstín plodů rakytníku v barvě broskví dodá pleti teplý nádech. Bronzující oranžovohnědý pudr nanášejte velkým štětcem do středu tváří, a to tam, kde úsměvem vytvoříte takzvané jablíčko.

Pečujte: Olej z rakytníku je zdrojem vitaminu E a esenciálních mastných kyselin, podobných těm, které máme v pleti. Zklidňuje podráždění a zlepšuje jizvy po akné. Chrání i v zimě proti následkům ze znečištěného ovzduší.

Vyzkoušejte: Bio Karité balzám rakytníkový, Saloos, 170 Kč – olej z rakytníku a s máslem karité.

Ochutnejte: Když chcete posílit imunitu, dopřejte si každé ráno sirup z rakytníku, a to po dobu jednoho měsíce.


Článek vyšel v časopise Dieta 01/2016.

11.2.2016 7:30 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.