FITweb

ZPĚT

Těhotenství jsem přibrala 20kg a po dvou letech mi stále zůstává 10kg

Dobrý večer pane Havličku,mám několik dotazů a nevím kde začít.Tak třeba tím, že se mi nedaří hubnout. Jsem na mateřské dovolené, v těhotenství jsem přibrala 20kg a po dvou letech mi stále zůstává 10kg nahoru a nemůžu s tím hnout.

Dotaz

Měřím 170cm a vážím 75kg.Od ledna jsem začala hodně cvičit, 2x týdně joga, které se věnuji již několik let,pak jsem přidala cca 2x týdně 1hodinu pilatesu a přes zimu jsem to ještě prokládala orbitrekem, ale jak se oteplilo, vyměnila jsem ho za chůzi.Myslím si, že bude tedy asi problém v jídleníčku. Jsem vegetariánka a myslím si, že mám jídleníček hodně jednotvárný.Ovoce i zeleninu mám téměř každý den, stejně tak mléčné výrobky. Ale jinak se moje jídlo točí většinou kolem těstovin,rýže a sladkých jídel :o(Odebírám každý měsíc časopis DIETA, kde je spousta výborných informací, novinek,receptů apod.,ale bohužel velmi zřídka tam najdu nějaký bezmasý recept nebo v týdenním jídleníčku, který tam bývá ted sestavený, je 6x týdně na oběd i na večeři maso nebo ryba.Můžete mi prosím poradit jak jíst, co jíst, jaký styl cvičení zvolit,aby se mi ručička na váze pohnula směrem dolů?Možná se mi podařilo změnšit svůj objem v cm,ale pouze v zadku a hrudníku. Stehna ani bříško, které zůstalo po porodu se vůbec nehnuly.Nevím kde je chyba.Spousta čtenářek DIETY si Vás pochvaluje:o) tak jsem si říkala, že Vám zkusím napsat, jestli mi budete moci alespon touhle cestou pomoci.Moc děkuji za odpověď.Renata M.

Odpověď

Chybí vám bílkoviny. Neznám energetický příjem, takže doporučit nic nelze. Jídleníček je deficitní hlavně na bílkoviny.

14.5.2009 14:09 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.