FITweb

ZPĚT

Lucie Borhyová

„Na hubnoucí pilulky nebo tukožroutské polévky nejsem ten správný typ.“ V prosinci 2008 zmizela z televizních obrazovek, protože se stala maminkou krásného chlapečka Lucase. Nyní se vrací zpět do moderátorského křesla Televizních novin na Nově. Řešila někdy svoji postavu? Jak rychle, a hlavně jakým způsobem se po porodu vrátila zpět do formy?

V prosinci 2008 zmizela z televizních obrazovek, protože se stala maminkou krásného chlapečka Lucase. Nyní se vrací zpět do moderátorského křesla Televizních novin na Nově. Řešila někdy svoji postavu? Jak rychle, a hlavně jakým způsobem se po porodu vrátila zpět do formy?

* Co si vybavíte, když se řekne slovo dieta? První impulz, který mě napadá, jsou drastické diety, které slibují nemožné, a hlavně zázračné hubnutí. Mnohem raději bych si ale pod tímto slovem vybavila zdravý životní styl, který jen lehce upravuje nebo navádí, ale neškodí zdraví. * Musela jste někdy hubnout? Nikdy jsem diety nedržela. Mám ráda dobré jídlo a ráda jím. Takže když jsem někdy potřebovala zhubnout, upravila jsem jídelníček a zaměřila se na pohyb. Na hubnoucí pilulky nebo tukožroutské polévky nejsem ten správný typ. * Řešila jste někdy svoji postavu? Někdy v pubertě jsme asi postavu s kamarádkami řešily. Teď už to téma pro mě není tak podstatné. V těhotenství jsem si opravdu užívala a dopřála si, na co jsem měla chuť. Když jsem odcházela z porodnice, měla jsem 15 kg dole a svoji váhu téměř zpět. * Kvůli čemu byste byla ochotná zhubnout? Pokud bych někdy chtěla hubnout, pak především proto, abych se já sama cítila dobře. Mám ráda ženské tvary a nelíbí se mi vychrtlé postavy, takže razantně hubnout by mě asi nikdo nedonutil. * Jaký je váš trik, jak se udržet v kondici a štíhlá? Určitě sázím na pohyb. Přes zimu sice tělo trošku zleniví a je těžké ho přemluvit. Pokud to ale zvládnete poprvé, tělo to vydrží, a pak od vás pohyb bude samo vyžadovat. * Jste vyznavačkou zdravého životního stylu, nebo hříšnice? Častěji asi hřeším. Mám spoustu kamarádek, které si odpírají dobré jídlo nebo sladkosti a dodržují zásady zdravého životního stylu. Já jsem pro se nepřejídat, ale nevidím důvod, proč si občas nedopřát něco dobrého, když to pak venku vyběhám. * Kamarádíte se vy a pohyb? Ano. Nerada chodím do posiloven. Miluju naopak pohyb v přírodě. Když jsem měla pejska, tak jsem chodila na dlouhé procházky a občas jsme si spolu i zaběhali. Teď chodím na procházky s kočárkem. Jinak mám ráda také tenis, lyžování, golf nebo kolo. * Jak se díváte na různé podpůrné metody hubnutí? Zatím s žádnou touto metodou nemám zkušenosti. Plastické operace bych se bála. Jsem pro to, aby se hubnutí nejprve zkusilo přirozenou cestou. Pokud by to přesto nešlo, pak je třeba přikročit k jiným metodám. Pokud to někomu pomůže, proč ne. —-

O MATEŘSTVÍ A PORODU

Čím vám mateřství rozšířilo obzory? Vším. A opravdu hodně. Žiju teď jen pro syna, je moje všechno. Mateřství je prostě krásné. Moc si to užívám. Jako každá maminka chcete dát svému děťátku to nejlepší, snažíte se nyní jíst zdravěji než dříve? Syn je u mě na prvním místě. Stále kojím a chtěla bych kojit co nejdéle, protože si myslím, že je to důležité. Proto se také snažím jíst zdravé věci, lehčí jídla, pečlivě vybírám ovoce a zeleninu. Miluju ovocné tvarohy, jogurty a sýry. Prostě to, co je pro kojící maminku a posléze pro dítě nejvhodnější. Na co se teď nejvíce těšíte? Na sluníčko a teplo. Až vyrazíme na procházku a nebudu muset malého oblékat do několika vrstev. Také se už pomalu chystám do práce. Mám totiž naštěstí práci, která jde s mateřstvím krásně skloubit.

18.5.2009 11:30 | PETRA LAMSCHOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.