FITweb

ZPĚT

Světové hubnutí v přímém přenosu

Zaujala vás reality show jste to, co jíte? Její účastníci nejsou sami, kteří se rozhodli hubnout před zraky milionů televizních diváků. U některých jde pouze o hubnutí, u jiných o celkovou proměnu. Posuďte sami.

THE BIGGEST LOSER

TELEVIZNÍ STANICE: NBC V letošním roce se vysílala již pátá série této velmi oblíbené americké reality show The Biggest Loser, česky Nejvíc zhublý. Na Slovensku se tento program objevil pod názvem SuperTelo. Pátá série byla založena na hubnutí ve dvou (měla podtitul Couples). Poprvé v historii tak nesoutěžili proti sobě jednotlivci, ale 10 párů, například manželé, matka s dcerou, kamarádi, sourozenci apod. Jeden tým byl přesto složen ze dvou osob, které se předtím vůbec neznaly a poprvé se setkaly až v prvním dílu show. Aby účastníci byli správně motivováni, čekalo se na dvojici, které se v průběhu soutěže podaří zhubnout nejvíce, odměna ve výši 250 000 dolarů (dosud to bylo vždy jen 100 000 dolarů). Ale zapojit se mohli i diváci u obrazovek, pokud se zaregistrovali do doplňkové hry The Million Dollar Match-Up, jejímž cílem bylo v průběhu celé série zhubnout společně 1 milion liber (tedy asi 453 000 kilogramů). Dvojice v pořadu hubly pod dohledem dietních terapeutů, fitness trenérů i psychologů, kteří s nimi řešili problémy, jež se vyskytly během série. Pod stejným názvem The Biggest Loser vychází také řada DVD a knih s tematikou hubnutí. Vítězem páté série se poprvé stala žena, a to dvaatřicetiletá Ali, která zhubla více než 50 kg. V září 2008 začala šestá řada, ve které soutěží rodinné týmy. —-

YOU ARE, WHAT YOU EAT

TELEVIZNÍ STANICE: Network

Anglická předloha české reality show Jste to, co jíte. Stejně jako u nás i zde se sledují příběhy lidí s nadváhou, kteří hubnou pod dohledem přísného dietologa a s pomocí dalších odborníků – trenéra, fitness instruktorů apod. V pořadu možná i vy zjistíte, že pod kilogramy navíc se často skrývají mnohem hlubší problémy a křivdy, které si s sebou neseme celý život. Špatná dieta, nedostatek pohybu a nízké sebevědomí jsou jen vnějším příznakem.


SUPERSIZE VERSUS SUPERSKINNY

TELEVIZNÍ STANICE: NETWORK Tato reality, v překladu Super tlustý vs superhubený, show je pro všechny, kteří si myslí, že hubení lidé mají skvělý život, protože můžo ujíst, co chtějí. V tomto programu poznají, že ani oni to nemají právě jednoduché. Každý díl představí jednoho obézního soutěžícího a jeho velmi vychrtlého protihráče. Diváci pak mají možnost sledovat, jak se hubený vypořádává s obrovskou porcí svého protivníka a obézní si zase musí vystačit s několik a drobky, které obvykle jí hubený. Po následujících 12 týdnů pak oba absolvují individuální dietní plán pod lékařským dohledem. Najdou za tu dobu vyváženější pohled na své stravování? Podívejte se. —-

SWAN

TELEVIZNÍ STANICE: Fox

Realitní show Swan ( Labuť) je program pro opravdu otrlé povahy. Z žen, které se do soutěže přihlásí, se vybere jedna, která se s pomocí plastických chirurgů promění v „labuť“ krásy. Čekají ji liposukce, kosmetický dentista, lifting, aplikace botulotoxinu, ale i trénink v posilovně apod. Na proměně pracují nejen lékaři, ale i odborníci na duši, aby se že na proměnila i uvnitř. Show Swan je unikátní v tom, že se zde neproměňuje pouze jedna žena, ale každý týden dvě adeptky, a teprve na konci show se vybere jedna, která vyhraje. Zajímavé je také to, že žádná ze soutěžících nesmí vidět svoji proměnu dřív než ve finální den. Zrcadla jsou proto po celé tři měsíce přísně zapovězena.


CELEBRITY FIT CLUB

TELEVIZNÍ STANICE: Vh1 Celebrity Fit Club se vrací zpět na televizní obrazovky už pošesté. V hodinové show soutěží proti sobě osm celebrit rozdělených d o dvou týmů po čtyřech v tom, komu se podaří lépe dostat se do kondice a vytvarovat si postavu. V každé epizodě podstoupí tvrdý trénink ve „ Fit Campu“, kde absolvují různé fyzické aktivity. Další den zhodnotí jejich úsilí tým lékařů, psychologů a terapeutů. Kamery je sledují po celou dobu trvání soutěže, brzy se tedy ukáže, kdo se opravdu snaží a kdo podvádí. —-

HOW TO LOOK GOOD NAKED

TELEVIZNÍ STANICE: NETWORK

Zhubli jste, ale stále to není ono? Tato reality show, česky Jak vypadat dobře nahý, není jeno hubnutí, ale především o tom, jak přijmout své tělo a mít se rád, jak se obléci, abyste vypadali perfektně apod. Každá epizoda podrobí jednoho z účastníků rozboru. Místo plastických chirurgů a diet se do práce pustí stylisté a vizážisti, kteří ukážou, že skutečně každý může být krásný.

6.1.2009 12:40 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.