FITweb

ZPĚT

10 důvodů, proč začít hubnout

Jaké je snad nejčastější téma rozhovorů kamarádek? Postava. Dřív nebo později se snad skoro každá žena před svou kamarádkou u kávy zmíní o tom, že „strašně přibrala, je jako vzducholoď, žádné oblečení jí není a tak dále a tak dále.“

Málokdy je to skutečně pravda. Že máme o pět kilo víc než na podzim, určitě není důvod k radosti, pokud ale stále spadáme do pásma normální váhy, není důvod panikařit. Dokonce ani mírná nadváha není důvodem k revolučním změnám životního stylu, i když ozdravení jídelníčku a víc pohybu se vždycky hodí. Kdy je ale nutné začít hubnout prostě proto, abyste si zachránila zdraví nebo dokonce život? Rozhodně ne proto, že najednou nedopnete džíny velikosti 38. Pokud ale máte některé z našich deseti potíží, nebo nedej bože všechny, okamžitě běžte k lékaři a začněte pracovat na hubnutí. Ostatně, pokud jste si odpověděli kladně, patrně už jste právě od svého lékaře slyšeli doporučení, že to chce pár kilo dolů. Svěřte se proto do rukou odborníka a začněte bojovat.

1)Zadýcháte se, i když máte jen vstát, celkově se vám špatně dýchá

2)Trpíte bolestmi zad a kloubů, máte potíže při chůzi

3)Máte cukrovku

4)Testy ukázaly zvýšenou hladinu cholesterolu

5)Trpíte vysokým tlakem

6)Nemůžete otěhotnět

7)Trpíte nespavostí

8)Máte potíže sehnat na sebe oblečení

9)Jste věčně unavená, nikdy nemáte dost energie, vše vás vysílí

10) Cítíte se rozpačitě, jste bez sebevědomí, stydíte se za sebe

7.5.2008 1:00 | Petra Lamschová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.