FITweb

ZPĚT

Dieta tour na cestách

Po loňském obrovském úspěchu Dietabusu letos časopis Dieta posadil své oborníky rovnou do kamionu a vyrazil na cesty do 6 měst po celé ČR.

Myšlenka s pojízdnou poradnou zabrala a loni v květnu nadchla nejen nás, tým časopisu Dieta a naše odborníky, ale i vás – naše čtenáře. A tak jsme letos nevyrazili s autobusem, ale rovnou s kamionem. Osvědčený tým odborníků v čele s Petrem Havlíčkem, specialistou na výživu, Lenkou Černou, life koučem, Zuzkou Bičíkovou, trenérkou, a šefredaktorkou časopisu Dieta Petrou Lamschovou doplnila majitelka Petra Clinic Petra Řehořková se svou kolegyní Jolankou, které v našem dietním kamionu měřily Bodystat.

Bodystat: Majitelka Petra Clinic Petra Řehořková se svou kolegyni Jolankou zářily celý den optimismem a z jejich části kamionu se ozýval smích, výsledky bodystatu až tak optimistické vždycky nebyly.

Kamion vyráží

Možná by se dalo říct, že když měl kamion Dieta tour tři zastávky v Praze, že největší zájem o hubnutí mají lidé v našem hlavním městě. Ale abychom neochudili ani ostatní obyvatele naší krásné země, vypravili jsme se také do měst po Čechách a na Moravě. Začínali jsme v Praze na Černém Mostě, pokračovali zastávkami v Brně, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Liberci a končili jsme opět v Praze – nejprve na Zličíně a pak u Anděla.

Zuzka Bičíková radila, jak cvičit nejen na Power Plate, ale cvičit správně vůbec. Neodolala ani šefredaktorka Diety.

Kde se nejvíc hubne?

Uzavřeli jsme soukromé sázky a tipovali, kde bude o dietní rady největší zájem a v kterém městě se nejvíce hubne. Jenže hned po druhé zastávce v Brně jsme tipování vzdali, protože před kamionem, který na daném místě stál již od předešlého večera, stála každé ráno fronta a nezmenšovala se až do večera. Dokonce můžeme říct, že po dietních radách byl takový hlad, že si někteří nedočkavci přivstali a čekali na místě od brzkých ranních hodin. Někteří se po noční rovnou postavili do fronty. Takže otázka, kde se nejvíc hubne, se nedá až tak jednoznačně zodpovědět.

Parta z Ostravy jako jediná udělala skupinové foto.

Nejzarytější ostravská fanynka Petra Havlíčka a našich knih.

Nabídka byla pestrá

Vzhledem k tomu, že časopis Dieta se sice zabývá hubnutím, ale raději než dodržování nějakých dietních režimů razí cestu zdravého životního stylu, vzal na svou tour odborníky, kteří se zabývají opravdu všemi aspekty zdravého života. Petr Havlíček jako vždy odpovídal na dotazy ohledně výživy, vaření, jídla při sportu, kojení a při práci na směny. Lenka Černá rozebírala nejen hubnoucí hříchy, ale také rodinné a partnerské vztahy nebo třeba výchovu či sebevědomí.

Zuzka Bičíková učila všechny zájemce o pohyb správně cvičit a došlo také na cvičení a hlavně masáže na Power Plate. Majitelka Petra Clinic Petra Řehořková se svou kolegyní Jolankou prováděla všem zájemcům měření na bodystatu, ze kterého lze vyčíst, kolik svalů, tuku a vody v těle člověk má. Za speciální cenu nabízely naše hostesky také předplatné časopisu Dieta a knihy Jídlo jako životní styl a Hezky, česky, hravě a zdravě. K dispozici byl také stánek pojišťovny ministerstva vnitra a stánek se zdravými potravinami s vysokým obsahem vlákniny Rej.

Parta z Dietatour: zleva Zuzka Bičíková (trenérka), Jolanka (bodystat), Petra Lamschová (šéfredaktorka Diety), Petra Řehořková (Petra Clinic), Lenka Černá (life kouč), Petr Havlíček (výživa).

Pár zajímavostí

Najezdili jsme pár tisíc kilometrů, naspali naopak jen pár hodin, zato jsme každý den byli všem zájemcům k dispozici od 9 do 19 hodin s výjimkou asi půl hodiny na oběd. No uznejte, že když hlásáme, že se má 5x denně pravidelně jíst, tak nebudeme celý den hlady. I přesto se k našim odborníkům dostalo každý den okolo 300 lidí. Někdy i více. Asi největší nával jsme měli v Ostravě, kde lidé vydrželi stát před naším kamionem i 4 hodiny, a to dokonce i v zimě a dešti. Ostrava byla totiž nejchladnějším dnem – na teploměru jsme naměřili pouhých 14 stupňů. Naštěstí nás zahříval zájem všech, kteří dorazili. Mezi prvními zájemci byli dokonce i žáci speciální školy s paní učitelkou, kteří na místě stáli od sedmi hodin. A protože v Ostravě přišlo zájemců opravdu hodně, museli jsme na závěr, abychom každému umožnili požádat Petra Havlíčka o radu, udělat společnou debatu. Došlo i na hromadné či soukromé focení.

Překvapení na pozdim

Často jsme slyšeli, proč nejsme v některém městě více dní, proč nemohou odborníci radit delší dobu (Petrovi Havlíčkovi jsme bohužel měřili jeho čas na stopkách), rozhodli jsme se udělat vám radost. S našimi odborníky jsme sepsali to, co vás nejvíce ohledně hubnutí a diet trápí z hlediska výživy, psychiky i pohybu, a na podzim můžete čekat naši společnou knihu Jak se hubne v Čechách. Doufáme, že se vám bude líbit, stejně jako naše tour.

8.8.2011 10:18 | redakce

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. ♥

  přijeďte taky na malé město Jablonné nad Orlicí O:-)

  Pondělí 11:26

 2. pilotka-f1

  pilotka-f1 já jsem byla v Olomouci a bylo to fakt super :-* ;-) :-))

  Pondělí 12:37

 3. gidzitka(Ivana)

  gidzitka(Ivana) já jsem byla v Praze a musím říct že to bylo suuuuuper všichni byly užasní ;-) ;-) ;-)

  Pondělí 18:19

 4. Miloslava

  Miloslava Plánujete příští rok tuto akci zopakovat?

  Neděle 20:04

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.