FITweb

ZPĚT

Kuře na fenyklu s houbami a ořechy

PRO 4 OSOBY

SUROVINY:
400 g kuřecích prsou kousek zázvorového kořene 2 červené cibule 400 g fenyklové hlízy 300 g žampionů 50 g vlašských ořechů 2 polévkové lžíce sezamového oleje 5 polévkových lžic sójové omáčky 1 čajová lžička papriky 2 polévkové lžíce sezamových semínek 4 lžíce pažitky POSTUP:

Maso opláchneme ve studené vodě, osušíme a nakrájíme na proužky.

Zázvor oloupeme a umeleme. Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka. Fenyklovou hlízu očistíme, omyjeme a nakrájíme na malé kousky, houby očistíme, omyjeme a pokrájíme, oříšky umeleme. Na rozpáleném oleji opečeme kuřecí kousky, vyjmeme a dáme stranou. Na téže pánvi opečeme cibuli a fenykl a pak zalijeme asi 2 polévkovými lžícemi vody, ke které přidáme sójovou omáčku.

¨

Vmícháme papriku a vše vaříme 10 minut, přisypeme houby a vaříme dalších 5 minut. Do zeleninové směsi vložíme kuřecí kousky a necháme je prohřát. Na talíři posypeme každou porci nasucho opraženým sezamem a oříšky. Na závěr ozdobíme posekanou pažitkou.

1 porce 1512 kJ /360 kcal
33 g bílkovin
17 g tuků
12 g sacharidů

28.1.2009 13:59 |

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.