FITweb

ZPĚT

Kuřecí prsa plněná banány

PRO 4 OSOBY

SUROVINY:
4 vykostěná kuřecí prsa bez kůže 3 nasekané sušené fíky 2 banány nakrájené na kostičky 2 banány nakrájené na 10 cm dlouhé špalíčky 2 lžíce čerstvého rozmarýnu (posekaného) 50 g sýru gorgonzola 2 lžíce olivového oleje 1 lžíce medu 3 červené papriky (nakrájené na plátky) sůl, pepř POSTUP:

Uděláme 5cm zářez po straně každé porce kuřete, abychom vytvořili kapsu. Smícháme fíky, banány na kostičky, rozmarýn, sýr, strouhanku, sůl a pepř a propracujeme, až vznikne nádivka do kuřecích kapes. Uzavřeme párátkem.

V grilovací pánvi na mírném ohni rozehřejeme olej. Vložíme kuřecí prsa a grilujeme po obou stranách asi 4 minuty. Během grilování je potíráme medem. Kuřecí prsa přeložíme na talíř.

Do stejné pánve vložíme papriku a banány na špalíčky a grilujeme po obou stranách asi 3 minuty. Kuřecí prsa podáváme společně s grilovanou paprikou a banány. Na závěr posypeme rozmarýnem.

1 porce

1680 kJ/400 kcal
26 g bílkovin
19 g tuku
40 g sacharidů

28.1.2009 14:07 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.