FITweb

Reklama

ZPĚT

Jak hubnout v roce 2010?

Diety a hubnutí jsou někdy naprosto jednoduché, leckdy však docela složité záležitosti. Někdy to zvládneme sami a někdy voláme na pomoc nadpřirozené síly.

Hubnutí nesouvisí jen s nadbytečnými kily, ale hlavně s psychikou a tím, jak sami sebe vnímáme. Jak chceme, aby nás vnímalo okolí, a jak sami sebe máme rádi. Říkáte si, že vaše nadváha může za to, že nemáte práci, že nemůžete sehnat partnera, že vás trápí zdraví. Zkuste to změnit. Zkuste přemýšlet pozitivně. Možná vám pomůže kamarádka, možná psycholog nebo odborník na výživu, ale často to může být také astrolog či kartář, který vám předpoví budoucnost. Jak se nám tedy bude hubnout v roce 2010?

* Patří k vašim klientům častěji ženy, nebo muži?

Víc než čtyřicet let se zabývám astrologicko-karetním výkladem a psaním lidských příběhů (doposud jsem napsala 18 knih). Mám širokou klientelu, jezdí ke mně lidé ze všech koutů naší republiky i ze zahraničí. Převládají ženy (70 %), snad proto, že jsou daleko senzitivnější a vnímavější. Zbytek tvoří muži, tedy ti, kterým v životě něco nevyšlo, ale ve své podstatě jsou mnohem racionálnější. Když to však zkusí, většinou se jedná o pracovní záležitosti či podnikatelský záměr, jejich logické myšlení náhle dostane trhlinu a ptají se: „Jak je možné vyčíst z data narození a karetních obrázků minulost, přítomnost i budoucnost?“

* Zabýváte se věcmi mezi nebem a zemí, co se svými klienty nejčastěji řešíte?

Se svými klienty nejčastěji řeším lásku (partnerské vztahy), stále zaujímá primární postavení. Láska se rodí z okouzlení a krásy a umírá, jakmile je utlačována. Osamělost považuji za jeden z nejtíživějších problémů člověka moderní doby. Lidé stále hledají lásku, touží po štěstí, po pohádkově laděných představách a kolikrát mají vše na dosah ruky, jen to uchopit, avšak nevidí to. Dále se zajímají o zdraví, tážou se na členy rodiny, přátele i domácí mazlíčky, na práci, studium, cestování, zkrátka na vše, co je momentálně tíží a zajímá…

* Někdo potřebuje pouze nasměrovat, někdo zvednout sebevědomí, jiný vyřešit nějaký životní krok. V Dietě řeší čtenářky zejména svou nadváhu, nízké sebevědomí i to, že nemají partnera. Dokázala byste pomoci i jim?

Ano, někteří lidé potřebují zvednout hlavu, sebevědomí, nasměrovat na určitý cíl. Většinou to sami velice dobře vědí, ale vlivem posledních neblahých událost (zklamání, rozvod, ztráta blízké osoby, ideálů, zaměstnání) si nevěří a tápou. Často mi připadá, že řešení je docela jednoduché, ale samozřejmě vím, že to v životě takhle nefunguje. Člověk musí několikrát za svůj život vstát, oprášit si kolena a jít dál. S oblibou říkám, že každý den nemůže být svátek. Navštěvují mě i klienti, kteří trpí nadváhou a nejsou tím zrovna nadšeni, i když navenek působí velice mile a sympaticky. Dokonce řada z nich jsou vtipálci a obezitu berou s humorem, s jistým nadhledem, z problému se snaží udělat přednost. Vím však stejně jako oni, že nejsou se svou nadměrnou váhou spokojeni. Vždy jim říkám: „Záleží jen na vás samotných, na vaší pevné vůli.“ Velice pomáhá žít tzv. nadčasově s myšlenkou do budoucnosti. V kuchyni si zavěšte na viditelné místo nástěnku s těmito slovy: CHCI BÝT ŠTÍHLÁ A KRÁSNÁ. NEBUDU JÍST TUČNÁ JÍDLA, PEČIVO ANI SLADKOSTI! NAOPAK VŠE NAHRADÍM VYVÁŽENOU STRAVOU, ZELENINOU A PLODY MOŘE. BUDU SE VÍCE POHYBOVAT A SPORTOVAT! TO VŠE JE JEN PRO MÉ DOBRO! – A to by v tom byl čert, aby se vám to nepodařilo.

* Lze z karet vyčíst, jak se bude v roce 2010 ženám hubnout, na co by si měly dát pozor a čeho se vyvarovat?

Podle čínské astrologie by se to v roce Kovového tygra mělo mnohým obézním lidem podařit. Tážete se proč? Odpověď je jednoduchá, je to rok velice aktivní, činorodý, vznětlivý a prudký. Nezkrotný a nezdolný duch tygra povyšuje každou událost do nadlidských rozměrů, je silný, rozhodný, snaží se na sebe brát obtížné úkoly a povinnosti, stále nás popohání vpřed. Kovový tygr je skutečnou zásobárnou energie a téměř s fanatickým nadšením se vrhá do všeho, co považuje za důležité a prospěšné. A také mnohé překvapí. Nutné je však dodat, že záleží na každém jedinci, na každém z nás, jak se k daným problémům postavíme. Není čas na sebelítost a hořekování, říkat si, že to nejde, že se k vám osud chová macešsky, že vám nepřeje. Je třeba být silná, odvážná a flexibilní, neboť moderní doba si to žádá.

* Jaké je vaše doporučení pro naše hubnoucí čtenářky?

Na závěr doporučuji čtenářkám časopisu Dieta, že nikdy není pozdě začít s čímkoli, a je jedno, kolik je vám roků, jaké jste barvy pleti či vyznání. Věřte v sebe a neklesejte na mysli. Věřte a čiňte dobro a ono se k vám několikanásobně vrátí. Věřte v lásku, i když ji právě neprožíváte, protože skutečně na zemi existuje. Věřte ve šťastné náhody, ambiciózní sny a emoce, protože v životě dosahují závratných výšek i bezedných hlubin. Snažte se získávat nové vědomosti, studujte a cestujte, rozšiřujte si svůj pohled na světové dění a přírodní krásy


ptali jsme se Dagmar Kludské, astroložky a kartářky, www.kludska.cz

25.1.2010 10:28 | aktualizováno 25.1.2010 10:45 | Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.