FITweb

ZPĚT

Jak na vlasy po sportu

Odcházíte z fitka s dobrým pocitem, jenže pohled do zrcadla vám zkazí náladu? Vaše vlasy jsou rozcuchané, zplihlé a od potu? Nezoufejte, máme pro vás praktické rady od kadeřníka.

Na tipy, jak pečovat o vlasy po sportu, jsme se zeptali zkušeného kadeřníka a majitele salonu Jana Hlaváčka:

1 KDYŽ JE PÉČE MOC

Před samotným sportováním se vyhněte používání stylingových přípravků. Nejenže vlasy zatěžují, ale také se po nich zpocené vlasy ještě více slepí.

2 KDYŽ POTŘEBUJETE VÝHLED

Pokud máte dlouhé vlasy, stáhněte je před cvičením do látkové čelenky, aby nepřekážely při sportu a zároveň měly volnost.

Můžete si také pořídit savou čelenku, do které se většina potu z čela a krku vsákne.

Vyzkoušejte: Pokud jste zvyklá stahovat vlasy do gumičky, zapomeňte na ty běžné, které mohou vlasy potrhat. Raději použijte spirálovou gumičku, která perfektně drží. A díky tomu, že na vlasy nevyvíjí žádný tlak, neubližuje jim a nezanechává na pramenech žádné stopy.

3 KDYŽ SE MAJÍ VLNIT

Stažení vlasů můžete využít i ve svůj prospěch. Pokud je spletete do copu a během cvičení se jen lehce zpotíte, je možné je ještě spletené vyfoukat fénem a získáte tak hezky vlnité vlasy – u hlavy rovné a délky zvlněné, což je nyní trendy.

4 KDYŽ NEVÍTE, JAK NA NĚ

Lehce zpocené vlasy jsou vlhké, nikoli mastné, proto je stačí jen dosucha vyfoukat. U kratších vlasů je možné použít místo mytí například wet look gel.

5 KDYŽ CHCETE ZAZÁŘIT

Máte-li dostatek času a chystáte se po cvičení na večírek, ideální je vlasy umýt a vyfoukat. Pokud se totiž při cvičení hodně zpotíte, vlasy neumyjete a jen v rychlosti vyfoukáte, nic kloudného z nich nevytvoříte. Dál budou zplihlé a mastné. Přibalte si proto do tašky šikovný styling, který vám usnadní fénování, a výsledný efekt bude dokonalý.

Vyzkoušejte: Pro dosažení objemu a pevnosti vlasů použijte sprej na objem.

6 KDYŽ SE CUCHAJÍ

Rozčesat lokny po sportu dá někdy zabrat. Hlavní je hřebenem necukat a netahat ho silou.

Takové poškození vlasů by bylo sice jen povrchové, ale je lepší se hýčkat a v klidu rozčesat pramen po prameni.

Vyzkoušejte: Jemné zacházení slibuje kartáč Air Motion nebo Tangle Teezer, bez kterých se dnes už neobejdou mnohé kadeřnické salony.

7 KDYŽ SPĚCHÁTE

Jestliže po cvičení spěcháte a máte čas jen na rychlou sprchu, použijte suchý šampon.

Za posledních pár let prošel evolucí, proto se nebojte bílých stop na vlasech nebo nepříjemného aroma.

Vyzkoušejte: Suchý šampon, který absorbuje mastnotu, dodá vlasům objem i svěžest a stačí jej jen nanést na vlasy a pročesat.

8 KDYŽ PŘIJDE ZIMA

V chladnějších měsících nevycházejte ven s mokrými vlasy a vždy je před odchodem z fitness centra dobře vysušte. Vlasy vlivem chladu a mrazu popraskají, poškodit si tak můžete nejen je, ale i jejich kořínky – a vlasy mohou začít vypadávat.

Vyzkoušejte: Pokud v šatnách vašeho fitka nejsou fény, noste si s sebou vlastní. Cestovní verze skoro nic neváží a ani vám nezabere moc místa v tašce. Hodit se určitě bude i zmenšená verze žehličky na vlasy, která se vejde do dlaně.


Článek vyšel v časopise Dieta.

31.1.2019 10:01 | Bětka Niebauerová

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.