FITweb

ZPĚT

Palačinková královna Olivia Wilde

Útlá herečka, která se proslavila jako lékařka ze seriálu Dr. House, všechny jednou šokovala tím, že za necelou půlhodinku spořádala třicet tři palačinek. Co ji k tomuto nezřízenému obžerství vedlo?

Šestadvacetiletá diva nosí velikost XS, ve výstřihu se jí rýsují klíční kosti, novináři ji rádi přirovnávají k superštíhlé kolegyni z branže Keiře Knightley a vyhrává soutěže o titul „miss vegetariánka“. Na druhou stranu má i zcela opačný talent - dokáže na posezení sníst nevídané množství jídla. Kde se v ní ty protiklady berou?

Ochránkyně práv

Před několika lety sama sebe popsala jako vegetariánku, která si občas zpestří jídelníček rybím masem. V poslední době se ale přiklonila ke striktnímu veganství, které z jídelníčku vylučuje vše, co pochází od živých organismů, tedy i vejce, mléko a med. Tímto způsobem ročně zachrání sto zvířat.
„Kromě toho, že chci bojkotovat,továrny na utrpení‘, se navíc díky rostlinné stravě cítím stokrát energičtěji než jindy. Veganský jídelníček je pro mě velmi inspirující.

Prospívá mému tělu, mým zvířecím přátelům a světu, ve kterém žiju,“ popisuje životní styl, díky němuž byla organizací PETA zvolena nejpůvabnější vegetariánkou roku 2010. Se stejným zápalem, s jakým se zasazuje za práva zvířat, bojuje i za rovné postavení mužů a žen i homosexuálů. „Když v rámci role políbím jinou dívku, lidé si myslí, že to je sexy. Jakmile se začnou líbat dva muži, je to provokace. V tomto ohledu se používá dvojí metr,“ rozhořčuje se. „Upřímně řečeno, myslím, že jsme všichni svým způsobem bisexuální.“

Soutěž v přejídání

Během návštěvy Austrálie kdysi spořádala v rámci soutěže jedlíků neuvěřitelných třiatřicet palačinek za dvacet minut. „Vždycky jsem měla obrovský apetit a máloco mě zasytí, takže jsem ideální adeptkou pro podobné soutěže,“ směje se. „Přihlásila jsem se proto, že nikdo nevěřil, že by to mohla vyhrát žena. Když mám šanci zpochybnit genderové předsudky, nikdy neodolám,“ tvrdí zapálená aktivistka.

To však neznamená, že se hodlá přejídat pravidelně. „Jednou jsem to vyzkoušela, ale v budoucnu už se k podobným výkonům nechystám.“ Přezdívku „palačinková královna“, kterou získala nejen pro svůj fenomenální výkon, ale i díky tomu, že si vzala italského šlechtice s titulem princ, jí už nikdy nikdo neodpáře.

Sportovní vášně

U Olivie to na celé čáře vyhrává spinning. „Je to opravdu úžasné. Abyste překonali určitou zátěž, musíte se vybičovat k maximálnímu výsledku, což je terapeutické. A prý se tak dá za tři čtvrtě hodinky spálit 800 kalorií, když ze sebe vydáte maximum,“ rozplývá se nadšením. V nejbližším spinningovém studiu vždy vypotí všechny stresy. O soulad mezi duší a tělem se snaží i prostřednictvím lekcí jógy a pilates anebo prostě vyrazí na dlouhou procházku se svými psy. Rozhodně se nehodlá uštvat k smrti.

„Touha po dokonalém těle stojí spoustu energie. Pro mě je důležitější přijít domů z práce, uvařit si s manželem jídlo a pak celé odpoledne relaxovat s knížkou. Prostě se nehonit.“ Kvůli jednomu ze svých posledních snímků, akčnímu sci-fi filmu TRON: Dědictví, se ale musela bezvýhradně podřídit taktovce trenéra. „Pět či šest dnů v týdnu jsem věnovala kardiocvičení. Posilování bylo třikrát týdně a tréninky bojového umění taky třikrát týdně. To je mnohem víc, než na co jsem běžně zvyklá.“ Během natáčení nosila přiléhavou černou kombinézu, která měla maximálně zvýraznit její křivky. Kvůli tomu nemohla přibrat ani gram, každý ždibec tuku navíc by byl totiž v tomto kostýmu vidět.

Špagetové manželství

„Muži v LA stráví před zrcadlem mnohem víc času než já,“ vysvětluje, proč si nemohla mezi losangeleskými metrosexuály najít toho pravého. Nakonec zakotvila v náruči italského filmaře a dokumentaristy Taa Ruspoliho, což jí značně ztěžuje dodržování zdravého jídelníčku bez přemíry sacharidů. Vždyť kdo by po boku Itala odolal těstovinám a pizze? Seznámili se kuriózním způsobem. Když jí rodinný přítel navrhl, že jí představí zajímavého muže, který přespává ve školním autobuse, upřímně se vyděsila. Z onoho „bezdomovce“ se nakonec vyklubal charismatický hudebník a filmař se šlechtickou krví, jehož rodina vlastní palác v Římě.

A oním autobusem bylo ve skutečnosti pojízdné filmové studio. Okouzlení italskou kuchyní realizují ve společné kuchyni už celých sedm let, kdy jsou svoji. Olivia se totiž na rozdíl od většiny svých hereckých kolegyň vdala velmi mladá, a ještě před dovršením dvacátých narozenin řekla svému milému „ano“ poněkud netradičně na palubě onoho autobusu. A její manžel ji hýčká a netýrá ji přehnanými nároky na její postavu. „Zakázal mi doma používat slovo,tlustá‘. Nemáme doma dokonce váhu,“ usmívá se spokojeně herečka.

Kdo je Olivia Wilde slavných novinářů. Ona sama však opustila * Pochází z irsko-americké rodiny rodinnou tradici a rozhodla se pro herectví. slavného výstředního spisovatele Oscara Wilda. Svůj umělecký pseudonym si vybrala podle * Jejím osudem se staly seriály. Začínala v O. C. můžete také z filmů, například Sexbomba odvedle, California, pokračovala v D r. Housovi. Znát ji * Od přírody je blondýnka, ale vlasy si barví Mezi mužem a ženou či TRON: Dědictví. tmavým odstínem. „Brunety mají zábavnější život, protože lidi nevědí, co od nich mají čekat.“ Své dokonalé křivky využívá také při příležitostném modelingu.

Hvězda z obálky Tajemná Třináctka Největší slávu jí přinesla role dr. Hadleyové alias Třináctky ze čtvrté řady seriálu Dr. House. Tuto svou přezdívku si vysloužila tím, že měla v konkurzu do diagnostického Housova týmu číslo 13. Tato velmi inteligentní lékařka vystupuje tajemně a nerada mluví o svém soukromí. Až časem se divák dozví o její bisexuální orientaci a o tom, že stejně jako její matka trpí Huntingtonovou chorobou.

15.3.2011 9:24 | Ilona Laužanská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.