FITweb

Reklama

ZPĚT

Můj hubnoucí deníček

Petra s námi hubne již pátý měsíc, což je už opravdu doba, po které si rozhodně zaslouží nějakou motivační odměnu. A jak jinak odměňovat v Dietě než něčím, co souvisí s dobrým a zdravým vařením?

Díl šestý: Petra, 30 let

Výchozí váha: 81,5 kg

Aktuální váha: 77 kg

Celkový úbytek: 4,5 kg

Super překvapení

Uplynul další měsíc a já jsem se opět těšila do Prahy, kde jsem se setkala s redaktorkou Diety a specialistkou na vaření firmy Zepter. Přichystali pro mě skvělé překvapení v podobě ukázky zdravého vaření, a navíc jsem dostala vynikající novou pánev. Zároveň mě to donutilo zamyslet se trošku nad tím, co všechno se v mém jídelníčku vlastně za celou tu dobu změnilo.

Omáčky už neřeším

Můj jídelníček se změnil od základu. Svíčkovou, rajskou i jiné omáčky jsem nahradila lehkým jídlem, které se skládá především z ryb, libového kuřecího, mořských dobrůtek a zeleniny. Asi nejoblíbenějším receptem se pro mě stalo rizoto s krevetkami. To si velmi vychutnávám. Jsem ráda, že jsem si na nový jídelníček zvykla a že mi chutná, a hlavně že chutná i mému příteli. Dříve jsem pro něj chystala jídlo zvlášť, ale teď už si na zdravější stravu zvykl i on. Taktéž jsem za podporu vděčná i svojí rodině. Když k nim přijedu na večeři, mají pro mě připravené speciální lehké přílohy nebo dietní menu.

Jsem nadšená

Pánev mě hodně potěšila, protože jsem si zrovna chtěla nějakou koupit. Moje stará teflonová už opravdu dosluhovala. Většinou jsem bojovala s tím, že se mi jídlo připékalo, musela jsem ho podlévat, a pak už nebylo tak chutné. Jak jsem se spolu se školitelkou Katkou přesvědčila, při přípravě kuřecího masa se zeleninou na nové pánvičce připékání nehrozí, a dokonce se na ní dá vařit s minimem tuku. Nebo i zcela bez něj. Jsem ráda, že jsem se opět naučila něco nového, a těším se na „novou“ přípravu pokrmů.

Co js me vařili: Pečené kuřecí prso se zeleninou

Ingredience: kuřecí prso, brambory, mrkev, celer, česnek, cibule, bylinky (rozmarýn, tymián)

Postup: Zepter pánev rozpálíme nasucho. Potom vložíme kuřecí maso. Po dvou minutách maso otočíme a přidáme česnek a tymián, abychom maso provoněli. Po další minutě přidáme brambory, mrkev, celer, cibuli a podlijeme lžící vody. Pánev přiklopíme pokličkou a vaříme v páře 10 minut. Po deseti minutách vypneme a necháme ještě 3 minuty dojít. Podávat můžeme s tmavým pečivem.

10 pravidel zdravé ho stravování při hubnutí podle Petra Havlíčka:

1. Je třeba vědět, kolik toho mohu sníst. Nastolit si svůj stravovací režim tak, aby byl výdej o něco vyšší než příjem. Ale rozdíl nesmí být příliš propastný.

2. Jíst v pravidelných intervalech a nehladovět v průběhu dne.

3. Vynechat smažené a fritované.

4. Připravovat jídlo vařením, vařením v páře a grilováním.

5. Vařit na kvalitním nádobí, kde při kuchyňské úpravě jídla nemusíte pou žívat tuk. Skvělé jsou i multifunkční trouby.

6. Tuk si přidávat až do hotových jídel.

7. Zeleninu, kromě sladké mrkve nebo karotky, konzumovat v jakémkoli množství.

8. Nakupovat správně. Na etiketách sledujte dva druhy údajů: složení živin a použité suroviny. Tedy celkový obsah energie, ale i podíl tuků, obsah sacharidů, soli a vlákniny.

9. Vypít minimálně 2 litry tekutin (nezapočítává se káva a alkohol).

10. K hubnutí nepatří alkohol, ale proti malému množství jednou za čas u dospělých lidí nelze nic namítat. Mějte však neustále na paměti, že alkohol se mění na tuk.

Výživový poradce ing. petr havlíček, Centrum Vittore, www.centrumvittore.cz

20.6.2011 7:37 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Vevoda z Barrandova

  Vevoda z Barrandova 4,5 kg za 5 mesicu....tak to je jeste na dlouho :-|

  Pondělí 13:30

 2. IstarTara

  IstarTara tak to je trapas... hubnout tak pomalu a ještě být za to ocenována :-D :-D :-D

  Pondělí 14:28

 3. Snad na dobré cestě :)

  Snad na dobré cestě :) proč jako trapas?! snad lepší pomalu, ale jistě a napřád, než 2 kg tejdně s pěknym jojo fektem.. :-\

  Pondělí 17:35

 4. Eva H

  Eva H Přesně tak, raději pomalu, ale trvale.

  Pondělí 17:45

 5. ladí

  ladí taky souhlasím, mě to jde taky pomalu, ale jde ;-)

  Pondělí 19:38

 6. Bulinka

  Bulinka já jí držím palce. pomalu je lepší než rychle, to umí hladovkou každý

  Pondělí 20:45

 7. Vevoda z Barrandova

  Vevoda z Barrandova Zalezi k cemu jste tady: jestli si zapisovat utirani prachu a serfovani po netu jako vydaj energie, poprat rano vsem "lidickam uplne nejlepsejsi den", rozdat palecky nahoru a 128 smajliku - pak, samozrejme, vam vsem preju si to tady pekne i se vsema kilama uzit. Opravdu 5 kg za 5 mesicu .... to je zvlast po zime asi uplne normalni ubytek vahy a zadny vysledek zmeny jidelnicku, zvyseneho vydeje energie.. Jinak one dame tu panvicku opravdu nezavidim.

  Úterý 09:13

 8. Vevoda z Barrandova

  Vevoda z Barrandova Jo a jeste nesmime zapomennout, ze cely ten clanek je primarne o casopisu Dieta a nadobi Zepter...pribeh o 5 kg za mesic nebo za 5 mesicu tu slouzi jen jako kulisa. Kdovi jestli ona Petra je realna - nebo si panev odnesla znama zname....jak uz to ve spotrebitelskych soutezich chodi. :-*

  Úterý 09:58

 9. Tereza Turková

  Tereza Turková Dobrý den, doporučuji přečíst si předchozí díly hubnoucího deníčku, paní Matějková popisuje celý průběho svého hubnutí, jak přesně hubne a proč. Všechny kroky jejího hubnutí jsou tam popsány i se zdůvodněním.

  Úterý 10:04

 10. danmaria

  danmaria Jani-tak jak to jde, mi stále nic moc, ale uvidíme, ještě musím vydržet.Moc zdravím a držím palečky. :-) :-) 8-)

  Neděle 09:46

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.