FITweb

ZPĚT

Krása z hlubin

Sáhněte bez váhání po pokladech z mořských hlubin, které vám splní sny o štíhlých křivkách a stále mladistvé pleti.

Mořská říše představuje ohromnou zásobárnu života a je proto pod neustálou pozorností mnohých kosmetických firem. Je totiž plná skvělých látek pro naše buňky – nachází se v ní i mořský elastin, kolagen či mořská DNA. Nejvíc jsou využívány řasy, sůl a bahno, ale také kaviár a perly.

Řasy: DETOXIKUJÍ

Věděli jste, že řasy jsou podmořské rostliny, které jsou z jedné třetiny zdrojem životodárného kyslíku, který dýcháme? Mohou obsahovat až tisíckrát víc jodu, stokrát víc kalcia a desetkrát více hořčíku a mědi než pozemské rostliny. Jemně rozemleté mořské řasy se používají pro léčebné účely v balneoterapii, velmi oblíbené jsou v kosmetických salonech pro zábaly těla. Mají také stimulační, zpevňující, hydratační a detoxikační účinky na pokožku.

Voda: ZKLIDŇUJE A POSILUJE

Mořská voda je podobná složení našeho těla. Naše tělo totiž není nic jiného než mořské akvárium, ve kterém plavou biliony buněk. Voda z mořských zdrojů je plná posilujících minerálů, a proto se používá pro tonizaci a udržení správné hydratace pleti.

Kaviár: ZASTAVUJE STÁRNUTÍ

Extrakt z kaviáru je jednou z nejvýživnějších látek, pomocí které můžeme pečovat o pleť a vlasy.
Obsahuje vitaminy A, B a minerály. Jeho významnou složkou jsou i nenasycené omega-3 mastné kyseliny. Kaviár obsahuje speciální komplex proteinů, které v kůži vytvářejí bariéru, čímž chrání kolagen před degenerativními účinky a zároveň stimulují tvorbu nového kolagenu.

Perly: URYCHLUJÍ RŮST BUNĚK

Vědci tvrdí, že výtažek z perel umí podpořit a urychlit obnovu buněk. Celá staletí používají asijské ženy prášek vyrobený z drcených mořských nebo sladkovodních perel ve snaze udržet si mladistvý vzhled. Velmi ceněný je i jejich výrazný bělicí a rozjasňující účinek.
Prášek z perel se využívá i v pudrech pro jeho třpyt.

Sůl: LÉČÍ I VYHLAZUJE

Nejvydatnější na minerály a hlavně na velké množství hořčíku je sůl z Mrtvého moře. Vysoká koncentrace minerálů stimuluje metabolické funkce v buňkách a podporuje regeneraci.
Víte, že sůl z Mrtvého moře obsahuje až 47 % hořčíku? Všeobecně se mořská sůl používá ke koupelím nebo k peelingu těla pro lepší obnovu buněk.

Bahno: ZEŠTÍHLUJE

Bahenní zábaly bývají součástí zeštíhlujících zábalů. Mořské výtažky v bahně mají silné lipolytické účinky (tzn. odbourávání tuků) a omezují ukládání tuku do tukových buněk.
Kosmetické salony bahno používají i k pleťovým a tělovým maskám pro jeho koncentraci posilujících minerálů, které pokožce svědčí.


Článek vyšel v časopise Dieta 7-8/2014.

28.2.2018 1:01 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.