FITweb

ZPĚT

Trápí mě velké břicho

Chtěla bych ho mít hezky plochý, ale nevím co s tím?

Dotaz

Dobrý den, narazila jsem na internetu na webový stránky a chtěla bych poradit, proto jsem se rozhodla, že Vám zkusím napsat. Chtěla jsem se zeptat, požádat Vás, zda by jste mi neporadila, co by mi pomohlo, je mi 29 let, vážím 60 kg, měřím kolem 175 cm, jsem hubená, ale co mě trápí je moje velké břicho, chtěla bych ho mít hezky plochý, ale nevím co s tím. Žádný sport nedělám, mám sedavé zaměstnání. Ani nevim, co bych mohla za sporty, protože mám problémy se zády, hyperkyfozu, skoliozu (teďka jsem byla i v lázních dokonce na 3 týdny,ale nic moc účinek,když jsem tam byla,tak to bylo fajn,záda nebolely,ani krční páteř,ale teďka jsem zas v pracovním procesu a je to zase nanovo), tak jsem se chtěla ještě zeptat, jestli můžu posilovat na břicho, jestli to třeba neškodí zádům? Snažim se chodit cvičit, pilates,občas spinning,joga,cvičení na velkých míčích…ale výsledky nevidim,jak u toho břicha,tak s těmi zády a krční páteří.Je pravda, že když posiluju na břicho,tak mě taky bolí krční páteř. Prosím o radu, co a jak. Mockrát děkuji za odpověď, už teď se na ní těším, hezký den Ingrid

Odpověď

Dobrý den, Ingrid, záleží na tom, jak dlouho máte zdravotní problémy. Je dobrá konzultace s odborníky. Doporučuji Vám cvičení jako je powerjóga či pilates a věnovat se tomuto sportu jako životnímu stylu. Důvody pro bolesti krční páteře může být i zablokovaná krční páteř – jedny z posledních obratlů. Zkuste navštívit fyzioterapii, masáže. Mohou Vám pomoci.

30.3.2009 14:14 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.