FITweb

Reklama

ZPĚT

Zaostřeno na tělo

V zimě, kdy kvůli počasí sport často šidíme, můžete usměrňovat tukové buňky při příjemných procedurách ve wellness zařízeních, lázních či kosmetických salonech.

Všechny zákroky, které vám pomůžou ke štíhlejším křivkám, jsou příjemné, a tak vám určitě nebude vadit, že je absolvujete v několika etapách.
Pokud to totiž s hubnutím a zpevněním postavy myslíte vážně, vyžaduje to několik návštěv, aby procedury skutečně zabraly. Vyzkoušejte kombinaci peelingu, zábalů, masáží i hubnutí s moderními přístroji. Nezapomínejte na zvýšený pitný režim, a když ještě přidáte trochu pohybu, třeba dvacet minut chůze denně, nadbytečný tuk začne mizet jako mávnutím kouzelného proutku.

Peeling

Peeling většinou předchází jako první procedura zábalům a masážím. Připraví pokožku na to, aby přijala další látky, které se budou podílet na vašem hubnutí. K obroušení těla se nejčastěji používá mořská sůl z Mrtvého moře s esenciálními oleji, zrníčka kávy, třtinový cukr či jiné dobroty. Tělo se zbaví nečistot a odumřelých buněk, zlepší se cirkulace krve, pokožka je připravená, hladká a vyleštěná.

TŘTINOVÝ PEELING

Máte pocit, že cukr není nic pro vás? Ten třtinový ale obsahuje cenné minerální látky a vitaminy, které získává z vulkanické půdy a které při ošetření předá vaší pokožce. Vyzkoušejte ho ve směsi s rostlinnými oleji z kokosu a exotických ořechů, skvěle uvolní ucpané póry na těle. Terapeut si připraví směs koupelového mléka a teplé vody, kterou „hubnoucí“ část těla zvlhčuje. Poté nanese rozehřátou peelingovou směs a krouživými pohyby pokožku lehce obrušuje. Ta pak bude připravená na zábal nebo na masáž.
Doba trvání je 60 minut. Více na www. clarionhotelspindleruvmlyn.com

SOLNÝ PEELING

Že sůl je nad zlato, platí, možná překvapivě, i při zeštíhlování. Zvláště solné krystaly z Mrtvého moře, které jsou bohaté na minerály, prospívají lidskému organismu. Solný brousek a přidané éterické oleje jsou obzvlášť vhodné jako základní péče při intenzivní detoxikaci těla a uvolnění lymfatických cest. Sůl podporuje redukci tuku v těle a zásobuje ho vlhkostí. Ideální je pro sportovní typy žen, které se příliš nevyžívají v nejrůznějších luxusních procedurách a krémech. Je to jednoduché ošetření, povzbuzující a osvěžující. Efekt peelingu zvýší použití parní nebo suché sauny. Zkuste například peeling mořskou solí s éterickými oleji a akupresurní masáží plosek nohou.
Více na www.balanceclub.cz

Zábaly

Zábaly těla jsou oblíbenou „salonní“ novinkou posledních let. K umocnění účinku hubnutí pod fólií či látkou pomáhají speciální extrakty v rostlinných olejích, které jsou s pomocí tepla a někdy i tlaku schopné štěpit tuk, zvýšit metabolismus a eliminovat zadržování vody. Při zábalech se používá bahno z Mrtvého moře s minerály, skořice, chilli papričky nebo zelená káva. Ošetření se zaměřují na kontury těla – formují postavu, zrychlují metabolismus a štěpí tuky. Působí proti celulitidě, zvyšují buněčnou stimulaci, mikrocirkulaci a stahují cévy.

ZÁBAL ZE ZELENÉ KÁVY

Při této proceduře budete tak trochu zelená, ale jen chvíli. Masérka totiž pokryje vaše tělo čistou 100% mikronizovanou zelenou kávou a následně jej zabalí. Pod vlivem tepla na vás budou působit látky ze zelené kávy, která je přirozeně bohatá na kyselinu chlorogenovou, polysacharidy, proteiny a esenciální oleje. Na závěr se vetře ošetřující emulze. Doba trvání je 30 minut.
Více na www.pevonia.cz

TEPLO ZE SKOŘICE

Na skořicový zábal se používá krém nebo gel, který obsahuje skořicovou silici.
Způsobuje místní prohřátí pokožky, rozšíření cév a tím zvyšuje odbourávání tukové tkáně v místech výskytu celulitidy. Krém se nanáší v tenké vrstvě a jemně se vmasíruje do pokožky. Potom vás zabalí do fólie a vy odpočíváte na lůžku, přikrytí dekou. Zábal podporuje krevní oběh, spalování podkožního tuku, funkci lymfatického systému a stimuluje i odbourávání zplodin těla vzniklých látkovou výměnou. Před procedurou je jen potřeba prověřit, zda nejste na silice ze skořice alergičtí. Zábal působí 30 minut. Více na www.powerplatevajano.cz

Masáže

Masáž je příjemnější formou pasivního cvičení. Svaly se stahují a povolují, aniž byste se o to nějak přičinili, o jejich procvičování se starají ruce masérů.
Tohle cvičení je v období, kdy jsme kvůli zimě trochu zpomalení, velice příjemné. A jak víte, když je tělo v pohodě, lépe se ubírají centimetry a kila. Masáž je neocenitelná při omezeném či zpomaleném krevním oběhu nebo je-li lymfatický systém oslaben. Novinkou jsou masáže, které jsou prováděné ověřenými exotickými metodami.

LYMFOMASÁŽ

Smyslem této speciální masáže je zlepšit pohyb lymfatických tekutin v těle a odvádět nečistoty, které způsobují zadržování vody v těle, otoky a celulitidu. Je nejčastější a nejúčinnější metodou používanou při zeštíhlování. Základním principem této masáže je jemná ruční masáž velkých svalových skupin, a to právě na místech, kde proudí lymfa. Lymfodrenáž lze provádět s pomocí přístroje nebo ručně. Měl by se však do ní pouštět pouze odborný masér. Délka procedury je 60 minut.
Více na www.salon-korunka.cz

MASÁŽ EGYPTSKÝCH KRÁLOVEN

I egyptské královny toužily po ladných křivkách a pevné pokožce. Recepturu zeštíhlujícího oleje od španělské luxusní značky Alqvimia s účinky pro zpevňující efekt můžete vyzkoušet při aromaterapeutické masáži Silouette. Společné účinky vybraných ingrediencí nastartují intenzivní detoxikační proces, zmírní celulitidu a odbourají tuky. Masáž povzbuzuje lymfatický oběh, zlepšuje svalové napětí a vyhlazuje kůži. Délka procedury je 90 minut, zahrnuje peeling, zábal a masáž. Více na www.laznejachymov.cz

THAJSKÁ HUBNOUCÍ MASÁŽ

Vyzkoušejte masáž speciální thajskou technikou poklepáváním a skořicovým olejem, který pomáhá k odbourávání podkožního tuku. Terapeutka správným tempem, rychlostí a tahem působí na problematické partie a tím stimuluje energetické body, působí na lymfu a povzbuzuje správnou funkci metabolismu. Pro formování postavy se doporučuje série deseti opakování.
Délka procedury je 90 minut. Více na www.planetzen.cz

INDICKÁ HUBNOUCÍ MASÁŽ

Během procedury je na celé tělo nanesen speciální masážní olej, namíchaný například z růží, eukalyptu, mentolu a levandule, aby se zahřály a uvolnily svaly. Následuje hloubková tkáňová masáž, která využívá speciálních technik indického maséra pro intenzivnější proniknutí do svalů.
Procedura omezuje vytváření nového tuku a odstraňuje přebytečné tekutiny. Zároveň zlepšuje krevní oběh a zvyšuje imunitu. Doba trvání je 60 minut.
Více na www.princeofwellness.cz

Přístroje

Velkým hitem posledních let je formování postavy pomocí speciálních přístrojů.
Zlepšila se totiž dostupnost těchto procedur. Likvidace tukových zásob probíhá víceméně bezbolestně, záleží na vašem osobním pocitu. Nejnovější přístroje se postarají o vypnutí kůže, odstranění celulitidy, úbytek tukových buněk a zpevnění celé postavy.

TECHNOLOGIE ICOONE

Tělo je ošetřováno rukojetí s válečky s velkým množstvím mikroskopických otvorů, které působí na tukové buňky do hloubky. Výhodou oproti jiným přístrojům je, že přístrojové hlavice, se kterými se pracuje, plně respektují původní strukturu a funkčnost živých tkání. Nedochází k „vysávání“ pokožky, ale hlavice přilne k povrchu těla, a tím se zamezí stresování pokožky. Základní program trvá 20 minut a je zaměřený například na celulitidu a otoky. Po něm následuje desetiminutový cílený program zaměřený na povadlou kůži v oblasti dolních stehen, paží i povislé zadní partie. K výraznému účinku se doporučuje kombinovat přístroj s nejrůznějšími zábaly. Ošetření jedné partie trvá 30 minut. Více na www.miracleclinic.cz

KOSMICKÉ HUBNUTÍ

Rozpouštění tukových polštářků probíhá v „kosmické lodi“ SpaceShip, která je vybavena laserovými diodami od japonské firmy Mitsubishi. Při proceduře se natáhnete na lehátko v jakémsi vajíčku, přičemž hlava zůstane venku. Na problémové partie jsou aplikovány dvě různé vlnové délky diodových laserů. Nic vás ale pálit nebude, pracuje se s aktivně chlazenými aplikátory. Výsledky jsou rychlé a viditelné i v případě, kdy vrstva tuku prorůstá svalovou hmotu, což se objevuje u sportovně založených žen. Metoda je bezbolestná a nezatěžuje organismus násilnou destrukcí tukových buněk, ale probouzí k odbourávání tuku přirozené metabolické procesy. Odstraňuje celulitidu a formuje kontury na rukou, nohách i na těle a navíc zpevňuje a vypíná pokožku. Díky jednomu ošetření můžete zhubnout až 2,5 kila, záleží na fyziologických dispozicích. Pro nejlepší výsledky se doporučuje alespoň 5 opakování a doplnění lymfodrenáží.
Doba ošetření je 40 minut. Více najdete na www.salonannette.cz

INFRATHERMO

Tělový termální přístroj s návleky na dolní i horní končetiny s infračerveným zářením detoxikuje tělo, snižuje hmotnost a celulitidu.
Pracuje podobně jako infrasauna, vaše tělo zahřívá do hloubky a teplotní efekt napomáhá tvarovat tělesné kontury. Během ošetření vám nabídnou lymfodrenážní čaj nebo vlákninový drink, který urychluje proces hubnutí.
Doba trvání je 40 minut.
Více na www.mandala-spa.cz


Článek vyšel v časopise Dieta.

10.1.2017 10:02 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda

Pro komentování článku je nutné být zaregistrován a přihlášen.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.