FITweb

ZPĚT

Salonní zeštíhlení

Rozhodla jste se udržet si i v zimě krásně tvarovanou postavu a nespokojit se s tím, že se nějaká ta zaoblina navíc schová pod vrstvami ošacení? Pomohou vám k tomu zeštíhlující procedury. Svěřte své tělo do rukou odborníků. Ale nezapomeňte, že toto je jen polovina práce. Zbytek je nadále na vás.

HUBNUTÍ POMOCÍ PŘÍSTROJŮ

VACUMASSAGE Navléknete si cosi jako neoprenový oblek. V oblasti břicha, stehen a hýždí se v něm zapojí do práce čtyři stovky vzduchových komor. Během ošetření ležíte, nehýbete se a zatímco relaxujete, přístroj se stará o masáž podobnou lymfodrenáži. Jde o podobný pocit, jaký nabízí bublinková masáž. HYPOXITRAINER Součástí tohoto přístroje na hubnutí je stacionární kolo. Takže zde už nějakou námahu vynaložit musíte. Protože ale pohyb probíhá ve vakuovém prostředí, je volný a nenamáhavý. Hypoxitrainer je velmi účinná metoda, která v sobě spojuje výhody cvičení zaměřeného na spalování tuků se stálým střídáním tlaků. Nepřetržité půlhodinové střídání podtlaku podporuje proudění krve v těle a proudění tělních tekutin. Touto metodou se tvaruje pas, břicho, podbřišek, stehna a hýždě. Aktivací tukové tkáně a zahřátím uvedených partií dochází k vypínání pokožky a odstraňování celulitidy, k vyplavování tuku a škodlivých látek z těla. Hypoximetoda je nazývaná také jako liposukce bez skalpelu.

VACUNAUT

Přístroj, v němž se tukové zásoby využívají jako palivo pro pohyb. V neoprenovém obleku se vzduchovými komorami běžíte na pohyblivém pásu. Při rytmických změnách tlaku dochází k rychlejšímu zásobování svalů krví obohacenou o tuky. Zároveň je ale nutné dodržovat rozumný stravovací režim. Z pohybu po jednom ošetření zhubnete v pase v průměru kolem dvou centimetrů. Efekt se neprojeví okamžitě, ale během 2 až 4 týdnů.

ULTRAZVUK

Je to rozbíječ tuků v oblasti pozadí a stehen. Přiložením hlavice ultrazvukového přístroje nebo sondy na kůži začnou částečky v tkáni rychle kmitat a díky tomu vzniká v hlubších vrstvách teplo a tření. Tak dochází k jakési vnitřní mikromasáži, díky níž a teplu se rozšiřují cévy a mezibuněčný prostor, zrychluje se mízní tok a produkty látkové výměny tak mají snazší cestu k „odchodu“. Ultrazvukem rozbité a uvolněné tuky se nejrychleji podaří vyloučit lymfatickými cestami. Ty je ovšem opět potřeba aktivovat. Nejlépe se to povede pomocí přístroje Bailine - přístrojovou lymfodrenáží se skořicovým zábalem nebo klasickou ruční lymfatickou masáží. Tuk v ošetřovaném místě zmizí jednou provždy, ale efekt zhubnutí závisí i na životosprávě klienta.

STARVAC SP2

Je to velmi moderní přístroj, který pracuje na principu nastavitelného podtlaku. Během ošetření vám aktivují lymfatické cesty a pokožku. Dochází k rozbourávání tukových buněk a zrychlení metabolismu díky silnému prokrvení. Zpevňuje se tak ochablé podkožní vazivo, aktivují se lymfatické cesty a tukové částice odcházejí z těla ven. Využívá principu dvojitých baněk, díky kterým jsou mikrokapénky tuku odsávány a odváděny lymfatickým systémem z problematických míst. Vyhlazuje celulitidu, zeštíhluje objem problémových partií, zpevňuje ochablé bříško, stehna a hýždě, zlepšuje lymfatický tok, čímž účinně tělo pročišťuje. Ideální je 10, 15 nebo 20 aplikací, a to až třikrát týdně. Efekt zeštíhlení je trvalý. Pokud dále dodržujete rozumnou životosprávu, doporučuje se udržovací kúra jednou měsíčně.

ONDA GYM (VIBRAČNÍ DESKA)

Pracuje na bázi tělesných reflexů, které vyvolávají vibrace. Ty působí na velký počet svalových vláken, která nejsou při běžném tréninku ovlivněna. Efektu docílíte již za 10 minut. Zlepšuje celulitidu a posílí metabolismus.Vibrace zrychlí cirkulaci krve v cévách a tím dojde k odbourání odpadních látek a jejich odplavení. Podporuje činnost střev. Léčí zácpu a nadýmání. Kde: Anděl Studio,

—- Stejně jako pravidelná návštěva fitka, také kúra v salonu dokáže tvarovat postavu. Stojí sice méně úsilí, zato více peněz.

OSTATNÍ SALONNÍ PROCEDURY

PROGRAM MEDI-SLIM

S pomocí speciálního chladicího gelu umožňuje tato metoda zeštíhlovat vybrané tělesné partie. Tajemství spočívá v účelném využití systému termoregulace, který má každý živý tvor. Na zvolenou oblast se nanese chladicí gel, který ji prochladí, a tělo, ve snaze upravit teplotu v daném místě na normál, zaktivuje metabolismus. Ten pomáhá spalování tuků a zůstává v činnosti ještě několik hodin po skončení kúry. Terapeut posoudí vaše individuální potřeby pro získání maximálních výsledků od gelové terapie přes doporučení cvičebního programu až po dietní plán. Kde: Salon Future Shape, ww.futureshape.cz TWIGGY MASÁŽ Masáž, která vám pomůže zbavit se celulitidy, zformovat postavu a zlepšit vzhled pokožky. Nejdříve se provádí jemný tělový peeling, který odstraní keratinové buňky a připraví pokožku na zeštíhlující zábal s obsahem čistého přírodního zázvorového extraktu, který zlepšuje krevní oběh a zbavuje tělo toxických látek. Následuje příjemná aromamasáž směsí paprikového a skořicového oleje, které pomáhají odbourat podkožní tuk Kde: Sabai Svatá Kateřina, www.sabai.cz SLIM & SCULPT Ideální, pokud hledáte celkové ošetření proti tukovým polštářkům, zaobleným tvarům, celulitidě a povislé pokožce. Toto ošetření pomáhá zeštíhlení, zpevnění pokožky a vyrýsování siluety. Zvláště vhodné je po dietě nebo těhotenství. Nejúčinějším prvkem ošetření je aplikace dvou masek s výtažky kakaa a mořských řas na partie, které potřebují zeštíhlit, a osvěžující masky s výtažky z mořského kolagenu na místa, která je třeba zpevnit. Ošetření spočívá ve speciální 45minutové masáži s tahy „ruské masáže“, která má osvědčené účinky na zeštíhlení, zpevnění a relaxaci. Poté se aplikují dvě speciální masky na partie těla podle individuální potřeby. Kde: Salon Mystic Buddha, Praha, www.mysticbuddha.cz nebo salon Week End, Brno, www.aprodelta.cz ZEŠTÍHLUJÍCÍ ESKAPÁDA Je to program pro ošetření problematické části těla, který velmi účinně působí při tvarování postavy. Aktivní složky (jako např. chaluha) odstraňují toxiny a zbavují tělo přebytečné vody. Za zvuků relaxační hudby aplikuje kosmetička zábal z mírně rozehřátého termálního fondánu, obsahujícího esenciální oleje z eukalyptu, levandule a rozmarýnu, na problematickou část těla. Při odpočinku v zábalu, následuje příjemná Digi masáž chodidel. Tou je soubor východních a západních technik, který pomáhá k odlehčení nohou, zmírnění napětí a stresu a načerpání energie. Závěrečná pětiminutová masáž zad probudí vaše smysly a navodí celkovou harmonii. Kde: Lázně Velichovky, www.velichovky.cz ENDERMOLOGIE Jde o lipomasáž formou vakuové masáže, při které lze uvolnit tuk usazený pod nejsvrchnější vrstvou pokožky, který není možné odstranit dietou, cvičením ani liposukcí. Na přístroji je možné navolit několik druhů programů: modelovací, konturovací, zpevňující a drenážní. Ošetřením se snižuje objem a hmotnost těla, čehož je dosaženo aktivací lymfatického systému a tukových tkání. Zlepšuje se elasticita, tonus a struktura pokožky.


Kde: například na …již po absolvování celé kúry lymfodrenáže (tedy po deseti návštěvách v salonu) mohou vaše boky zeštíhlet až o 5 cm?

16.2.2009 12:56 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.