FITweb

ZPĚT

Upečte si chléb

Také jste už slyšeli o domácích pekárnách? Asi to byla samá chvála. Domácí pekárny totiž slaví obrovský boom. Domů si je pořizuje stále více lidí, a vědí, co dělají. Proč byste si ji měli pořídit i vy?

1)Ušetříte – domácí pekárny dříve využívali hlavně lidé, kteří potřebovali přizpůsobit jídelníček svému zdravotnímu stavu – často ji například využívali lidé s celiakií. A nešlo o zrovna levnou záležitost. Dnes jsou ceny těchto pomocníků výrazně nižší, takže počáteční investice vás rozhodně finančně nezničí. A pak to bude ještě lepší – náklady na jeden chléb jsou totiž velmi nízké, pokud nekupujete směsi.

2)Zpestříte si dietu – můžete si upéct nespočet chlebů – celozrnný, bílý, kukuřičný, olivový, bylinkový, bramborový, jogurtový, sladký, dokonce i se šunkou nebo ořechy. Fantazii se meze nekladou, těsto můžete obohatit o libovolné přísady, které máte rádi.

3)Kontrola – Také občas přemýšlíte, jaké přísady přesně v pečivu jsou, čím je přibarvené, kdo na něj sahal? S domácí pekárnou máte po starosti. Víte přesně, co v chlebu je, kdo to tam dal a jak byl chléb připraven. Nemusíte se tak obávat, že jíte něco, co byste pozřít rozhodně nechtěli.

4)Voní to – většina pekáren je vybavena časovačem pečení, takže si můžete zařídit, aby vás místo budíku probudila vůně čerstvého chleba. A že to opravdu voní nádherně.

5)Nezabere čas – jediné, co se od vás chce, je, abyste nasypali ingredience v uvedeném pořadí do trouby. Zabere to přibližně deset minut a pak už jen zmáčknutí tlačítka a máte pokoj.

6)Zvládne toho víc – v domácí pekárně můžete, samozřejmě v závislosti na typu, dokonce i zavářet nebo si zpracovat těsto třeba na nudle nebo na bábovku. Ušetří vám tedy práci i jindy.

Kde najít recepty? Můžete zkusit internet, jsou dokonce i stránky „pekařských“ nadšenců, kteří se dělí o nejrůznější recepty a zlepšováky. Pochodíte i v knihkupectví, vzrůstající obliba pekáren si vyžádala i speciální příručky. Několik receptů najdete také v samotném návodu k vašemu přístroji. PA pokud se vám nechce skutečně ani „hnout prstem“, můžete v obchodech se zdravou výživou nakoupit nejrůznější směsi.

22.5.2008 9:04 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.