FITweb

ZPĚT

Zamilujte si břišní tanec

Je nespočet důvodů, proč si oblíbit slavný belly dance neboli břišní tanec. Především vyhovuje i ženám, které ke sportu zrovna vřelý vztah nemají.

Po lekci tance rozhodně neodejdete mokré potem a uštvané k smrti, to ale neznamená, že vaše tělo nepracovalo. Spíš naopak – břišní tanec je vynikající pro posilování pánevního dna, pomáhá při menstruačních potížích a zvyšuje pohyblivost kloubů. Dříve dokonce plnil funkci tance porodního – uvolňuje totiž pánevní dno a páteř a zmenšuje tak bolesti.

A to jsme mimochodem u dalšího kladu – břišní tanec mohou praktikovat také těhotné ženy, samozřejmě pomalu a klidně. Říká se totiž, že tančení pomůže nejen mamince, ale uvolní a uklidní i miminko. Při břišním tanci se také rozhodně nebudete nudit – jen co se naučíte základy, můžete se poohlížet po změně. Neexistuje totiž jen jeden břišní tanec, ale můžete si vybrat, na co se zaměříte, i to, jakým národem se necháte inspirovat. Existují kurzy inspirované Egyptem, Persií, Indií, Tureckem… Rozhodně si vyberete.

A kromě toho, je jedno, jak vypadáte nebo jak nemotorně si připadáte. Zatímco aerobik vás v tomto ohledu spíš znejistí, břišní tanec má tu výhodu, že vás přinutí dělat velmi přirozené a ženské pohyby, díky nimž si budete připadat naopak přitažlivější a šikovnější. A co víc, vy tak budete i vypadat, břišní tanec je totiž velmi sexy. Vaše nové umění by tak mohl docela dobře ocenit také váš partner.

A jen tak mimochodem, jestli si myslíte, že největší devizou je u břišního tance pěkně ploché břicho, moc se pletete. Výhodu naopak mají ty ženy, které mají bříško trochu větší, taneční prvky jsou pak efektivnější.

Pokud chcete najít nějakou inspiraci a podívat se na mistryně v oboru, máte vynikající příležitost. Od 23. května totiž bude Praha hostit Květnový festival orientálního tance. Tady se na nejrůznější taneční styly můžete nejen podívat, ale také si je vyzkoušet na workshopech, ochutnat orientální kuchyni a vyzkoušet si třeba i malování henou. Takže nezapomeňte – od 23. května v paláci Akropolis na pražském Žižkově.

Více zjistíte na www.kvetnovy-festival.cz

14.5.2008 1:00 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.