FITweb

ZPĚT

Hubněte se svým pejskem

Důvodů, proč jsou na tom pejskaři zdravotně lépe než lidé bez pejska, je víc. Majitelé psa jsou totiž v každodenním pohybu, což přispívá k tomu, že méně trpí nadváhou a obezitou.

Čas strávený venčením pokládají za relax a radost, umí si oddechnout, uvolnit se a radovat se ze svého miláčka, díky čemuž jsou klidnější a spokojenější. Venčící lidé mají štěstí i v tom, že mohou spalovat přebytečná kila a nemůžou s tím jen tak přestat, pejsek se totiž sám nevyvenčí. A nezanedbatelný je i fakt, že jsou nucení k trénovaní své trpělivosti a disciplinovanosti, což jsou nepostradatelné vlastnosti pro ty, co se snaží shodit nějaké ty kilogramy.

Pomalá chůze (4 km/h – přibližně 1130 kJ/h)

Venčení má výhodu i v tom, že ním spalujete kalorie bez ohledu na to, jestli jste ve městě, nebo v přírodě, nebo jestli jen chodíte či běžíte. Pomalou chůzí spálíte sice míň, jako byste se svým pejskem běhali, ale je dobré si uvědomit, že cenný je každý pohyb.

Středně rychlá chůze (5 km/h – přibližně 1319 kJ/h)

Tady už je potřeba se do chůze trochu víc obout. Středně rychlou chůzi můžete zvolit, když nemáte času nazbyt, ale chcete pejskovi dopřát obvyklou trasu. Možná se zapotíte trochu víc, ale dáte zabrat sobě i svému miláčkovi.

Velmi rychlá chůze (6,5 km/h – přibližně 2261 kJ/h)

Opravdu můžete se svým miláčkem spálit i hezké množství kalorií. V takovémto případě to však chce kondici u vás i u čtvernohého společníka. Ideální je odkráčet s pejskem do nejbližší přírody, kde nebude nucený zastavovat na každé rohu, či u lucerny, ale bude hezky cupitat za vámi.

Běh (8 km/h – přibližně 2500 kJ/h)

Nejvíc kalorií samozřejmě spálíte během. Váš pejsek bude běhání považovat za hru a vy se zbavíte nejen nežádoucích tukových zásob, ale dostanete se i do parádní kondice. Když k tomu přidáte zátěž v podobě jedné láhve vody pro vás a druhé pro pejska, máte o trénink vystaráno.

4.12.2008 13:59 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.