FITweb

ZPĚT

Je mi 29 let, 163 cm, nyní 70 kg

Dobrý den, chtěla bych si nechat změřit, kolik Kj potřebuje moje tělo k hubnutí a kolik k udržení váhy (tzv. kalorimetrie). Vím, že nějaké pracoviště je v Praze, ale to je moc daleko, nevíte o nějakém v Hradci Králové, příp. v Pardubicích? A kolik takové vyšetření stojí?

Dotaz

Ptám se Vás, líbí se mi Váš přístup a ne přístup většiny poradců, kteří vyzdvihují jednotný příjem pro hubnoucí 5000 KJ denně. To je velice málo. Já u tohoto příjmu hubla velice rychle (6 kg za 3 týdny!!)-což je moc a měla jsem hlad, že bych hryzala omítku a to jsem jedla jídla s nízkým GI..Myslím prostě, že na mě to je málo. Stačilo by mi hubnutí 0,5 až 1 kg týdně, ale nechci se svým tělem experimentovat, chci vědět přesně kolik KJ potřebuji. Mým druhým problémem je velice roztažený žaludek (je mi 29 let, 163 cm, nyní 70 kg), od 17 do 22 let jsem měla bulimii - od té doby mám myslím velice roztažený žaludek,vyléčila jsem se ze zvracení, ale \“vlčí hlad\“ zůstal - stažím se kontrolovat, ale nejde mi to, tělo si vždy řekne o svůj příděl a já si připadám jak bezedná. Dokážu spořádat naráz bulimické porce - klidně kolem 10000Kcal, pokud bych se nehlídala. Nevím co s tím, pořád mi kručí v žaludku hladem a bandáž mi neudělají, protože na to mám moc nízké BMI…Ach jo - jediné, co trošku zabírá, je Psyllium - ano, zabere, tak na hodinu, pak už mi žaludek zas kručí. Myslela jsem si, že se žaludek stáhne, ale asi mi tou bulimií zůstal roztažený…

Odpověď

Nemocnice v Hradci Králové, metabolické odd. Prof. Martiník

Nebo se obraťte na psychologa.

14.5.2009 14:23 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.