FITweb

ZPĚT

Štíhlá postava od Ježíška

Pod vánočním stromečkem můžete nalézt cokoli – od svetru s norským vzorem a tlustých ponožek až po poukaz na exotickou dovolenou nebo kurz paraglidingu. Co ale takový poukaz na štíhlou postavu? Zdá se vám to jako utopie? Nic není nemožné.

—-

* Blíží se Vánoce, proto mi to nedá se nezeptat. Je u vás na klinice běžné, že se jako dárek kupují vouchery na procedury, které nabízíte?

Ano, to je zcela běžné. Poukazy kupují nejen muži, ale také kamarádky, dcery svým maminkám apod. Dárkové poukazy lze vybírat již od hodnoty 500 Kč a podle přání lze dárkový poukaz cenově navyšovat. Jeho platnost je 1 rok od data koupě.

* Jak to ale zařídit, aby se obdarovaná necítila uražená?

Jako nejvhodnější řešení vidím vybrat si kliniku, kde nabízejí širokou škálu procedur od formování postavy přes laserové ošetření až ke kosmetickým službám. Žena si pak může sama zvolit, na co poukaz použije. Tím pádem nemá dárek přídech „urážky“ nebo necitlivého a nevhodného náznaku.

* Které přístroje ke tvarování postavy na vaší klinice používáte?

Na našem pracovišti používáme přístroj na ultrazvukovou liposukci UltraContour, ten umí redukovat počet tukových buněk lokalizovaných ložisek (stehna, břicho apod.). Při redukci objemu ale neumí zpevnit danou lokalitu, co se týká prorýsování svalů, proto máme i přístroj NEW life B. E. A. M. Jedná se o nechirurgický systém řízený počítačem, který řídí stahy svalových skupin a koordinovaně cvičí ošetřovanou lokalitou – např. na břiše tak svaly odcvičí mnohonásobně více, než by člověk dokázal pouze vlastní cvičební aktivitou. To pak vede k redukci obvodu a vyrýsování svalových snopců v ošetřované zóně. Poslední, v zásadě „horkou novinkou“ je radiofrekvenční ošetření přístrojem RF Contrage Dual Plus. Ten nabízí výrazné zpevnění kůže v ošetřené lokalitě spojené s jejím vypnutím a tím i s redukcí projevů celulitidy a strií. U všech ošetření je vhodné více opakování a také různé kombinace metodik.

* Jaké jsou přednosti neinvazivního tvarování oproti klasické liposukci?

Hlavní předností je nebolestivost a postupné ubývání objemu v ošetřované lokalitě. Díky tomu se kůže snáze přizpůsobí změně objemu a není povolená a nerovná. Právě slabší elasticita kůže může negativně ovlivnit výsledný efekt klasické liposukce, protože dojde k nerovnoměrnému přihojení ke spodině a k jakémusi zvlnění ošetřené oblasti. Další výhodou je i fakt, že není nutné nosit řadu týdnů speciální stahovací prádlo, nejsou modřiny a ošetření lze stihnout při běžném denním programu.

* Je nutné při přístrojovém tvarování postavy dodržovat dietu, popř. cvičit?

Není nezbytně nutné současně s terapií dodržovat žádný speciální dietní režim, dokonce ani nenutíme klienty cvičit. Stačí, když dodržují běžný životní rytmus. Jediné, co zdůrazňujeme a doporučujeme, je hlídat si pitný režim a za den vypít alespoň 2 l tekutin. To by ale mělo být samozřejmostí pro každého, nejen toho, kdo chce mít štíhlou postavu.

* Jsou získané změny trvalé?

Výsledky jsou proti jiným neinvazivním zákrokům podstatně trvanlivější, jako u invazivní liposukce tukovou tkáň odstraňujeme. Ve srovnání s masážními technologiemi s vakuovým sáním jsou naše zákroky trvalejší i u klientů, kteří nemění stravovací a pohybové návyky.


KOLIK STOJÍ:

Liposukce 6 000–49 000 Kč
Injekční lipolýza 1 000–10 000 Kč
Abdominoplastika 7 000–52 000 Kč
Botox 1 000–10 000 Kč
Face-lift 14 000–59 000 Kč
Mikrodermabraze 350–7 000 Kč
Zvětšení prsou 14 000–90 000 Kč
Operace nosu 6 000–35 000 Kč
Přístrojová masáž 2 700 Kč/1 h
UltraContour 2 000–4 000 Kč


PTALI JSME SE: MUDr. Miroslavy Pelechové z Ústavu lékařské kosmetiky

6.1.2009 12:35 | Pavla Maříková,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.