FITweb

Reklama

ZPĚT

Ester Janečková: „Jím často a ráda. Jsem zkrátka požitkářka! “

Ester Janečková uvádí pořad ČT Pošta pro tebe, zahrála si ve filmu Tomáše Vorla Ulovit miliardáře a na konci října se v pořadu Duety postavila po bok Kamila Střihavky. Miluje vaření a bez jídla si prý nedovede život představit. Jak si udržuje štíhlou postavu?

* Co pro vás znamená dieta?

S dietou nejsme přítelkyně, protože já jím často a ráda, jsem požitkářka. Když se nad tím slovem zamyslím, vybavím si sebe v sedmnácti letech. Vážila jsem tenkrát víc než teď a držela drastickou dietu. Jídla bylo málo, byla jsem mrzutá a výsledek zoufalý. Po týdnu jsem ztracená kila nabrala zpátky.

* Jste vyznavačkou zdravého životního stylu, nebo hříšník?

Hříšník. Mám ráda život a bez dobrého jídla a pití si ho nedokážu představit. Miluju dát si večer sýr a k tomu sklenku dobrého vína. Neumím být asketická, ale snažím se nepřejídat.

* Co byste poradila těm, kteří chtějí zhubnout, a nejde jim to?

Dávat si reálné cíle, pozitivně myslet a naučit se radovat i z malých úspěchů. Doporučuji jíst menší porce několikrát denně, pít hodně vody a případně vynechat přílohy. Člověk do sebe uloží podstatně méně energie, ale nebude mít hlad.

* Vaříte, pečete, smažíte, grilujete? Co z toho nejradši?

Vařím, peču, smažím, griluji - všechno a ráda. Bohužel nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu, kde zatím nemám kuchyň, takže mé možnosti jsou teď omezené. Ale brzy dostanu novou parní troubu, moc se těším.

* Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a co byste naopak nesnědla?

Oblíbených jídel mám několik, třeba vepřovou panenku plněnou pršutem. Mám ráda také těstoviny na nejrůznější způsoby. Nejím naopak škubánky, už od školních let, protože v jídelně se nedaly pozřít. A dršťkovou polévku.

* Co ve vaší spíži, ledničce či kuchyni chybí a proč?

Vždycky tam chybí to, co zrovna potřebuju. Nemám pravidelný pracovní režim, takže vlastně nikdy nevím, kolik času mi zbude na přípravu večeře, a taky netuším, na co budeme mít chuť.

* Musela jste někdy hubnout do šatů?

Občas se snažím zhubnout před natáčením, teď třeba před pořadem Duety, kde budu mít opravdu skvostné šaty. Už na první zkoušce jsem slibovala, že příště se pokusím přijít trochu štíhlejší, ale módní návrhářka Jiřina Tauchmanová nakonec zhubla za mě -ušila mi šaty s důmyslným vnitřním korzetem, který zakryje vše zbytečné.

* Jaký sport provozujete?

Jsem velkým příznivcem pilates. Baví mě taky spinning a trampolíny, ale ne v každém životním období jsem tak aktivní, jak bych si přála.

* Máte štíhlou postavu v genech, nebo je to výsledek těžké dřiny?

Maminka je spíš silnější, ale v rodině mého otce byli všichni štíhlí, takže… Občas hřeším na to, že nejsem tlustá, ale také jsem si vědoma svých silnějších partií. Proto když můžu, snažím se mít každý den aspoň trochu pohybu.


...a ještě něco navíc:

Jaký je pro vás nejlepší způsob relaxu?

Ve společnosti mezi lidmi. Neumím relaxovat v klidu a o samotě.

Váš tip na něco zdravého, ale dobrého?

V poslední době miluju sushi. A můj stálý favorit je pravý parmazán. Jakkoli je jídlo jednoduché, stačí přidat do něj trochu pravého parmazánu a rázem se z něj stane zázrak.

10.12.2009 16:57 | aktualizováno 15.12.2009 14:53 | Jana Benešovská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.