FITweb

ZPĚT

Sportovní heute couture

Máte ve skříni dvoje tepláky, jedno vytahané tričko a staré legíny, které už nikdy nechcete vzít na sebe, protože vám jen připomínají, že je na čase hubnout? Vymlouváte se, že nemáte nic na sebe, a proto „nemůžete“ cvičit? Myslíte si, že ve fitkách potkáte jen modelky ve značkových topech? Je na čase vyrazit do obchodů a koupit si nové sportovní oblečení.

AEROBIK – pořiďte si dlouhé kalhoty dole mírně rozšířené, které zakryjí silná stehna. Materiál volte buď funkční nebo alespoň bavlnu s lycrou, aby oblečení neztratilo po prvním vyprání tvar. Top může být krátký, jen pod prsa (pokud se můžete chlubit dokonalým bříškem) nebo dlouhý k pasu, s krátkým rukávem nebo bez. Důležité je, aby vám oblečení nepřekáželo v pohybu a sálo pot. Na aerobiku ho vypotíte víc než dost. Základem je také dobrá a pevná sportovní podprsenka, která ochrání vaši ženskou chloubu.

JÓGA – u cvičení jógy je nejdůležitější, aby vám v oblečení bylo teplo a zároveň jste se mohli volně pohybovat. Oblíbené jsou dlouhé tepláky z bavlny, u kotníků na šňůrky a s volným pasem bez zipů, knoflíků apod. Určitě nezapomeňte na mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem, které vám přijde vhod především při závěrečné relaxaci. Praktické jsou také „žabky“, v kterých dojdete ze šaten až k sálu.(Nemusíte bosky přebíhat přes celé fitko.)

SPINNING – zapomeňte na dlouhé kalhoty a pořiďte si krátké cyklistické legíny vyztužené v rozkroku, aby se vám na sedle lépe sedělo. Horní díl můžete zvolit jakýkoliv, jen se vyhněte dlouhým rukávům, mikinám a krátkým topům, které by vás jen škrtily. Ideální jsou sportovní tílka nebo cyklistické trička. Profíci si pořizují také speciální boty s klipsnou, která se připne ke šlapce kola. Díky tomu zabírají svaly rovnoměrněji při celém pohybu.

BŔIŠNÍ TANEC – tancovat budete bosky, takže speciální obuv nepotřebujete. Co je ale nutností, je dlouhá široká sukně, ideálně pod bříško a krátký top nebo sportovní podprsenka. Čím více ze svého bříška odhalíte, tím líp. Pokud sukni nemáte, můžete si kolem boků uvázat velký šátek a pod něj vzít krátké šortky. Přes boky můžete omotat také dlouhé korále nebo zvonečky, které váš tanec rozezní.

6.6.2008 12:26 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.