FITweb

ZPĚT

PONDĚLÍ 23.3.2009

Celý minulý týden se nesl ve znamení čekání na stravovací plán, sestavený přímo mně na míru. Musím přiznat, že ačkoliv jsem se těšila, zároveň mě ta představa děsila, takže jsem se snažila vychutnat si "naposledy" všechny dobroty, kterých se budu muset vzdát.

„Hurá - je to tady

Dnes je úterý 17.3. Uběhly 4 dny ode dne D, kdy jsem se začala stravovat podle jídelníčku pana Ing.Havlíčka. Pokusím se teď o malou rekapitulaci.

Celý minulý týden se nesl ve znamení čekání na stravovací plán, sestavený přímo mně na míru. Musím přiznat, že ačkoliv jsem se těšila, zároveň mě ta představa děsila, takže jsem se snažila vychutnat si „naposledy“ všechny dobroty, kterých se budu muset vzdát. Připadala jsem si trochu jako odsouzenec před popravou:-) Ve středu jsem se konečně dočkala - ve schránce se objevil lístek o zásilce uložené na poště. Ve čtvrtek jsem tedy vyrazila na poštu a vyzvedla jsem si kýženou obálku, kterou jsem hned před poštou rozbalila a v autě pak hltala její obsah.

Po přečtení ze mě všechny obavy spadly - nebude to sice snadné, ale ani to nebude tak hrozné, jak jsem myslela. Jídelníček se mi na první pohled jevil docela stravitelně a hlavně jsem nabyla dojmu, že rozhodně nebudu hladovět. Navíc prý můžu jednou týdne zařadit den, kdy si dám, na co budu mít chuť, samozřejmě v rozumné míře.

V pátek jsem se tedy vypravila do obchodu a poprvé jsem si vyzkoušela, jaké to je, když člověk musí u každé věci, kterou kupuje, pozorně číst její složení a brát si jen to, co je povolené. Spousta věcí pro mě bylo novinkou. Tak třeba celozrnné pečivo. No napadlo by vás zkoumat, kolik procent vlákniny obsahuje? Nebo to, že jogurt, který obsahuje 1-2% tuku je lepší než ten, který obsahuje jen 0,01%? O ostatních požadovaných procentech ani nemluvě:-) Ještě asi chvíli potrvá, než budu v tomhle nakupování zběhlá a budu chodit bez taháku.

Druhá drobná komplikace nastala při samotné přípravě jídel. Nevařená jídla jsem zvládla hravě, ale ta vařená mi pořádně zamotala hlavu. Dle doporučení bych kromě teplého obědu měla mít i teplou večeři a tady moje fantazie zatím pokulhává. Člověk totiž musí zapomenout na všechny své obvyklé vařící postupy a přesto musí vhodně skombinovat všechny povinné složky - maso, přílohy, zeleninu. Takže pokud nechci pořád jíst jen orestovaný nebo podušený plátek masa a k němu přílohu, budu muset zapátrat na internetu po nějakých nápaditějších receptech.

Toto své první zamyšlení bych chtěla zakončit pozitivně. Můžu říct, že již po čtyřech dnech na sobě cítím změnu. Ačkoliv váha si to samozřejmě zatím nemyslí, cítím se tak nějak lehčí. Už se tedy těším, až tu změnu poznám třeba i na svém šatníku.

Hodně sil všem spolubojovnicím přeje Monča“

2.4.2009 16:33 | redakce

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.