FITweb

ZPĚT

Hýčkejte si svou kůži

Toužíte okouzlit partnera bezchybnou sametovou a hladkou kůží? Vsaďte v každodenní péči na hydrataci, peeling, energizující vůně a třeba i tělový make-up.

Přestože je pro nás běžné, že se staráme o obličej, pokožky si příliš nevšímáme. Spoléháme na to, že pod svetrem a bundou není vidět. Přitom právě teď je období, kdy potřebuje mnohem intenzivnější péči. V zimě je totiž „utlačovaná“ pod oblečením, buňky tak zpomalují svoji obnovu a zůstávají „sedět“ na povrchu.

Nejohroženější jsou místa, která jsou běžně sušší, jako je oblast loktů, kolen a lýtek. Může vás náhle překvapit i bolest, protože dochází k bolestivým prasklinkám a šupinatění. Dalším problémem je, že na neopálené kůži je všechno více vidět, takže můžete objevit „vady na kráse“, jako je nepravidelná pigmentace nebo rozšířené žilky.

Zpozorněte proto v péči o tělo a uvidíte, že to nebude trvat dlouho a vaše pokožka bude zase jemná a hladká. Navíc když to nevzdáte do měsíce, dokážete zmírnit i strie či celulitidu.

VSAĎTE NA ALOE VERA

Pravidelná hydratace je pro kvalitu pokožky stejně důležitá jako pro obličej. Proto stejně pečlivě jako si podle typu pleti vybíráte hydratační krém, si zvolte i vhodný přípravek pro tělo.

Suché pokožce svědčí spíše výživnější hydratační mléka, oleje a krémy, které jsou v zimě mnohem příjemnější než v letních měsících. Většinou mají vydatnější složení a jsou nabité výtažky z přírodních olejů a semen. Všeobecně je dobré s hydratací těla začít už během ranní sprchy. Nenechte se zlákat omamně vonícími gely a raději vyzkoušejte hedvábně krémová složení, obohacená o hydratující látky, jako je aloe vera nebo máslo karité.

Využít můžete i sprchové esenciální oleje. Když k tomu ještě budete chtít použít hydratační tělové mléko, zaměřte se na správný postup. Mléko se lépe vstřebá, pokud ho vetřete přímo na čistou a vlhkou pokožku, ideálně hned po koupeli nebo po sprše. Tak se zadrží více vody v horních vrstvách pokožky, která díky tomu bude mnohem jemnější. Pro maximální účinky vmasírujte mléko do pokožky pevnými tahy, abyste podpořili i krevní oběh.

ZATOČTE S VADAMI

Přestože vaše pokožka nemusí být náchylná k tvorbě pupínků nebo šupinek, může být občas mdlá a zašedlá. Co v tu chvíli potřebuje ze všeho nejvíc, je lepší prokrvení a větší pevnost. Nejlepší cestou je pročišťování pórů masáží pokožky pomocí peelingových zrníček. Jde o ten nejlepší detox, který jí v dané situaci můžete dopřát.

Vyzkoušejte také metodu často používanou v lázních: U sprchy mějte připravenou nádobu s přírodní mořskou solí. Při koupání naberte hrst soli do dlaně a promasírujte si s ní pokožku. Poté tělo důkladně opláchněte. V případě pupínků si raději dopřejte tělovou bahenní masku. Zaměřte se hlavně na místa, kde pokožka není čistá. Až maska zaschne, opláchněte ji pečlivě vodou a všechny póry budou rázem perfektně vyčištěné.

ODKRYJTE KRÁSU

K obnově a vyhlazení pokožky pomáhá také tělové mléko s moderními složkami, jakými jsou urea nebo retinol. Ty mají jemné olupující účinky a průběžně tak odstraňují z povrchu kůže staré buňky. Pod nimi se odkrývají nové, mladší a svěžejší.

I všechny zásahy z oblasti estetické medicíny, které potřebujete k vylepšení stavu pokožky, si dopřejte teď v zimě, ať už jde o odstranění pigmentových skvrn v dekoltu, nebo o vyhlazení jizviček po akné s pomocí chemického peelingu. Do letních šatů už bude vaše kůže hladká, zdravá a příjemně jemná.

TIPY

* Toužíte i v zimě po samoopalování? Sáhněte po tělovém make-upu! Jednoduše se roztírá, a navíc je ideální k zakrytí křečových žil, strií, tetování, jizev, mateřských znamének nebo barevných nerovností. Díky voděodolnosti vám přes den bude skvěle držet a večer ho jednoduše smyjete. Efekt opálení může vydržet i týden.

* Vyzkoušejte osvěžující parfémovaná tělová mléka nebo tělové vody, které zahalí vaše tělo do voňavého závoje. Obsahují aromatické esenciální oleje, hydratující aloe nebo posilující ženšen, což vám ráno nebo po tréninku dodá energii.


Článek vyšel v časopise Dieta 02/2016.

14.11.2017 11:32 | Františka Těšínská

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.