FITweb

ZPĚT

Hezčí tělo

Potřebujete zpevnit postavu nebo chcete raději zeštíhlit určité partie těla? Vydejte se do kosmetického salonu na zeštíhlující tělové ošetření. Na vlastní kůži jsme několik procedur otestovaly.

VACUPRESS

TESTOVALA: ŠÉFREDAKTORKA JANA

Jde o přístrojové ošetření, které pomůže odbourat podkožní tuk, odstranit celulitidu či zeštíhlit ošetřované partie. Zlepšuje lymfatický tok, vyhlazuje kůži a pročišťuje tělo. Tak takto je ošetření vacupressem uvedeno v nabídce salonu. Sama musím konstatovat, že už po první návštěvě jsem měla kůži zejména na stehnech krásně vyhlazenou, bez jakýchkoli hrbolků. Ze salonu jsem odcházela s pocitem „lehkých nohou“, což bylo hodně příjemné. A jak celé ošetření probíhalo? Nejprve mi masérka natřela nohy, bříško, záda a hýždě skořicovým krémem a poté mi tělo začala vleže přejíždět skleněnou baňkou napojenou na masážní přístroj. Ten je vybaven čerpadlem a zakončen právě touto baňkou. Pomocí podtlaku baňka nasaje pokožku i s tukovými buňkami uloženými pod pokožkou. Neříkám, že to nebylo lehce bolestivé, ale masérka mě uklidnila, že bolest za chvíli ustoupí. Což se také stalo. Po přibližně půlhodinové masáži, která měla za úkol postupně rozproudit lymfatický systém, rozbourat tukové buňky a zpevnit ochablé podkožní vazivo, mě masérka znovu natřela skořicovým krémem, zabalila do fólie a už jsem jen mohla 30 minut relaxovat. Z ošetření jsem nadšená a ani doporučovaný pitný režim alespoň 2–3 litry vody denně mi problém nedělá. Navíc salon doporučuje po absolvování série 10 kúr pouhou jednu udržovací kúru měsíčně, což se mi osobně líbí. Cena ošetření: 500 Kč/Komplet I. (zahrnuje břicho, pas, hýždě, nohy, záda) Kontakt: Salon Korunka Korunní 4, Praha 2 tel. 222 518 919 www.salon-korunka.cz

ZÁBAL UNIVERSAL CONTOUR WRAP

TESTOVALA: MANAŽERKA INZERCE MONIKA

Určitě jde o velmi zajímavou metodu, jak si vytvarovat postavu. Ošetření zahrnuje zabalení klienta do 25–30 speciálních obinadel namočených v bahně bohatém na vzácné minerály z Mrtvého moře. Před samotným ošetřením mi ale nejprve změřili obvod jednotlivých tělesných partií (paže, hrudník, pas, boky, stehna). Tyto míry slouží k porovnání s novým měřením ihned po skončení zábalu. Zatímco jsem byla omotávána obinadly, povídala jsem si s majitelkou salonu paní Jansovou o metodě.

Dozvěděla jsem se, že kombinace obinadel a bahna zpevňuje uvolněnou pokožku, obnovuje její elasticitu, stlačuje a zeštíhluje zóny, ve kterých se nejvíce ukládá tuk. Tím se postava pěkně tvaruje bez rozdílu věku, velikosti a váhy. Bahno se plně vstřebá do kůže, která je po rozbalení nádherně sametově jemná a hladká. Kůže se čistí, omlazuje a celkově se tělo detoxikuje. Musím říct, že odpočinek v zábalu byl velmi uvolňující a následné měření ukázalo, mé tělo je štíhlejší celkově o 33 cm. Cena zábalu: 1480 Kč Kontakt: Studio Bodyform Cosmetics, Svornosti 30, Praha 5 tel. 605 211 252 www.bodyform.cz

OŠETŘENÍ BAILINE

TESTOVALA: FOTOEDITORKA ANDREA

Ve studiu jsem vyzkoušela vakuovou masáž dolních končetin. Jedná se o metodu jak relaxační, tak terapeutickou. Po celou dobu jsem si povídala se slečnou masérkou a dozvěděla jsem se spoustu věcí o Bailine – je to velmi úspěšná metoda hubnutí řízená počítačem, kterou toto studio svým klientkám nabízí.

Během povídání mi slečna olejíčkem promasírovala dolní končetiny a upozornila mě, že to hlavně nesmí bolet. Modřině na stehně, která mi zůstala jako následek sportování, se prý šikovně vyhne.

Z přístrojové desky vede hadice, na kterou se nasadí baňka rozměrů dlaně, ta se přiloží na stehno nad kolenem a já se dívala, jak se mi kůže uvolňuje a pod tlakem se zvedá. V tu chvíli, kdy jsem začala mít pocit, že to začne bolet, povolila, a kůže se vrátila do normální polohy. Takhle masérka pokračovala až k tříslu a poté přešla na vnější a vnitřní stranu stehna.

Tato metoda se používá ke zlepšení fungování lymfatického systému, jako podpora detoxikace organismu a v salonu ji také provozují jako doplňkovou metodu k Bailine. Po dokončení jsem měla příjemný pocit lehkých nohou a ten mi vydržel až do večera. Cena ošetření: Hodinová vakuová masáž: 500 Kč, Bailine – první demonstrační program (45 minut) je zdarma Kontakt: 1. Pretty Woman Figure Nádražní 58/110, Praha 5

26.1.2009 13:23 | red

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.