FITweb

Reklama

ZPĚT

5. měsíc reality

Bára i Nikola měly v poslední době pocit, že je toho na ně trochu moc. Cítily se unavené, hubnutí šlo pomalu a obě se shodovaly na tom, že vůbec nemají čas relaxovat. Přitom hlavně Bára byla přesvědčená, že bez odpočinku se jí v hubnutí dál moc dařit nebude. Proto jsme jim zařídili ryze relaxační den podle jejich přání. Bára vyzkoušela thajskou masáž a masáž růženíny, Nikola švédskou masáž a s oběma jsme si na téma volno, klid a hubnutí také popovídali...

Bára, 26 let

fyzioterapeutka Počáteční váha: 87 kg Současná váha: 83 kg Úbytek za 5 měsíců: -4 kg * Jak si představuješ ideální odpočinkový den? Předně se musím dobře vyspat. Pak si dám super zdravou snídani, což je pro mne ovesná kaše s medem a ovocem. Pokud má být den ideální, tak musí být zároveň i hezké počasí. Vyrazím tedy se svým psem Bártem ven na Vyšehrad a po dlouhé procházce si najdu hezké místo na trávě, kde se sluním a Bárt vedle mne pobíhá. Aby byl dojem dokonalý, měl by tam být se mnou i „ON“. K příjemnému dni patří ještě dobrý oběd - nejlépe salát a fresh džus. Odpoledne si půjdu buď zaplavat, nebo jinak zasportovat a večer strávím v divadle nebo s partnerem při skleničce vína. Pro někoho možná obyčejný den, pro mě ideální představa odpočinkově stráveného dne. * Jsi pro aktivní, nebo spíše pasivní odpočinek? Nejraději kombinuji. Nejdříve se musím „vybít“ při aktivním odpočinku (sportu apod.) a pak teprve dokážu odpočívat pasivně v sauně, na masáži nebo třeba jen doma v posteli. * Jaký způsob relaxace preferuješ? Hodně záleží i na ročním období. Jinak odpočívám v zimě a jinak v létě. Obecně mám ale ráda vše, co je spojené s vodou a teplem, tzn. bazén, saunu, vířivku apod. * Kdyby sis měla vybrat jen jednu relaxační aktivitu, která by to byla? Jednoznačně sauna. Na druhou stranu v létě si půjdu raději lehnout na zahradu pod strom než se potit do sauny. * Jakou plánuješ dovolenou? Na léto mám naplánovanou aktivní i odpočinkovou dovolenou. Určitě pojedu na Šumavu, kam jezdím už několik let, a budu chodit na dlouhé túry a běhat se svým psem. Pak se také chystám k moři, kde si chci pro změnu užít naplno lenošení a opalování se. * Jak na tebe působí, když nemáš čas relaxovat? Nehubnu a jsem nervózní. Také mnohem více jím a kouřím, což se na váze jednoznačně negativně projeví. * Jaký je tvůj nejlepší zážitek spojený s relaxací? Mám spíše ideální vzpomínku, kterou si každoročně připomínám, a tou je právě ona zmiňovaná dovolená na Šumavě. Miluji přírodu, les, klid a ticho, a toho se mi tam dostává vrchovatě. Právě proto se tam tak ráda vracím. * Co naopak „nemusíš“? Nepotrpím si na páru, i když se to možná vylučuje s tím, co jsem řekla výše. * Jak často v týdnu relaxuješ, odpočíváš? Jeden večer v týdnu si vyhradím jen pro sebe, to znamená, že si zajdu na kosmetiku, ke kadeřníkovi nebo do vířivky. Snažím se také minimálně jeden večer strávit celý v klidu doma, což se mi poslední dobou příliš nedaří… S klesající váhou se zvedá můj společenský život a já nestíhám odmítat pozvání na sklenku vína nebo na kávu! * Souvisí podle tebe relaxace s hubnutím? Má dostatek odpočinku vliv na tvou váhu? Ano, a to hodně velký. Jakmile neodpočívám a jsem unavená, hledám energii jinde - v jídle, samozřejmě hlavně ve sladkostech. —-

BÁŘINO UNAVENÉ TĚLO POTŘEBOVALO VZPRUHU

THAJSKÁ MASÁŽ A MASÁŽ RŮŽENÍNY V HOLMES PLACE

„Thajská masáž mne neuvěřitelně krásně protáhla a ještě teď (po několika dnech) pociťuji její účinky. I když se po každém sportování poctivě protahuji, není to dostatečné - při masáži jsem to pěkně cítila. Na druhou stranu, u masáže růženíny jsem si nádherně odpočinula a stalo se mi, že jsem skoro usnula. Více než masáž obličeje se mi líbila masáž celého těla, kdy mne nahřáté kameny nejdříve uvolnily a pak i promasírovaly ztuhlá místečka. Masáže se mi líbily obě, každá je úplně jiná a vhodná pro jinou příležitost. Thajskou masáž doporučuji jako důkladné protažení celého těla, růženíny zase jako dokonalý relax po náročném týdnu.“ —-

Nikola, 30 let

studentka Počáteční váha: 87 kg Současná váha: 81 kg Úbytek za 5 měsíců: -6 kg

*Jak si představuješ ideální odpočinkový den?

Z toho jsem vždycky trochu ve stresu, protože pokud se naskytne vidina volného dne, hned to „zavání“ tím, že bych měla udělat něco do školy…Takže když prolenoším den a strávím ho třeba u televize, mám z toho trochu černé svědomí. Jinak toho mám poslední dobou tolik, že je pro mě největší relax se prostě pořádně vyspat a nemuset ráno vstávat.

*Jsi pro aktivní, nebo spíše pasivní odpočinek?

Vypadá to, že si protiřečím, ale rozhodně aktivní. Jít do posilovny znamená, že opravdu nemůžu současně dělat něco do školy.

*Jakou relaxaci preferuješ?

Jakoukoli s partnerem, nejsem typ, který potřebuje od všech zmizet.

* Kdyby sis měla vybrat jen jednu relaxační aktivitu, která by to byla?

Asi bych šla do posilovny, protože mám na ni málo času a dost ji šidím. Následně bych měla ze sebe dobrý pocit a bylo by mi jedno, že zbytek dne třeba prospím. Možná bych si pak dala masáž nebo si splnila svůj velký sen a projela se na koni. A večer? To by přišlo na řadu kino, divadlo nebo koncert… Ale teď si uvědomuji, že jsem si měla vybrat jen jednu relaxační aktivitu, že?

* Jakou plánuješ letní dovolenou?

Doufám, že žádnou! Opravdu. Loni jsem byla dohromady asi šest týdnů z léta pryč, takže práci jsem moc nedala, což se projevilo i na mém výdělku. Navíc budu potřebovat dohánět školu (za rok dělám státnice a už teď jsem poněkud ve skluzu). Každé léto jezdíme s tátou po vlastní ose po Evropě (přes veškeré sympatie, které ve mně vyvolává Tomio Okamura, bych nikdy nejela nikam s cestovkou). Maximálně pojedeme s partou na týden na Moravu do sklípku a na kola.

* Jak na tebe působí, když nemáš čas relaxovat?

Neumím řízeně odpočívat. Jakmile mám trochu volno, získávám pocit, že musím alespoň něco přečíst do školy. Na druhou stranu potřebuji hodně spát. Pokud spím přes týden málo a o víkendu nemám volno (což se stává docela často), tak jsem podrážděná a běžná každodennost mě mnohem více psychicky zmáhá. Neprojevuje se to chutí na jídlo, ale třeba jízda v tramvaji vypadá tak, že mě všichni štvou a musím se hodně držet, abych někoho slovně „nesejmula“. Občas se ve mně nahromadí jakási skrytá agrese - i když jinak jsem poměrně klidná povaha.

* Jaký je tvůj nejlepší zážitek spojený s relaxací? Cokoli, co není všední. Třeba když zhubnete deset kilo a najednou zjistíte, že můžete jet na hory, protože se zase vejdete do přeskáčů, lyžařské bundy, kalhot…

* Co naopak „nemusíš“?

Všechno, co je ve stylu „aroma, horoskop, výklad karet, numerologie, solné lampy“ a podobné hrůzy, to mě vážně vůbec netáhne, spíš štve. A taky by mě nikdo nedostal na padák.

* Jak často v týdnu relaxuješ, odpočíváš? Maximálně když ráno zaspím. A pak večer, když přijdu a usnu u televize, pokud se to počítá.

* Souvisí podle tebe relaxace s hubnutím? Má dostatek odpočinku vliv na tvou váhu?

Já osobně bych řekla, že u mě ne. Mít čas na relax by s znamenalo mít čas na „postranní úmysly“. Mně se nejlíp hubne, když jsem zaměstnaná.


NIKOLA POTŘEBOVALA NABÍT ENERGIÍ ŠVÉDSKÁ MASÁŽ VE WELLNESS CENTRU I´M FIT

„Masáž byla velmi příjemná. Více než cokoli jiného mi přišla jako úžasný relax a uvolnění celého těla. Byla prováděna při tlumeném světle a za doprovodu relaxační hudby, a i když ani jedno příliš nemusím, v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Naopak, krásně jsem si masáž užila a odcházela jsem nabitá novou energií.“

8.6.2009 15:43 | PAVLA MAŘÍKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.