FITweb

ZPĚT

Rozpalte svoje tuky!

Celulitida se vás stále drží jako klíště? nezoufejte. Dieta vám poradí nový hit, hřejivé termoaktivní přípravky. Výborně se hodí právě pro současné chladné období. příjemně prohřejí vaše unavené tělo a s celulitidou nemají žádné slitování.

Zatímco během letních měsíců bez problémů sáhnete po zeštíhlujícím přípravku s obsahem kofeinu, v zimním období možná tu a tam zeštíhlující péči tak trochu ošidíte. Není to proto, že byste už nechtěla mít krásně pevnou a vyhlazenou pokožku bez celulitidy, ale spíše proto, že tělové přípravky s obsahem kofeinu působí chladivě. A to se přirozeně lépe snáší v létě. Naštěstí ani v zimě nemusíte přestat vést svůj věčný boj s pomerančovou kůží. Přípravky s hřejivými účinky také dokážou s celulitidou pořádně zatočit a ještě vás příjemně zahřejí. S tuky v těle je to stejné jako s tuky při vaření. Jakmile je zahřejete, začnou se postupně rozpouštět. A na podobném principu vlastně pracují také prohřívací tělové přípravky. Účinně prokrvují pokožku, aktivují látkovou výměnu, a tak přispívají k tomu, že se z podkoží snáze odplavují toxické látky. Tím napomáhají k vyhlazení pokožky a zmenšení dolíčků v kůži, které se právě při celulitidě tak často objevují. Prohřátí i prokrvení pokožky výrazně zlepšuje skořicový olej. Používá se nejlépe po koupeli, kdy se důkladně vmasíruje do pokožky. Efekt termoaktivních přípravků ještě zvýšíte pohybovou aktivitou a samozřejmě je obzvlášť důležité dodržovat pitný režim, aby se tělo mohlo uvolněných toxických látek z podkoží rychleji zbavit. Proto na to pamatujte a snažte se vypít alespoň dva a půl litru čisté vody bez bublinek.

TEPLO ZE SALONU

Také speciální masáže a zahřívací zábaly, které mají ve své nabídce kosmetické salony, si poradí s vaší celulitidou. Třeba regenerační a zeštíhlující kúra Estetické formování postavy, která se provádí ve Studiu Michaely Stefanidisové (Poliklinika Sokolská 35, Praha 2, tel. 777 277 784, www.zdravotnimasaze.cz), při níž dochází k aktivaci lymfatického systému (napomáhá odplavení škodlivin z těla), ošetření podporuje metabolismus a přispívá ke zlepšení stavu pokožky. Součástí je i speciální zábal s hřejivými účinky. Masáž a zábal trvá přibližně dvě a půl hodiny. K vyhledávaným salonním ošetřením proti celulitidě patří právě skořicové zábaly. Prohřívají pokožku, působí proti usazenému tuku, a napomáhají tak odbourávat celulitidu. Když je ještě zkombinujete s přístrojem Vacustyler, který přispívá k formování postavy i redukci tukových polštářků, budete moci dát své celulitidě konečně sbohem. V salonu Sun City - High Care Centrum (Smilova 396, Pardubice, tel. 466 610 376) můžete během působení Vacustyleru inhalovat ionizovaný kyslík. Ještě víc tak podpoříte látkovou výměnu a zase budete o kousek blíž své vysněné postavě bez zbytečných faldíků. —- Víte, že… celulitida postihuje ženy štíhlé i s nadváhou? Nemá ale ráda pohyb, proto jej zařaď te do svého programu. Změřte si svou celulitidu Abyste měla jistotu, že vaše snaha zbavit se celulitidy vede skutečně k vytouženému úspěchu, průběžně si doma měřte stupeň celulitidy pomocí Termofolie na měření stupně celulitidy pro domácí použití (Ryor, 61 Kč). Pracuje na principu teplotního rozdílu normální pokožky a pokožky postižené celulitidou, která je v důsledku horšího prokrvení vždy chladnější. Teplotní rozdíl, a tedy i stupeň celulitidy určíte porovnáním s barevnou předlohou. Pravidelně tak můžete sledovat, jestli je vaše celulitida konečně na ústupu.

KOSMETIKA, KTERÁ VÁS ZAHŘEJE

ZAHŘÍVACÍ ZEŠTÍHLOVACÍ GEL (Phytoderma, 336 Kč) s mořskými řasami a esenciálním olejem ze skořice podporuje pokrvení pokožky, napomáhá tělu zbavit se toxických látek. Nanáší se pravidelně ráno a večer jemnou masáží na místa postižená celulitidou. Hřejivý účinek gelu vyvolává zvýšení prokrvení pokožky.

DEVATERO KVÍTÍ (Salus, 100 Kč) s mátou a kafrovníkem přináší úlevu při únavě, celkově prokrvuje a prohřívá.

HŘEJIVÝ TĚLOVÝ ZÁBAL (L'Occitane, 825 Kč) přispívá k relaxaci a detoxikaci těla. Aplikuje se ve větším množství na bříško, zadeček a stehna. Pak několik minut pokožku masírujte mokrýma rukama, dokud se zábal dostatečně nezahřeje, a nakonec smyjte vodou.

SLUNEČNICOVÝ OLEJ BIO (Salus, 65 Kč) podporuje prokrvení pokožky. Do pokožky jej vmasírujte krouživými pohyby, až se olej zahřeje. Pro intenzivnější účinek můžete problematické partie (bříško, boky, zadeček) ještě překrýt potravinářskou fólií a froté ručníkem, aby se olej dostatečně zahřál a do pokožky lépe vstřebal.

TERMOAKTIVNÍ TVAROVACÍ KRÉM (Skeyndor, 525 Kč) zvyšuje lokální teplotu a napomáhá odbourávání tukových zásob. Krém vmasírujte krouživými pohyby do pokožky od kotníku směrem nahoru a nechte úplně vstřebat.

RŮŽOVÝ BALZÁM (Dr. Hauschka, 522 Kč) podporuje hydrataci a pružnost pokožky. Nejvhodnější je po koupeli (zejména po sportovní aktivitě) vmasírovat do pokožky.

26.1.2009 13:37 | Jana Knaislová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.