FITweb

ZPĚT

Táňu Bednářovou lákají výzvy

Vítězku Miss aerobik 2008, Táňu Bednářovou, láká posouvání vlastních hranic. Úspěšná sportovkyně, jež získala i zlato na mistrovství světa z roku 2007 v Bělehradě ze soutěže fitness týmů v kategorii aerobik, vzala vloni jako další výzvu soutěž Miss aerobik. Vždy obdivovala dívky, které vyhrály, a chtěla si vše také vyzkoušet. A tak přišla, viděla - zvítězila!

*Jak jsi prožívala finále a vlastní zisk titulu Miss aerobik?

Byl to pro mě i přes velké nervy z příprav a samotné realizace finále hezký zážitek, a především velká zkušenost! Z titulu jsem byla malinko zaskočená, protože jsem to opravdu nečekala - někde v hloubi duše jsem doufala, že budu na pomyslné „bedně“, vždyť všechny finalistky byly skvělé.

* Líbilo se ti před televizní kamerou?

Kameru jsem při finále až tak nevnímala, spíše diváky. A ti byli skvělí!

* Jaký ohlas mělo tvé vítězství v týmu a trenérky?

Holky i trenérka Veronika Vrzbová byly nadšené a gratulovaly mi. Kvůli tréninkům mě nemohly přijet podpořit přímo na finále do Ostravy, tak jim to bylo dvojnásob líto.

* Co se změnilo ve tvém životě po vítězství ve finále Miss aerobik?

Změnil se můj týdenní režim, mám méně volného času. Účastníme se s dívkami exhibičních vystoupení a setkáváme se se zajímavými lidmi. Každý víkend trávíme v jiném městě na Miss aerobik tour 2009, takže mám možnost poznat všechny kouty naší země. Je to skvělé, protože také ráda cestuji.

* Společně s lektorem Romanem Ondráškem jsi pokračovala v tradici

* A jako předchozí vítězky předcvičovala aerobik dalším zájemkyním o titul Miss aerobik. Jak ses cítila v této roli?

Bavilo mě to a cítila jsem se uvolněně. Mám chuť soutěžícím holkám pomáhat a radit, protože dobře vím, jak se asi cítí. Sama jsem loni absolvovala postupové kolo v Mladé Boleslavi a semifi nále v Praze. Až pak jsem se dostala do finále. Je to velká zkušenost.

* Co bys poradila novým adeptkám na titul Miss aerobik?

Měly by na sobě pracovat, ale hlavně si to užívat - když je vidět, že vás cvičení baví, máte téměř vyhráno.

* Tato soutěž je nejen o sportu a kráse, ale také částečně o modelingu. Chtěla jsi být někdy modelkou?

Modelkou v pravém slova smyslu jsem nikdy nebyla, spíš jsem se věnovala příležitostně práci hostesky. Díky kariéře ve sportovním aerobiku jsem měla možnost několikrát fotit, ale šlo spíše o sportovní fotky, v pohybu.

* Měla jsi sama osobně problémy s váhou?

Ne, nikdy jsem výkyvy ve váze neměla, pohybovala jsem se vždycky v mezích normy. Pokud bylo třeba malinko zhubnout do dresu, upravila jsem si jídelníček. Vzhledem k vysokým energetickým nárokům na výkony ve sportovním aerobiku to nemohlo být nikdy radikální.

* Dokázala bys přesvědčit partnera či kamarádku, aby se věnovali vhodné pohybové aktivitě a správné životosprávě, pokud by měli nadváhu? Jak bys na to šla?

Určitě bych se o to snažila, myslím, že bych byla schopná vypracovat i tréninkový plán a základní úpravu jídelníčku. Nebo bych doporučila vhodné zařízení, kde by jim odborně poradili. Hlavní úlohu však hraje rozhodnutí člověka, který má zhubnout: musí chtít, mít pevnou vůli vydržet a vytrvat.

* Dodržuješ zásady správné životosprávy?

Snažím se jíst zdravě, ve správnou dobu a správném množství, ale někdy na to není prostě čas, zvlášť když člověk stráví den cestováním do školy, ze školy na trénink a z tréninku domů. Přiznám se, že občas neodolám hranolkům z rychlého občerstvení. Jinak miluji sushi a mým oblíbeným nápojem je voda a ledový čaj.

* Jaký máš před sebou další cíl?

Mimo jiné vystudovat fakultu tělesné výchovy a sportu. A momentálně bych chtěla uspět i ve sportovním aerobiku jednotlivkyň, a tak jsem si přidala v tréninku, který mám čtyřikrát týdně po dvou hodinách…

27.5.2009 12:15 | MGR. JANA ČEJKOVÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.