FITweb

ZPĚT

Rady pro začátečníky

Chcete zhubnout a jste v stadiu příprav? Nejlepší rada, kterou vám můžeme dát, je začít hned teď. Čím víc budete svoje touhy po štíhlé postavě odkládat, tím to bude pro vás těžší.

Jestli jste už začaly hubnout a nejde vám to, je možné, že něco děláte špatně. Zkuste se třeba inspirovat následujícími radami.

Nejlepší dieta

Nejlepší dieta neexistuje. Když chcete zhubnout a zůstat štíhlé, musíte změnit stravovací návyky – doživotně! Díky tomu zhubnete a zlepšíte si kvalitu života.

Nebude to jednoduché

Připravte se hlavně na to, že dostane zabrat vaše vůle. Trpělivost bude jedna z nejdůležitějších zbraní, kterými se musíte vyzbrojit. Ale nezapomínejte, že nic není tak špatné, jak to na první pohled vypadá.

Hubněte pomalu

Nesnažte se shodit kila co nejrychleji. Čím rychleji totiž zhubnete, tím rychleji se dostaví nepřítel zvaný jojo-efekt a vrátí vám kila i s úroky.

Studujte

Nastudujte si literaturu o zdravé výživě a zdravém hubnutí. Čtěte taky specializované časopisy, pomůže vám to věnovat se hubnutí dlouhodobě a vydržet v něm.

Inspirujte se

Zajímejte se o příběhy lidí, kteří již zhubli, povzbudí vás to a motivuje.

Jezte pravidelně

Další nepřítel dietních snah je totiž nepravidelné jedení, váš organismus tak nemá dostatečný přísun potřebné energie. Pravidelným jedením vás nebude pronásledovat hlad.

Myslete na zítřek

Naučte se plánovat jídelníček. Pro začátečníky je dobré, aby si jej naplánovali vždy na týden dopředu a své plány si zapsali do notýsku.

2-3 kila měsíčně

Ideální a zdravé hubnutí činí měsíčně dvě až tri kila dolů. Jestli hubnete víc, může to znamenat, že něco není v pořádku.

Pijte vodu

Pitný režim dodržujte bez ohledu na to, jestli držíte dietu, nebo ne.

Celozrnné pečivo a chléb

Jedna z dietních zásad, ale i zásad zdravějšího jídelníčku je vyměnit bílé pečivo za celozrnné. Je chutnější, bohaté na vitaminy, minerální látky, esenciální mastné kyseliny a vlákninu. Krom toho má i nižší glykemický index a zasytí vás.

Hubnoucí prostředky

Čaje, tabletky či koktejl na hubnutí pomůžou zhubnout. Ale jen s nimi nezhubnete! Vždy je potřeba dodržovat zásady zdravé výživy a taky je nutné podpořit dietní jídelníček pravidelným pohybem.

20.6.2008 1:00 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.