FITweb

ZPĚT

Ošiďte chuť na sladké

Každou z nás někdy přepadne chuť na něco sladkého. Někoho častěji, někoho jednou za rok, ale potká nás to všechny. Jak mlsnou ošidit? Zkuste některý z tipů našich čtenářek.

Pomáhá mi, když jdu dělat fyzickou práci. Klidně třeba vydrhnout wc nebo čistit vanu, hlavně se něčím zaměstnat. Upřímně řečeno, to mi pomáhá i na vztek a smutek.

Jana, Praha

V kabelce s sebou nosím malé čokoládičky. Když opravdu chuť nezvládnu, dám si jednu čokoládku, a je po problému. A protože jsou malé, tak ani nemám špatné svědomí, že bych škodila své postavě. Ale čokoládkou se smím odměnit jen jednou denně.

Lenka, Ostrava

Snažím se chutě ošálit něčím jiným, třeba sušeným ovocem. Dost mi na to pomáhá také kandovaný zázvor, i když ten zrovna dietní není. Je ale moc dobrý a chuťově výrazný, takže mě „zachrání“ na dlouho.

Veronika, Brno

Já vyznávám teorii, že když mám chuť na sladké, ničím ji „neoblafnu“. Raději si dám nějakou sladkost hned, než abych čekala den a nacpala se mnohem víc. Takže když mám chuť, dám si malý nebo třeba i větší dortík, a hned je mi líp.

Magdalena, Zlín

Pomáhají mi třeba takové ty sušenky nebo pamlsky, které se dávají ke kávě. Na chuť je to tak akorát. Kromě toho jsem studentka, tak si vždycky za tou sladkostí představím peníze na kolej nebo skripta, a chuť mě dost rychle přejde.

Kamila, České Budějovice

Netrápí mě ani tak chuť, jako spíš nedostatek vůle. Sama si sladké nekoupím, ale jak dostanu čokoládu, pořád musím uždibovat. Řeším to jednoduše – okamžitě ji pustím „do oběhu“ – prostě ji rozdám. Na mě nezbude, a je klid.

Linda, Beroun

Prostě si nedám. Počkám si vždy až domů, kde mám kvalitní hořkou čokoládu. Stačí čtvereček, a je po chuti. Je sice dražší, ale zase dlouho vydrží a necítím se provinile, že si škodím.

Klára, Pardubice

Své chutě si schovávám na „hříšný den“. Ten jsem si stanovila na neděli. Když mám chutě, tak je uspokojuji právě v tento den. A pokud dostanu chuť v pondělí a je jasné, že do neděle nemám šanci vydržet, vždy si ji nechám alespoň na druhý den ráno a sladkost si dopřeju k snídani. Mám pocit, že tak nebudou ty následky tak strašné.

Dana, Vyškov


Máte i vy nějaký osvědčený způsob, jak ošálit chutě? Podělte se o ně s ostatními. Pište na dieta@mf.cz

10.4.2008 1:00 | Pavla Maříková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.