FITweb

ZPĚT

Hubneme do plavek aneb soustředění s Lenkou Černou

Startuje třetí, již finální, měsíc hubnutí s našimi Sedmi statečnými. Všichni soutěžící vypadají mladistvěji, spokojeněji, zdravěji a také hubeněji. Vypravili jsme se proto s nimi za Lenkou Černou, aby s ní vyřešili poslední překážky, které je trápí na cestě k vysněnému cíli.

Přínos soutěže

Hned na začátku sezení se soutěžící rozpovídali o tom, co jim soutěž přináší pozitivního. Marek Labuda vidí velké plus v množství sportu. „Přínosem mi je to, že jsem se rozhýbal. Chodím plavat, na procházky, běhám a k tomu cvičím na Power Plate.“ Eva Doubková zase na začátku měla problémy s množstvím jídla, které jí Petr Havlíček předepsal. „Začátek byl těžký, ale už jsem si zvykla.“ Helena Hanušová si jídlo naopak pochvaluje a říká, že velmi rychle si navykla na zdravou stravu, která jí jen prospívá. „Navíc jsem si díky soutěži srovnala životní priority.“

Co na to Lenka:

Prakticky u všech soutěžících bylo vidět, jak jsou motivovaní a mají chuť do dalšího hubnutí. Potěšilo mě, že většina soutěžících zmínila psychiku jako hlavní oblast, která pro ně byla v hubnutí stěžejní, a vědomosti, které nabyli, pro ně byly přínosné. Všichni aneb si uvědomili, že hubnutí začíná v hlavě
a zároveň, že jim vlastně změna životního stylu mění nejen postavu, ale i postoj k sobě samotným, zvyšuje sebevědomí a způsobuje větší životní radost. Skvělé je, že jim soutěž mění pozitivně život od základu.

Jak nehřešit

Občas soutěžící trochu zahřeší. Helena na to říká: „Nejhorší je pro mě změna prostředí, to vyhození z rytmu, který mám nastavený doma.“ K ní se přidává i Petra Čechová: „Partner se mi přizpůsobil, ale třeba doma u rodičů je pro mě nehřešit velký problém.“ Mají ale možnost obrátit se na odborníky, kteří je dokážou podpořit. Navíc jejich usměrňovačem je také Fitweb, na kterém se scházejí a poctivě zapisují jídla, která sní.

Co na to Lenka:

Myslím, že Fitweb je (nejen) v případě soutěžících skvělou pomůckou a stmelovacím místem, na kterém se mohou podporovat a také se více seznámit. Bylo hezké poslouchat, kdo byl tak poctivý a zapsal svůj prohřešek, a kdo se ho naopak neodvážil přiznat :-) Samotné výkyvy ve stravování myslím dámy (i pán) zvládají dobře.

Partnerství

Nový životní styl se týká také jejich rodin, které jsou vystaveny všem změnám. Eva na toto téma říká: „Manžel mou proměnu nezvládl a vztah se mi rozpadl. Beru to ale jako něco nového, asi to tak mělo být. Zajímám se teď více sama o sebe.“ Jitka Járková zase na cestě za svou vysněnou ostavou potkala lásku. „Už 4 týdny nehubnu sama. Ale na procházkách v parku.“ Ostatní soutěžící na rodinu nedají dopustit. Nikola Verníčková k tomu dodává: „Sice vařím pro sebe, manžela i dítě, ale v muži mám velkou oporu.“

Co na to Lenka:

Se soutěžícími jsme se shodli, že partnerství a zázemí blízkých je v hubnutí skutečně důležité. Rodina a partneři nás mohou podpořit, anebo naopak sesounout dolů. Jsem ráda, že konkrétně Eva Doubková byla schopná odstřihnout od sebe někoho, kdo ji nepodporoval, a troufám si říci, že její životní změna v oblasti hubnutí by nebyla taková, kdyby v partnerství zůstala. Jitka zase našla nového partnera, což je také skvělé.

Krizové situace

Největšími zabijáky motivace byly vztahové problémy, stres, nedostatek času, nemoc a celkové vyčerpání organismu. Nikola o tom říká: „Když ztrácím nervy, tak jde hubnutí stranou. Mám ale štěstí, že při tom nemám chuť na jídlo.“ Petra má největší problémy tehdy, když se váha přestane hýbat. Jitku v krizových situacích nejvíce podporuje sestra. „V ní mám velký vzor i podporu. Můžu
se kdykoli na ni obrátit.“

Co na to Lenka:

V rámci krizových situací jsem chtěla, aby všichni soutěžící pochopili důležitost jednotlivých životních oblastí a jejich propojenosti. Náš život si můžeme rozdělit do oblasti vztahů, zdraví, peněz a práce. Tyto základní čtyři oblasti je nutné si udržovat „psychicky čisté“ a jednoduše nestačí, když se budeme snažit zhubnout. Někdy se stane, že máme vztahové nebo finanční problémy a ty je nutné řešit. Bývají emočně náročné, a proto všem doporučuji, aby se zaměřili na vyřešení těchto dílčích problémů a nesoustředili se jen na hubnutí. Až rovnováha ve všech oblastech v nás může vyvolat pocit, že je život fajn!

Závist a kritika

Soutěžící se často setkávají s negativními reakcemi okolí. Svorně všichni tvrdí, že po počátečním nadšení přišlo znenadání odsuzování a závist. „Setkáváme se s tím, že se nás lidé neustále na něco ptají,“ stěžují si všichni. A proto jim Lenka poradila, jak se s nepřejícími a závistivými lidmi porvat.
Soutěžící totiž musí mít nejdříve rádi sami sebe, aby pak mohli čelit neoprávněné kritice svého hubnutí a vzhledu.

Co na to Lenka:

Kritika a závist je zcela přirozenou daní za to, že se soutěžícím vede dobře. Bohužel kolem sebe
mnohdy nemáme lidi, kteří nám přejí, ale naopak závidí a neoprávněně nás kritizují. Myslím, že v tomto ohledu ode mě dostali soutěžící potřebné informace o tom, jak závisti čelit, a také si uvědomili, že okolí nepředělají. Mottem celé debaty ohledně závisti bylo Hleď si svého a poslouchej jen ty, kteří jsou v dané oblasti úspěšní, které si snad všichni soutěžící odvezli s sebou domů :-)


Generální partner

Hlavní partner

Partneři

5.5.2011 10:22 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Lenka :-)

  Lenka :-) ;-)

  Čtvrtek 13:02

 2. Marta Petrova

  Marta Petrova Zdravim 7 statecnych.Drzte se a to ze jste se sesly se zavisti hodte za hlavu.Delate to pro sebe a ne pro ty co zavidi.Maji taky moznost ze sebou neco delat.Asi nemaj tolik odvahy jako vy.Mejte se a zhazujte.A nad tim vsim se :-D :-D :-D :-D :-D :-D

  Čtvrtek 13:05

 3. Helena Hanusová

  Helena Hanusová Dík za povzbuzení a podporu,je fajn že jsme na společné lodi. ;-)

  Čtvrtek 13:07

 4. Eva Doubková

  Eva Doubková Rovněž se přidávám k Helče, díky za podporu,protože bez té by většina z nás takových výsledků nedosáhla.MNě osobně tahle možnost soutěže ukázala nová náhled na život a naučila jsem se poradit si v situacích,které jsem řešila předtím jinak,ne podle toho jak jsem chtěla já sama a tak "býti sobce" se někdy opravdu vyplatí.v tom dobrém smyslu slova samozřejmě. Sešli jsem se i jako parta super lidí a já jsem ráda,že jsem zbylých 6 statečných pozanala a doufám,že si mezi sebou přátelství udržíme i po soutěži.

  Čtvrtek 13:42

 5. danmaria

  danmaria Jen první várku, ale končím, protože bych nestačila s penězi, a navíc , žádná kg dole, jen vražené prachy. To jsme ale b..é, co bychom pro sebe všechno neudělali, ale i když u nás je to všetšinou, pro dobrý pocit-sama pro sebe. Člověk si řekne, že musí se sebou něco udělat, a tak to pak končí / jako u nás/,pa :-$ O:-) :-( ale hlavdu vzhůru a jedeme znovu :-)

  Čtvrtek 15:37

 6. Eva Doubková

  Eva Doubková Ahoj danmario,přiznám se,že jsem Tvůj příspěvek trochu nepochopila.Vysvětlíš?Prosím.Díky,Evča

  Čtvrtek 18:34

 7. Trixi

  Trixi srdecne pozdravujem vsetkych 7 statocnych :-) a nielen ich, ale vsetkych, ktori sa rozhodli bojovat s nadvahou a vsetkym drzim palce ;-) . Bojujem tiez, sice na dialku, ale celkom uspesne. 8-) Aspon si to myslim, ze uspesne-k dnesnemu dnu -13 kg. :-) Je prijemne pocut od cudzich ludi-Vy ste omladli, ako vam to slusi a pod. <3 Nestretla som nastastie zlych neprajnikov a keby taki boli, tak na nich kaslem :-P , pretoze to robim pre seba aby som bola spokojna, stastna. Drzte sam ja vam vsetkym zelam vela pevnej vole, dobrej nalady, vela chute sportovat a hlavne samych dobrych ludi okolo seba. :-*

  Čtvrtek 19:14

 8. Radka5

  Radka5 Milí stateční , přeji vám hodně sil do závěru soutěže , ale i výdrž v nastartovaných změnách. Stojí to za námahu , že :-) :-) :-) A závist a pomluvy ? Každý může se svým tělem a životem udělat něco k lepšímu . Když je pohodlný , jeho problém ;-)

  Čtvrtek 19:18

 9. Marta Petrova

  Marta Petrova Evi Doubkova tak ja to taky nepochopila co tam napsala Danmaria nebo co tim myslela.Takze nejste sama.Cetla jsem si to 2x a chytra z toho nejsem.Pa :-\

  Čtvrtek 20:38

 10. vařačka

  vařačka Ahoj všichni!Taky moc děkuji za podporu i za nabídky na přátelství.Doufám,že i po zkončení soutěže se budem dál radit,vyměňovat názory a že se naše Fit parta pořádně rozroste.

  Čtvrtek 21:16

 11. Eva Doubková

  Eva Doubková MOc děkujeme za podporu a držíme i Vám ostatním palce,aby se vám dařilo ať už jste v soutěži Hubneme do plavek nebo ne, protože nejdůležitější je, že to chcete vy sami. Hodně štěstí!

  Pátek 08:59

 12. Eva Doubková

  Eva Doubková Mari Petrova, já to četla taky několikrát,ale ale asi jde o nějaký kiks.Škoda,že se danmaria neozvala.Snad to přiblíží.Papa

  Pátek 09:00

 13. danmaria

  danmaria Škoda, že jsem o tom nevěděla dříve,pak už bylo pozdě, jít také do toho,Jsem mezi Fitparťáky, ale nedaří se mi hubnou, dala jsem 1 kg dole a teď nic-nehýbe se to, schází asi ty rady, které vám dávají odporníci. :-$ O:-)

  Pátek 09:42

 14. Eva Doubková

  Eva Doubková Odborné vedení dělá hrozně moc a já jsem za něj upřímně ráda, protože kolektiv,který nás sattečné vede je skutečně na úrovni a já jsem moc vděčná tomu,že jsem měla tu čest se stát statečnou a tím získat šanci na sobě mnohé změnit.Díky!

  Pondělí 13:25

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.