FITweb

Reklama

ZPĚT

Calista Flockhart Příliš štíhlá i na Hollywood

Zatímco ostatní děkují nebesům za každý shozený gram, Calista Flockhart (44) má opačný problém. Její vychrtlost z ní dělá terč kritiky médií i dietologů.

Rok 2000 a 2001

A si ji znáte jako bláznivou a v lásce neúspěšnou právničku Ally McBeal ze stejnojmenného seriálu. A právě ten z ní pro mnoho dívek udělal ideál štíhlosti a nadnesl otázku, zda Calista trpí anorexií…

ŠTÍHLÁ OD PŘÍRODY?

„Neprohlížím si sama sebe často v zrcadle, ale když to udělám, nepřipadám si příliš hubená,“ brání se herečka. Podle výroků kamarádek byla drobná odjakživa a v jídle se nijak zvlášť nekrotí. Bulvární novináři se ale přesto pozastavují nad její ultraštíhlou figurou a neustále ji obviňují ze všech možných poruch příjmu potravy. „Je to těžké žít pod mikroskopem. Lidé vás pozorují a pak si něco šuškají. Připadám si potom osaměle a děsí mě to,“ řekla k tomu jednou Calista. Vše, jak se zdá, začalo nejspíš v roce 1998, kdy padesátikilogramová herečka shodila dvě až tři kila. Rok 2006 A to při sto šedesáti šesti centimetrech není příliš. Přesto její okolí začalo ihned spekulovat o anorexii a Calista dostávala spoustu starostlivých otázek. Dokonce se proslýchalo, že se musela nechat hospitalizovat na specializované klinice. „Já ani neznám přesnou defi nici anorexie. Jím cokoli a kdykoli chci, nemám problematický vztah k jídlu,“ snažila se tyto zvěsti vyvracet. O rok později však na place zkolabovala, což opět posílilo všechny dohady – přesto za vším podle herečky stála přepracovanost a dehydratace.

ODHALENÍ: DR. ATKINS

Jak šel čas, Calista Flockhart přece jen přiznala, že má něco společného s dietami: „Držím dietu podle Atkinse. Jím tedy prakticky to, co ostatní, a dokonce oproti nim více tuků a bílkovin, takže moje strava je kaloričtější než většiny lidí.“ Její nejoblíbenější snídaní jsou natvrdo uvařená vejce. A když dostane přes den hlad, sáhne po oříšcích. „Dám si pár mandlí nebo pistáciových oříšků a pocit hladu je pryč.“ K obědu načerpá energii z rybího či kuřecího masa, zato večer se v jídle příliš nekrotí. „Večeře si užívám. Nejradši si dávám plátek pečeného hovězího nebo kousek slaniny.“

SPOKOJENÝ ŽIVOT

Momentálně se její kariéra odvíjí hlavně od účinkování v seriálu Brothers & Sisters. Stále patří mezi „muší váhy“, ale díky načechranému účesu v délce po ramena působí o něco zdravěji. A jejímu dlouholetému, o dvaadvacet let staršímu příteli Harrisonu Fordovi její chlapecká postava rozhodně nevadí. Alespoň soudě podle toho, že ji nedávno požádal o ruku. Stále zamilovaný páreček vede rodinný život i s adoptivním synem Liamem (7) a veškeré spekulace o bulimii či anorexii raději ignoruje.

Rok 20009

1.12.2009 15:48 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.