FITweb

ZPĚT

Je mi 49 let, asi před 10 lety jsem vážila skoro 70 KG při výšce 173 cm

Dobrý den, dovoluji si Vám položit dotaz: Je mi 49 let, asi před 10 lety jsem vážila skoro 70 KG při výšce 173 cm. Úpravou stravy a přidání sportovních aktivit se mi s malými výkyvy daří držet svoji váhu na 61-62 KG. Bohužel letos přes zimu jsem přibrala asi 4 KG, kterých se nemohu zbavit.

Dotaz

Dřív mi vždy stačilo několik dní nevečeřet a přidat víc pohybu, ale dnes už to nefunguje. Můj jídelníček vypadá asi takhle: ráno bílý jogurt v 6 hod., pak jdu pěšky do práce, v práci celozrnný dalamánek, nízkotučný sýr, zelenina nebo ovoce, oběd v závodní jídelně, snažím se vybírat si kuřecí nebo ryby a zmenšit přílohu, odpoledne zelenina, kousek netučného sýra.Pokud přidám jakékoliv další jídlo a to i zeleninu, okamžitě přiberu. Jinak 2x týdně posilovna /aerobik nemohu pro problémy s koleny/, 2x týdně horské kolo nebo běžky. Asi dělám něco špatně, nebo bych možná měla zařadit nějaké spalovače tuků či podpůrné hubnoucí prostředky? Existují vůbec nějaké neškodlivé? Není mi moc příjemné, že mi je všechno oblečení těsné. Děkuji za Vaši odpověď, Smutná

Odpověď

Může to být kombinace menopauzy a jojo efektu. Jíte zřejmě málo a jakékoliv přidání jídla se pak projeví jojo efektem. Zařaďte více aerobních aktivit a změňte jídelníček. Neškodné spalovače existují, např. carnitin – 2 g denně rozdělit do 4 dávek na lačno.

14.5.2009 13:41 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.