FITweb

Reklama

ZPĚT

Superkamarádi pro vaše děti

Také váš potomek tráví více volného času doma u počítače než venku s kamarády? Vadí vám, že vaše děti málo sportují a k pohybu je jen těžko přemluvíte? Zkuste je nenápadně motivovat. Pořiďte jim některou ze sportovních pomůcek určených právě pro ně a uvidíte, že výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Dětské kolečkové brusle

1799 Kč, brusle Rollerblade
– na in-line bruslích lze jezdit od prvních jarních dnů až do té doby, než přijde sníh a náledí. Mnozí bruslaři vyrážejí na in-line stezky ještě v listopadu. Důležitá totiž není teplota, ale suchost povrchu. Na podzim máte navíc možnost pořídit brusle mnohem levněji než před začátkem sezony.

Frisbee

199 Kč, Schildkröt
– atypický létající talíř, který zabaví malé i velké. Je lehký, dobře se chytá a přitom doletí velmi daleko.

Taneční podložka

5395 Kč, Babysport.cz
– co si máte představit pod pojmem taneční podložka neboli Dance Pad? Tanec, pohyb, zábavu, postřeh a především spoustu šipek. Dance Pad je v podstatě simulátor tance. Stačí podložku připojit k počítači, nainstalovat přiložený program a zábava může začít. Pořád netušíte, jak to vypadá? Zkuste to spolu se svými dětmi.

Badmintonový set

399 Kč, Vicfun
– badminton nevyžaduje velký trénink, zvládnou jej i začátečníci. Také proto se hodí jako jeden ze sportů pro větší děti. Hrát mohou navíc téměř kdekoli. Nepotřebují kurt, zeď, síť, jen trochu prostoru.

Dětské kolo

1499 Kč, Scirocco
– kolo pro holčičky od 3 let, s postranními kolečky a košíčkem na předních řídítkách, do něhož si mohou uložit všechny „poklady“.

Dětská tenisová raketa

899 Kč, Wilson
– tenis patří mezi sporty, které si vaše děti buď od začátku zamilují, nebo je rovnou zavrhnou. Tenisová raketa pro děti má specifi cký tvar a zkrácený rám je uzpůsobený dětské velikosti.

Švihadlo

249 Kč, Hervis
– Švihadlo schválně, zvládnete přes švihadlo přeskočit alespoň dvacetkrát? Jestli ne, půjčte ho nejdříve svým dětem a učte se od nich. Snožmo, s meziskokem, „vajíčko“, přes pravou a levou, střídavě…

Balon

249 Kč, Hervis
– házet, kopat, pinkat, odbíjet a mnoho dalšího mohou vaše děti podnikat s tímto univerzálním míčem určeným pro široké spektrum sportů. Je pevný, lehký a hodí se i pro malé děti. Skateboard, 999 Kč, Hervis – nejoblíbenější „hračka“ všech malých i velkých kluků. Pravda, možná není úplně nejbezpečnější, ale jen málokterý rodič ji dokáže svému potomkovi odepřít. Vybírejte ale jen takové, které mají kvalitní, pevnou desku a odolná kolečka!

Aqua set

599 Kč, Aligator
– pozorování světa pod hladinou (a nezáleží ani tak na tom, zda v moři nebo v bazénu) patří mezi nejoblíbenější dětské zábavy. Set obsahuje vše, co bude malý potápěč potřebovat: šnorchl, brýle i plavecké ploutve.

Fun Disc

1799 Kč, MFT
– tato pomůcka přispívá k větší stabilitě těla a významně zlepšuje koordinaci nejen u dětí. Hodí se pro všechny úrovně kondičního cvičení, sportovní trénink, rehabilitaci i jen tak pro zábavu.

Sada na pilates

999 Kč, Reebok
– i když je tato, sada určena především pro dospělé, vyřádí se na ní i děti. Určitě si oblíbí velký i malý balon a starší holčičky mohou spolu s maminkou posilovat s elastickým pásem.


Dětských top 10

1. Skateboard
2. In-line brusle
3. Kopací míč
4. Kolo
5. Létající talíř – frisbee
6. Hakisak – footbag
7. Trampolína
8. Tenisová raketa
9. Šnorchlovací souprava
10. Skateshoe, tzv. koloboty


CO SI MYSLÍ ODBORNÍK

Ing. Radka Hanáková, zakladatelka Akademie aerobiku, www.bodyart.cz

„Dětem bychom měli ukázat, že i zdraví prospěšný pohybový program může být zábavný a zajímavý. Mnoho rodičů pro své potomky žádnou pohybovou aktivitu nehledá. Většina z nich se však sama necítí fit a negativně tak ovlivňuje svoje děti. My chceme přispět k tomu, aby rodiče své postoje změnili. Děti mají jiné fyziologické předpoklady než dospělí. Odlišná je také jejich metabolická reakce na tělesnou zátěž. To, že je třeba děti motivovat zábavnou formou, je samozřejmé. Jedna z možností může být použití pomůcek, jako jsou švihadla, obruče apod. U všech dětských věkových kategorií platí, že je třeba dbát na všeobecné pohybové dovednosti (rychlost, koordinace, obratnost, ohebnost, síla, vytrvalost) a obzvláště se zaměřit na cvičení pro správné držení těla. Děti v pubertě se již mohou specializovat na určitý druh sportu nebo konkrétní disciplínu.“

10.12.2009 17:07 | aktualizováno 16.12.2009 11:21 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.