FITweb

ZPĚT

Patricie Solaříková: „Každá holka někdy v životě hubla do šatů.“

Poprvé jsem ji potkala, když začala natáčet seriál Ulice. Stále patří k jeho hlavním postavám, a stále je tak sympatická a plná optimismu. Jak to má tahle slečna s dietami?

* Co pro vás znamená slovo dieta?

Osobně nejsem velkým zastáncem diet. Když už mám potřebu hubnout, radši omezím přísun jídla a začnu se více hýbat. Ne vždycky se to ovšem podaří

* Jste vyznavačkou zdravého životního stylu, nebo hříšník?

Ráda bych byla, ale bohužel jsem spíš hříšník. Nemám totiž dost silnou vůli na to, abych si odepřela něco dobrého. Ráda si jídlo užívám, mám ráda dobré jídlo, a to se bohužel vždycky úplně 100% neslučuje se zdravým životním stylem.

* Co byste poradila lidem, kteří chtějí zhubnout, ale stále jim to nejde?

Mít pevnou vůli, to je asi to nejdůležitější. Jakmile se jednou člověk rozhodne, tak se musí zkrátka pořádně „zakousnout“ a vydržet. Taky začít s hubnutím hned a ne si říkat: „Začnu od pondělí, od příštího týdne atd.“ To pak nezačnete nikdy.

* Vaříte, pečete, smažíte, grilujete? Co z toho nejradši a proč?

Vařím, peču, smažím, griluju. Nejradši peču, hlavně sladké, cukroví, koláče, dorty… Je to pro mě příjemné odreagování. Ale teď s přicházejícím hezkým počasím se začínám strašně těšit na grilování, jednu z věcí, kterou mám na létě moc ráda, ještě společně s vysedáváním na zahrádkách na pivu.

* Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a co byste nevzala do úst?

Nejradši mám babiččinu svíčkovou a máminu rajskou. A mezi věci, které nemusím, patří vnitřnosti, játra, ledvinky, nedejbože srdce atd. To opravdu nemusím, některé z nich jsem ani nikdy neochutnala, ale zkrátka vědomí, že jsou to vnitřnosti, mě odrazují.

* Co ve vaší spíži, ledničce či kuchyni v žádném případě nenajdeme a proč?

Nenajdete tam spoustu věcí, ale určitě se tam nevyskytuje třeba sádlo. Zkrátka takové ty typy jídel, které na vás úplně křičí, že jsou nezdravé a tučné. I když čokoládu u mě občas najdete, takže se zdá, že to neplatí ve všech případech.

* Musela jste už někdy hubnout do šatů?

No jéje! Kdo ne? Myslím, že každá holka aspoň jednou v životě hubla do plavek, šatů, džínů, sukně… Ale já nejsem moc úspěšný hubnoucí typ, chybí mi právě ta pevná vůle.

* Kamarádíte se vy a pohyb? Jaký sport ráda provozujete, a jaký naopak ráda sledujete?

To ano, pohyb mám moc ráda. Navíc je skvělý ten pocit po sportování, když úplně cítíte, že jste pro sebe něco udělala. Nejvíc mě baví jízda na koni, jezdím teprve rok a půl, ale strašně mě to chytlo, je to opravdu úžasný relax a zároveň člověk maká. Taky mě baví snowboard, tenis, plavání, volejbal, kolo, brusle. A sport radši provozuju, než sleduju, ale když už, tak tenis.

* Máte svou štíhlou postavu v genech, nebo je to spíše výsledek těžké dřiny?

No, já právě moc štíhlou postavu nemám. Je ale pravda, že v rodině máme pár hubeňourů. Máma je hubená, táta taky, ani prarodiče nemají problém s váhou, takže když budu mít štěstí, budu to jednou mít taky tak.


* Co vás nejvíc zaměstnává v poslední době?

Nejvíc mě zaměstnává určitě škola a natáčení.

* Jaký je pro vás nejlepší způsob relaxu?

Jízda na koni, nebo se prostě válet na gauči a koukat na televizi.

* Váš tip na něco zdravého, ale dobrého?

Rohlík s nutellou. A nejlepší je dát si pod tu nutellu ještě máslo! Ne, já mám ráda třeba grilovanou zeleninu.


O autorovi: Připravila: Petra Lamschová

18.5.2011 12:47 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.