FITweb

ZPĚT

Z dopisní schránky

Je vidět, že i starší generace myslí na pohyb a zeleninu. Tak třeba naše čtenářka Jaroslava z Třebíče je na zahrádce zřejmě od rána do večera. A jaké jsou její zeleninové tipy? Osvědčil se mi srpnový výsev špenátu...

Záhon, na kterém už je sklizená dřívější úroda zeleniny, dobře vyčistím a přidám kompost nebo cererit. Poté vyseji špenát, raději řidčeji a naširoko, aby se jednotlivé rostliny krásně rozrostly a měly pěkné, velké lupeny. Zalévám, aby brzy vzklíčil, a sklízím ho ke konci září. Špenát takto vysetý roste úplně jinak než jarní špenát. Nevybíhá do květu, naopak vyrostou krásné pevné rostliny. Je odolný, dobře snáší chladnější počasí a vydrží dlouho do podzimu na záhoně, kde ho nechávám celou zimu. Brzy na jaře trhám jednotlivé listy a dávám je do jarní kuchyně, především do salátů.


Vážená paní šéfredaktorko redakce časopisu Dieta, hezký pozdrav ze slunečného Norska vám i celé redakci zasílá Marcela.

P. S.: Jsem předplatitelkou časopisu Dieta a už více než dvacet let jsou toužila jet na sever. PROSTĚ ZMĚNA, NE JEN K MOŘI. Sen se mi splnil. Ve vašem časopise v čísle 5 byl také můj tip – Norsko, Oslo. Děkuji.


Dobrý den, oblíbila jsem si Váš časopis a už nějaký rok si jej pravidelně kupuji každý měsíc. Od srpna jsem na mateřské dovolené, proto jsem si dala vánoční dárek v podobě předplatného, které jsem dala i mé mamce. Skvělé jsou Vaše mini-kuchařky alias měsíční hubnoucí plán, které jsou mi neustálým zdrojem inspirace a v podstatě doma vařím jen podle nich. Manžel si také moc pochutnává a malou odměnou mi je i to, že dává přednost mé kuchyni před kuchyní své mamky, takže jsem od něj ještě nikdy neslyšela onu větu: „Ale není to jak od maminky…“ :–)

Podstatné pro mě je, že je jídlo rychle hotové, s minimem nádobí, a hlavně výborně chutná. Vymýšlím i sama nové a nové variace a musím říct, že jsem vaření „přišla na chuť“. A co je skvělé a taky trochu neuvěřitelné, všimla jsem si, že používám jen sůl, pepř a bylinky – krásně pak vynikne chuť masa a vůbec není třeba do všeho sypat kila grilovacího koření.
Přednedávnem jsem si byla v obchodě kupovat olej a zastavila jsem se před regálem, kde bylo několik druhů olejů z nejrůznějších surovin, tak mě napadlo, že by bylo fajn, kdybyste o olejích zařadili nějaký článek.

Ráda bych se dozvěděla, jak poznat kvalitní olej, na co se při koupi zaměřit, jaké oleje jsou nejvhodnější na nejrůznější způsoby přípravy pokrmů a jak si můžeme uškodit špatným výběrem.
Moc zdravím celou redakci, už teď se těším na další zajímavé články. S pozdravem
Vaše věrná čtenářka Zuzka


Milá redakce časopisu Dieta, většina lidí, hlavně ženy, si kupuje Váš časopis, aby jim pomohl zhubnout, a to se jim také daří. Já si Váš časopis nekupuji z důvodů hubnutí, ale proto, že mě inspiruje v oblasti sportu a zdravého jídla. Sportovat jsem začala v době, kdy jsem si uvědomila, že mám málo zpevněnou postavu. Vyzkoušela jsem vaše cviky v parku s kamarádkou a musím říct, že jsme se opravdu bavily. Inspiraci čerpám i z Vašich jídelníčků. Dáváte mi motivaci, jak žít spokojený život a netrápit se zdravotními problémy. Díky Dietě jsem se konečně rozhodla změnit svůj životní styl. Jen tak dál a těším se, až vyjde nové číslo!

S pozdravem čtenářka Lucie


Milá redakce, už několik let si kupuji Dietu a musím říct, že jsem s vámi ohromně spokojená.

Vždycky se mi všichni divili, proč si kupuji zrovna tento časopis, když žádnou dietu držet nepotřebuji.
Asi netuší, že časopis není jen o hubnutí, ale také o zdravém životním stylu, o sportování, kosmetice a jiných velice zajímavých věcech. Ale hlavním důvodem, proč Vám píšu, je článek: Jak se stát poradcem přes výživu.

Ukázal mi, že moje intuice je správná. Už před rokem jsem totiž přemýšlela o tom, že bych se chtěla věnovat ještě něčemu jinému než jen herectví, které nyní studuji. V té době jsem se hodně zajímala o vše, co souvisí se zdravou stravou a sportem, kterému se věnuji od dětství. Věděla jsem, že existují výživoví poradci, ale neměla jsem představu o tom, jak se jimi člověk může stát, ani co vše pro to musí udělat. Jak šel čas a začala škola, přestala jsem o tom přemýšlet. Až když jsem otevřela červnovou Dietu, došlo mi, čemu přesně se chci nadále věnovat.

Děkuji vám za inspiraci, kterou jste mi dali, a těším se na další čísla plná skvělých článků. Hodně úspěchů do budoucna přeje Kateřina


Moje milá zlatá Dietko :-) chtěla bych Ti poděkovat za naprosto skvělé červnové vydání časopisu! Jestli mi každé číslo vždy zaručeně zvedne náladu, tak tohle mi ji zvedlo hned několikrát! Tak zaprvé, už dlouho se chystám udělat si kurz výživového poradce a Vy jste mě přesvědčili, že právě teď je na to ten nejlepší čas a já tak změním svůj život a splním si jeden ze svých snů. A zadruhé, díky Vašemu testu „Máte ráda svoje tělo?“ jsem konečně pochopila, že neustálé zabývání se svojí váhou není v životě to nejpodstatnější. Hlavní je, abych byla zdravá, čímž budu i spokojená sama se sebou a šťastná! Tohle mě učíte s každým vydáním nového čísla mé milované Diety a já Vám za to moc děkuji.

S pozdravem Vaše věrná čtenářka Zdeňka


Ahojky Dieto, Zúčastnila jsem se Vaší akce Kamion Dieta a dodnes nemohu na tak úžasný zážitek zapomenout. Nevěděla jsem, co přesně mohu očekávat, ale po seznámení s týmem odborníků jsem byla jak v sedmém nebi. Přístup každého z odborníků mě příjemně překvapil. Tak přátelské jednání s námi (čtenáři), o tom jsem mohla doposud pouze snít, ovšem v Brně jste mě přesvědčili a můj sen splnili. Dodnes na Vás vzpomínám jako na nejkrásnější den, co jsem za poslední dobu prožila. Odcházela jsem plná nových zkušeností, zážitků a dojmů. Stačilo pár chvil a změnil se mi celý život k lepšímu. A to díky Vám. Ještě jednou děkuji a těším se na další ročník.

Jana


Milá Dieto, chtěla bych Ti poděkovat za Tvůj úžasný dietní autobus, našla jsem v něm vše, co jsem potřebovala.

O půl jedné jsem to zapíchla v práci, nastartovala svého „Šemíka“ a tradá do Olomouce. A světe, div se, vůbec žádná fronta či jiný katastrofický scénář se nekonal. Příjemná slečna, asistentka z Petra Clinic, mne změřila na Bodystatu, pan Havlíček mě neukamenoval za to, že se stravuji vegansky. Naopak, vlídně mi doporučil další potraviny a vysvětlil mi nutriční nedostatky mého veganského stravování. A koučka Lenka mne dokonce nakoučovala ke změně zaměstnání. Jen ten Power Plate se mé přítomnosti nedočkal, tak snad příště :-) Veselé hubnutí všem čtenářkám Diety Iva


Dárek za dopis, balíček kosmetiky Avéne, získává Iva.

Příště autor či autorka nejzajímavějšího dopisu získá balíček kosmetiky Oriflame.

15.8.2011 9:10 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.