FITweb

ZPĚT

Celulitida a 4P

Pomerančová kůže, dolíčky a hrbolky, zkrátka obávaná celulitida, nenechá spoustu slečen a žen na celém světě v klidu a vedou s ní snad celoživotní souboj. Snaží se ji navždy pokořit, zastavit její agresivní tažení, a viditelně tak vyhladit kůži.

A že to stojí úsilí! Naštěstí už proti celulitidě existuje řada poměrně úspěšných metod a zbraní. Dieta vám představí čtyři nejdůležitější anticelulitidní zásady 4 p - pohyb, pití, potrava, péče.

1 POHYB

Při pravidelném cvičení nemusíte zrovna denně ztrácet litry potu v posilovně nebo na běžecké dráze, ale k povinnému sportovnímu minimu stačí 4x v týdnu pohybová aktivita. 45 minut - jízda na kole, svižná procházka nebo plavání. Pokožka se prokrví a metabolismus se zrychlí.

2 PITÍ

Dostatečné doplňování tekutin během dne, tedy minimálně dva litry čisté vody, zajistí, že se z podkoží lépe uvolní a z těla odplaví usazené toxické látky. Právě ty totiž podporují a udržují tukové zásoby.

3 POTRAVA

Na dolíčky a hrbolky vyrukujte i jídlem, mezi favority počítejte ananas, mořské řasy, banány, brokolici, čerstvý fenykl, brambory, papáju, kyselé zelí, sóju a chřest. V těchto potravinách ukryté enzymy, vitaminy, minerály i stopové prvky přispívají ke spalování uloženého tuku, napomáhají vyplavení zadržované vody a zároveň přispějí k důležité výživě buněk.

4 PÉČE

Pravidelná a důsledná péče o pokožku je také velmi podstatná a na speciální přípravky na celulitidu byste rozhodně neměla zapomínat. Co se od nich očekává? Přeci, že odstraní celulitidu a vyhladí pokožku. A to pochopitelně v rekordním čase, nejlépe na počkání ihned po první aplikaci. Bylo by to sice pěkné, ale každému je jasné, že zázraky se nedějí a realita je poněkud jiná. Přesto se bez krémů na celulitidu obejít nedá. A to hned z několika důvodů:

* zlepšují prokrvení pokožky,
* vyplavují vodu z těla,
* stimulují metabolismus v buňkách,
* napomáhají odbourávat tukové zásoby,
* uvádí do chodu tok lymfy,
* vitalizují pokožku,
* navozují příjemný pocit a rozmazlují pokožku.

Na svědomí to zejména mají účinné látky jako je kofein, jinan (gingko biloba), maté, výtažky z jablek, mořských řas, zelený čaj, karnitin. Velkou výhodou je, že z palety produktů, které současný trh nabízí, si můžete vybrat jak komplexní péči o celulitidu, tak i pomocníky na řešení jednotlivých specifických problémů. Můžete proto sáhnout po přípravku proti zadržování vody, nebo se zpevňujícím, modelačním či vyhlazujícím efektem. Doba rozmazlování pokožky se počítá na týdny, optimální je šest, anebo ještě o dva až tři týdny delší. Ale ani pak nesmíte usnout na vavřínech - naopak ošetřujte pokožku nadále, aby zůstávala stále elastická, hebká a pružná.

Některé produkty je nutné vmasírovat, jiné jen důkladně rozetřít, ale postup se přesně dozvíte v pokynech o použití, kde naleznete i nejvhodnější dobu k ošetření. Ale ať už se rozhodnete pro krém, mléko, gel, nebo si vyberete balení ve spreji, všechny konzistence mají jedno společné - musíte přípravek používat pravidelně.

Nemějte s celulitidou slitování, nedejte jí šanci se stále víc a víc projevovat (v tom nejhorším stadiu celulitida i pěkně bolí). Dodržujte zásady všech 4 P, ani jednu z nich nepodceňujte, nevynechávejte ani nešiďte, protože pouze jejich společným tažením můžete zmařit nadvládu celulitidy.

Tip : Už vám nechutná čistá voda? Zkuste ji ochutit několika kapkami z čerstvého citronu nebo grapefruitu. Krém k formování těla Perfect Body (Gernétic, 2435 Kč) je ideální pro ženy, které chtějí vše od jednoho přípravku - odstraňuje toxické látky, urychluje tok lymfy, zeštíhluje, zpevňuje a vyhlazuje celulitidu. Good Bye celulitido! Náplasti proti celulitidě (Nivea, 349,90 Kč/6 ks) s koncentrovaným L-karnitinem přispívají k redukci celulitidy a vyhlazují pokožku. Používejte dvakrát až třikrát týdně, nejlépe na noc.

26.1.2009 13:31 | Jana Knaislová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.