FITweb

ZPĚT

22. května, čtvrtek

To počasí nám hubnoucím to snad dělá naschvál, nemyslíte? Zase je další týden hubnutí za námi, a jaký pak asi byl?

Jednoznačně otřesný, co se diety týče i pohybu, protože do pohybu nezapočítávám domácí práce nebo činnost na zahradě, jako je zápolení se sekačkou či otřesné rochnění se ve chmelnici. Navíc nám v uplynulém týdnu měnila firma okna a dveře v našem „malém“ rodinném domku, takže jsem provedla během tří dnů dokonalé vytření jak sklepa, přízemí tak i podkroví, protože jsme se stále brodili v prachu a sutinách z vybouraných cihel. To zase byla akce pro moje nervy! No, tolik sladkého, co do mě padlo, až se stydím zapisovat, ale to jinak nešlo, a ještě do toho mamčiny narozeniny…

Když jsem se šla uklidnit do chmelnice, tak jsem tam zapadla do bahna a pořádně jej na sebe nabalila a pak i moje vozidlo vypadalo jak od rozeného zemědělce, tudíž i to po mě stále volá „ukliď mě!“ a já na to už prostě bez čokolády nemám sílu! Ještě dneska bude zedník dodělávat zbytky oprav, co ti montážníci vybourali, a pak se mi snad podaří vrátit se do běžného stravovacího dietního rytmu bez uklidňovačů nervů.

Ač jsem pokoupila veškeré podpůrné medikamenty, které nám pan Havlíček doporučil, tak nejsem s to se donutit je pravidelně užívat. To si fakt člověk připadne jak stará babka, tu jednu tobolku laktobacilů, pak zase jednu lecitinu, nakonec karnitin, pak zase něco jiného, do toho mám své léky na štítnou žlázu, prostě asi nedokážu řádně ověřit, zda jejich užívání funguje či má nějaký efekt, když se nemůžu je naučit jíst. Taky nechápu, proč zrovna takové preparáty dělají ve sloní velikosti, to jako čekají, že my „oplácanější“ máme silnější krky, a tak nám tam dobře projdou i ty megarozměrné prášky? Lecitin se mi už dvakrát sekl v hrdle….brrrrr….děsivý zážitek….takže tudy asi cesta nepovede….budu muset více cvičit…

jenže po tom denním mordování se doma s úklidem jsem byla celý týden tak vyřízená (napřed se vystěhovávalo, pak se uklízelo, teď se to zase stěhuje zpátky), že jsem byla jen v pondělí na bodyclassu, a jinak nic. Musím utřít prach z rotopedu a trochu jej provětrat. Nehledě na to, že má permanentka do posilovny je na určitý časový úsek, a taky ji nějak nechávám ležet stranou…

Hrozně mě taky začíná štvát ta moje váha, je digitální a digitálně asi i uvažuje, že se ne a ne hnout, no pořád je to lepší, že se nehne směrem opačným, než bych chtěla, ale stejně, můžu být ráda, za to, co jsem všechno sládovala….a necvičila….

jak taky pořád leje jako z konve, co chodím tu svou turistickou trasu o 40 minutách, tak vede nadpoloviční většina přes pole a chmelnice, takže to si tak koupit rybářské holínky a jít se brodit do toho bahnince.

No, budu se snažit, ještě je co zlepšovat, ale přesto mám velkou novinu, už jsem vybrala svatební šaty! Jsou úžasné, zvláště když se do nich obleče člověk tak o 5 kg lehčí než já :)), Ne, dělám si jen legraci, jsou opravdu pěkné, kupodivu ve vel. 42, což jsem ani nečekala, asi v tom salónu mají jiné číslování než v běžných obchodech. Nemohla jsem se na sebe vynadívat, ten korzet tak krásně všechno schoval, akorát ta ostuda a ostych když jsem před tím zrcadlem stála jen v kalhotkách a musela se ze tří stran dívat na ty svoje faldy a celulitidu v mezičase než mi paní Magda navlékla další šaty…

Ale přežila jsem to, šaty jsem si zálohovala, a teď už jen vylepšovat a vylepšovat, nemůžu teď přece přestat, i když už jsou šaty jasné, nemusela bych se do nich totiž potom vejít, když bych se zase utrhla ze řetězu, no ne?

Ale doufám, že do svatby už budu mít svůj mozeček přeprogramován na jiný styl a odolám všem svodům a lákadlům, které pro ostatní svatebčany zajistíme…snad ano, ale to je ještě daleko, dříve bude jistě vyšetření pana Havlíčka a to bude zase něco na mé nervy, to zase bude trauma, podívat se pravdě do očí….

Tož nic naplat, dneska budu šlapat aspoň 30 minut na rotopédu….tak čau příště…. teda pokud mi to plíce dovolí, zápasím už nějaký ten den s náznaky chřipky, čajuji, vystříkávám si nosánek, prostě květnová paráda, proč já se nenarodila nějaké štíhlé rodině někde v přímořské oblasti bez rozmarů počasí, jako jsou u nás???

25.5.2008 21:30 | Lenka Růžičková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.