FITweb

ZPĚT

Umírněná labužnice Ali Larter

Hvězda z obálky Její strategie byla vždy jednoduchá – dopřávat si v rozumné míře své oblíbené lahůdky a šetřit sacharidy. Zdravé výživě dala dočasně vale jen po dobu svého prvního těhotenství.

Jsem obyčejná holka z Jersey,“ tvrdí o sobě skromně čtyřiatřicetiletá herečka. Už od třinácti brázdila přehlídková mola, a tak dobře ví, jaké nebezpečí v sobě skrývají drastické diety. Namísto hladovění střídá kaloricky střídmé dny s labužnickým hodováním. A ono to funguje.

Mindráky z dětství

Původně to nebyla žádná krasotinka. V dětství připomínala spíš kluka, hrála fotbal, chodila ostříhaná jako podle hrnce a její úsměv hyzdil vyčnívající zub. „Byla jsem věčně rozcuchaná, zpocená a neupravená,“ vzpomíná na staré časy. Pak však v pubertě vyrostla v krásnou labuť, takže vzbudila zájem modelingových agentů. Procestovala svět a v sedmnácti získala roční kontrakt v Japonsku, díky čemuž se naučila dávat si pozor na to, co jí.

Chytrý jídelníček

„Miluju víno, chleba a sýr, i když v některých obdobích musím být s pečivem opatrná,“ popisuje svoje stravovací návyky, díky kterým nosila celé roky stejnou velikost. „Třeba včera jsem si dala gratinované brambory se steakem a sklenku merlotu.“ Opulentní večeři si ale nedopřává každý den.
Takticky střídá bohaté menu o několika chodech s lehkými jídly. „Někdy se rozmazluji těstovinami, šampaňským a čokoládovým suflé. Den poté si dám jen salát a mražený jogurt.“

Má ráda biopotraviny, hlavně müsli s vanilkovým sójovým mlékem k snídani a k obědu si nejčastěji dává salát s grilovaným kuřetem. „Baví mě vařit si domácí večeře, ale v pozdních hodinách se raději vyhýbám sacharidům. Když si na to nedám pozor, kila jdou nahoru. Tak si k jehněčímu radši udělám omáčku a jako přílohu zvolím zeleninový salát,“ nechává nahlédnout do svého jídelníčku. Má slabost pro zmrzlinu, ale snaží se porce mražené pochoutky dávkovat velmi opatrně. Dociluje toho jednoduchým trikem. „Dám si tři lžíce a zbytek vyhodím. Kdybych to neudělala, spořádala bych celé balení,“ přiznává.

Sportování venku

„Pohyb byl vždycky součástí mého života. Už od dětství jsem hrála softball a fotbal. Teď, když je mi přes třicet, je pro mě ještě důležitější se o sebe starat,“ vyznává se ze svého vztahu ke sportu. Do tělocvičny se však příliš nehrne a dává přednost přirozenému pohybu – tedy běhání a dlouhým procházkám se psem.

„Nechci, aby můj život byl jen o cvičení,“ zdůvodňuje svoje preference. Zato pro ranní rozcvičku v parku si najde čas vždycky. Každé ráno chodí do okolí na půl hodinky joggingu po hollywoodských kopcích. „Nepřemýšlím o tom, jen si vždy najdu čas a vyrazím. Nikdy se nenechám odradit okolnostmi,“ tvrdí odhodlaně. Když dostane fyzicky náročnou roli, doslova září blahem.

„Ráda spolupracuju s choreografy. Například ve filmu Resident Evil: Afterlife jsem měla jednu bojovou scénu, která mě velmi bavila.“

Vášeň pro obtloustlé muže

I když ona sama úzkostlivě pečuje o svou linii, od svého protějšku to nevyžaduje. „Nesnáším hezouny. Radši bych chtěla obyčejného chlápka s bříškem než krasavce, který každou volnou chvilku tráví v posilovně a sleduje svůj jídelníček.“ Její současný manžel, herec a filmař Hayes MacArthur, za nějž se provdala před třemi lety, těmto jejím požadavkům bezpochyby plně odpovídá. Alespoň soudě podle toho, že jednou prohlásila: „Hned po pár týdnech chození jsem mu řekla, že bych si ho ráda vzala, a to klidně hned zítra. Už se nemůžu dočkat období, kdy budu doma s dětmi.“ Její přání bylo osudem vyslyšeno.

Těhotenské chutě

Loni v červenci spolu s manželem oznámili očekávané narození prvního dítěte, čímž se radikálně změnil její životní styl. „Hrála jsem vždy typy rolí, kvůli kterým jsem musela vypadat určitým způsobem. Díky tomu jsem se musela hlídat a věnovat se cvičení. Teď si užívám absolutní svobody a dopřávám si všechno, na co mám chuť. Sladkosti, pizzu, těstoviny… Je to úžasné,“ popisuje své těhotenské chutě, díky nimž vzala konečně na milost sacharidy. „Někdy si večer upeču jahodové dortíky se šlehačkou, pak se probudím ve tři v noci a spořádám je.“ Vzhled pro ni očividně v požehnaném stavu přestal být alfou a omegou jejího života. Brzy po narození prvního potomka ji bude čekat boj s těhotenskými kily.

její kariéra

Ve světě filmu se prosadila poněkud netradičně – díky mystifikaci. Roku 1996 ji vydavatelé časopisu Esquire představili na titulní straně jako fiktivní novou hvězdu, i když ji ve skutečnosti nikdo neznal. Přestože se jednalo o vtip, producenti začali o novou tvář jevit nečekaný zájem a skutečně jí začali nabízet práci na zajímavých projektech. Pánské publikum zaujala ve filmu pro teenagery Varsity Blues sexy scénou v bikinách ze šlehačky (maskérky ve skutečnosti použily holicí pěnu).
Pak následovaly role v úspěšných komediích, například Pravá blondýna či Jay a mlčenlivý Bob vrací úder. I když dostává většinou vedlejší role, o fanoušky rozhodně nemá nouzi.

28.2.2011 9:24 | Ilona la užanská,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.