FITweb

ZPĚT

Společné hubnutí do plavek

Sedm statečných s námi hublo celé tři měsíce, a jak všichni tvrdí, náramně si celou soutěž užívali. Pojďme se na moment ještě společně ohlédnout, jak celé hubnutí vlastně probíhalo a co všechno pro ně Dieta přichystala. zvítězili jsme!

Na začátku bylo vystresovaných sedm soutěžících bez energie a ztrácejících chuť bojovat se svými přebytečnými kily. Po třech měsících se na vyhlášení výsledků ve Žlutých lázních objevili úplně jiní lidé. Usměvaví, plní života, vysportovaní a bez tukových polštářků kolem pasu. Jak toho dosáhli?

Poprvé a napořád

Eva Doubková (40 let)
„Přestala jsem se bát jídla. Petr mi ukázal, že jídlo je zážitek a ne něco, po čem hned ztloustnu. Dal mi recept, jak se z jídla radovat.“

První setkání provázela nejistota, strach a tréma. „Měla jsem pocit, že to nemůžu zvládnout,“ tvrdí teď po soutěži Petra Čechová. Snad všichni měli nervy na pochodu, možná jen s výjimkou našeho jediného soutěžícího muže. Ten rozdával úsměvné historky všem okolo. Nadšení ze začátku soutěže jim ale zůstalo i po hodinách konzultací, vyšetření, měření, zátěžových testů i troše cvičení na Power Plate. Domů odjížděli plni dojmů a sympatií ke svým „soupeřům“ a odborníkům časopisu Dieta. „Prvních 14 dní bylo náročných. Studování materiálů, etiket, seznamování se s novým sortimentem v obchodech, vážení potravin, zapisování. Ale po měsíci mě to začalo už bavit. Dnes bych nic neměnila a budu pokračovat,“ popisuje první dojmy Helena Hanusová.

Jitka Járková (26 let)
„Cvičení mě nikdy moc nebavilo, ale Zuzka mi ukázala, že to jde a že to může být zábava. A navíc byla úžasná trenérka.“

Petře, klobouk dolů!

Ačkoli všichni soutěžící jsou pravidelnými čtenáři Diety, tak ani jeden z nich nevěřil tomu, co vám každý měsíc předáváme. A to, že ke správnému zhubnutí stačí „jen maličkost“. Změnit jídelníček, začít se hýbat a mít rád sám sebe. Většina z nich byli klasičtí dietáři. „Fakt to funguje,“ hlásá do světa po soutěži Marek Labuda a dodává, že stačí jen přijít jak na to a všechno půjde snáz. A proto všichni naši soutěžící smekají před Petrem Havlíčkem a váží si rad, které jim v průběhu soutěže dával. „Naučili jsme se číst etikety, místo obalu teď zkoumáme obsah,“ tvrdí všichni jednotně. „A navíc není pravda, že zdravá strava je dražší nebo že při ní budu mít hlad,“ vyvracejí jeden častý mýtus.

Petra Čechová (24) let
„Kdybych nezačala přemýšlet nad životním stylem, nezhubla bych ani gram. Při nákupech potravin čtu důsledně etikety.“

Profesionálové na slovo vzatí

„Kdybych nedala na rady všech tří odborníků, nikdy bych se nedostala tak daleko. Spoustu věcí jsem totiž slyšela poprvé v životě,“ přiznává Jana Vařáková po soutěži. Téměř všechny soutěžící nadchl Power Plate, který měli tři měsíce doma, a s ním i trenérka Zuzka, která jim dokázala vše pořádně vysvětlit a připravit dokonalý tréninkový plán na míru. Zároveň pro každého našla intenzivní pohyb, který jim seděl, a dodala sebevědomí, že se sportem mohou začít v každém věku. Lenka zase pomohla soutěžícím vyrovnat se s vlastními nočními můrami, s negativními myšlenkami a překonáním hranic bludného kruhu diet, který bránil ve zdravém způsobu hubnutí. „Lenka mi pomohla překonat stres a naučila mě, jak se chovat v situacích, které každodenní život přináší. Zároveň mě také nasměrovala na správný začátek,“ přiznává Eva Doubková.

Marek Labuda (36 let)
„Vypozoroval jsem, že nesmím dopustit pocit hladu, jinak se mi tělo brání a druhý den vážím opět o trochu víc.“

Motivační soustředění

V letošním ročníku soutěže Hubneme do plavek jsme soutěžícím připravili několik soustředění, která je měla povzbudit a motivovat k dalším skvělým výsledkům. Strávili celý den v Holmes Place na Černém Mostě a učili se, jak správně zacházet s Power Plate. A co na něm nejvíce vychvalovali? Ne posilování, ale skvělé masírování. „Na to cvičení nikdy nezapomenu. A také na tu srandu, kterou jsme zažili,“ říká Marek. Další měsíc společně navštívili „kulatý stůl s Lenkou Černou“ u nás ve vydavatelství. Celý den měli na to, aby probrali svá trápení a radosti a nechali si poradit. Skvělou motivací pro ně byl také relaxační den na Petra Clinic, kde si užili spoustu neznámých relaxačních a zkrášlovacích procedur. A nakonec skvělé focení, při kterém oblékli o několik čísel menší oblečení, a konečně poznali, že jsou štíhlejší a opravdu jim to sluší.

Jana Vařáková (36 let)
„Pořídila jsem si konečně vysněného pejska a můj svět jsou teď hlavně procházky s ním. A důležité je, že mu stačím.“

Smích osuší slzy

Ani tentokrát soutěžící nebyli ušetřeni demotivujících životních situací. Nemoci, rozchody, stres a hádky. „Onemocněla jsem a celý týden proležela v posteli,“ vypráví Jitka Járková a dodává: „Nemohla jsem tak dodržovat jídelníček ani cvičit. Přestala jsem hubnout a rovnou jedno kilo nabrala.“ Díky Lence Černé, rodině a spolusoutěžícím to ale všechno překonali a nenechali se od zdravého životního stylu odradit. Naproti tomu zažili i spoustu pozitivních a úsměvných zážitků. Smích léčí, a to vědí i naši soutěžící, a proto každé soustředění provázel hlavně hlasitý a upřímný smích. Také se společně pobavili nad novou „lepší“ závislostí na Fitwebu.

Nikola Verníčková (26 let)
„Koupila jsem si krátkou sukni a už nemám problém ukázat nohy. Navíc mě nic nebolí, netrápí a hlavně si užívám život.“

Vzpomínky zůstanou

Soutěžící jednohlasně tvrdí, že nechtějí končit s hubnutím. „Soutěží to přece nekončí, jsme teprve na začátku,“ říkají a dodávají, že i nadále se budou podporovat na Fitwebu, komunikovat s našimi odborníky a vídat se, co nejčastěji to půjde. „Moje okolí mě i nadále podporuje a navíc ode mě čerpá rady, které jsem zase já načerpala díky soutěži. Soutěž mi změnila životní styl, a nejen mně,“ svěřuje se Nikola Verníčková na závěr. Teď už jim jen zbývá užít si všechny dárky a hodnotné ceny, které si za svou houževnatost zasloužili, a vytrvat v cestě za svými cíli. A my jim určitě budeme držet pěsti.

Helena Hanusová (43 let)
„Stala se ze mě náruřivá turistka s batůžkem. A už teď se těším na další puchýře, kterých jsem na nohách při soutěži neměla málo.“

Soutěž pomohla překonat hubnoucí předsudky


O fotografie našich statečných se postaralo Fotopromě.cz. Od září s nimi Dieta rozjíždí projekt Proměny aneb každá žena je krásná. Přihlásit se můžete na dieta@mf.cz, stačí poslat své foto.


14.7.2011 8:17 | Jana Šimoňáková

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. Radka5

  Radka5 Gratulace všem soutěžícím <:-) <:-) <:-) <:-) Dokázali jste toho hodně a moc vám to všem sluší :-)

  Čtvrtek 18:59

 2. Helena Hanusová

  Helena Hanusová Děkujeme Radko.H ;-)

  Pátek 09:11

 3. jesterka90

  jesterka90 gratuluji:) a smekám. Vypadáte úžasně

  Pátek 22:11

 4. gidzitka(Ivana)

  gidzitka(Ivana) moc vám to sluší a gatuluji ;-)

  Neděle 14:59

 5. Eva Doubková

  Eva Doubková Děkuji za gratulace, všem se povedlo na sobě zapracovat a myslím,že se povede i dále,za celou soutěž jsem nezaznamenala jakoukoliv rivalitu mezi námi soutěžícími a jsem moc ráda,protože jsem byli a jsme skvělá parta.Na podzim plánujeme sraz,abyhom se podělily o zážitky po soutěži a hlavně o nové další zkušenosti.Přišla mi nabídka na kurz výživového poradce a uvažuji,že to zkusím,tak mi držte palce při rozhodování.Ráda bych své zkušenosti předala dál...Všem krásný den,i když uplakaný,leje tu chvílemi,ale den bude takový jaký si ho uděláme a tak se mějte krásně....Evča statečná

  Středa 10:10

 6. Serafínka

  Serafínka Jsou všichni úžasní. Já to nedotáhla,ale na začátku léta jsem se do toho pustila a mám k dnešnímu datu dole 12 kg. Je to super pocit

  Středa 12:27

 7. Eva Doubková

  Eva Doubková Serafínko,gratuluju, to je krásný pokrok

  Čtvrtek 14:34

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.