FITweb

ZPĚT

30. dubna, středa

Dny nám běží, jako by je někdo popoháněl. Než si užiji volna o víkendu, je zase pondělí a s ním i další psaní o mém hubnutí. O hubnutí? Spíše o stagnaci. Váha se zastavila a stávkuje.

Ráno jsem se vážila, mám 77 kg. No je to úspěch za měsíc diety takový skok s váhou dolů, to jsem ani nečekala a hlavně jsem ráda, že při tom, kolik konzumuji sladkostí, se nerozhodla váha posunout opačným směrem. Je ale fakt, že daleko více piji neslazenou čistou vodu a jím víc ovoce a zeleniny. Dočkala jsem se i stravovacího plánu od pana Havlíčka, ale musím konstatovat, že vše mi již dávno bylo známé a možná jsem od toho očekávala více, ale ono hubnutí na pokyn stejně nejde udělat, takže na druhou stranu chápu, že pan Havlíček nemůže poskytnout víc než jen suchou teorii, kterou znám již z časopisů a různých příruček ze STOBu. Nejsem také zastáncem L-karnitinu, takže ačkoliv mi bylo doporučeno jeho užívání, já tak konat nebudu. Četla jsem článek o jeho „účincích“ prokázaných studií, takže si myslím, že se jedná spíše o zbytečné finanční zatížení, protože už i tak je zdravé stravování dražší než když se člověk odbude třeba jen oplatkem. On taky bílý rohlík je levnější než ten celozrnný a nebo kuřecí šunka je dražší než vysočina nehledě na ceny zeleniny a ovoce.

Co se celého týdne týče, tak jsem jej měla daleko více pracovní a fyzicky náročný, protože začalo období chmelování – u nás na dědině je nyní akční být správným chmelařem a podporovat pivaře v pěstování chmele a tak i já se svou mamkou se poctivě účastníme této činnosti, ač pivo nepijeme… :-) nyní byla fáze zapichování drátků k rostlinkám, takže tělocvik jedna báseň hlavně pro krční páteř i tu bederní. Tento víkend jistě už začneme s naváděním rostlinek na zapíchané dráty, už se zase nemůžu dočkat na to plevelení lepivého chmele a nekonečné řádky…

Myslela jsem si, že jediný odpočinkový den bude v pátek, kdy jsem vyjela pracovně na stavební veletrh do Brna. To jsem se ale víc nadřela s těmi těžkými propagačními materiály a mamka mi pak ještě řekla, že v sobotu chce jet do davového šílenství na Olomouckou Flóru. Souhlasila jsem a v sobotu si užila dalšího ťapkání a mordování se s nakoupenými sazenicemi. Aby mi toho nebylo málo, jen co jsme skončily, naběhly jsme do zahrady a začaly s vyrovnáváním terénu a sázením nakoupených rostlin, což následovalo i celou neděli…

Po víkendu jsem tedy zmordovaná víc než z celého pracovního týdne a těšila jsem se do své milé kanceláře k fyzicky nenáročné práci. Člověk si řekne, ještěže je jen pracovní týden o 3 dnech, ale pro mě, je to spíše deprimující být doma, kde je daleko více zdrojů fyzického pracovního vyžití než za kancelářským stolem, a hlavně doma je nepřeberné množství zásob a možností k přejídání se.

Na jednu stranu se už těším, až se přiblíží konec soutěže, protože už nebudu muset zapisovat stravu a snad již budu tak navyklá na určitý styl stravování se (hodinové rozložení), že mne nepřepadne mlsná nečekaně v kteroukoliv hodinu :-), ale jen v tu stanovenou. Na druhou stranu mám obavu, že nedosáhnu svého cíle. Tak uvidíme, třeba přemluvím váhu a ona mi zvedne přesvědčení do dalšího hubnutí. S počasím mi to začíná vycházet, včera jsme byli s přítelem na bruslích a snad se bude hodit už více sportovat venku (zdarma) než jen v posilovně. Tak huráááá do toho, ať je půl hotovo!!!!

Za týden ahooooooj

2.5.2008 12:05 | Lenka Růžičková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.