FITweb

ZPĚT

Čisticí potraviny aneb přírodní úklidová četa

Nový rok, nová předsevzetí, nový životní styl. Abyste mohli dobře nastartovat hubnoucí proces, je potřeba pročistit ledviny, játra a střeva a vyloučit z těla všechny škodlivé látky a dát do pořádku imunitní systém. Pak vás tělo bude poslouchat a kila půjdou dolů bez problémů.

Ve chvíli, kdy skončíme s vánočním mlsáním a hodováním, je potřeba tělu trošku ulevit, a to nejen po zdravotní stránce, ale hlavně po stránce stravy a jídelníčku. Chce to jídlo trošku odlehčit, o něco méně mlsat a o trochu zdravěji vařit. Organismus se osvěží, povzbudí se činnost metabolismu a taková malá očistná kúra tomu jen pomůže. Nejde o to držet hladovku, ale jen správně vařit, a to z potravin, které vašemu tělu pomohou. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na jídla, která by na vašem talíři minimálně v lednu neměla chybět. Kombinovat je můžete podle libosti a chuti. Zkuste tento měsíc zapomenout na sladké nebo je alespoň co nejvíce omezit, vynechte všechna smažená a tučná jídla. Díky detoxikačním čisticím potravinám se budete cítit lépe a ještě k tomu zhubnete pár kilo, a to rozhodně stojí za to.


ČAJE:

ZELENÝ– je bohatý na antioxidanty, napomáhá trávení a zpracovávání potravy.

KOPŘIVOVÝ– říká se mu pročisťující. Používá se k vyloučení škodlivých látek z těla a povzbuzení látkové výměny.

HEŘMÁNKOVÝ – používá se už odpradávna při trávicích potížích a ke zklidnění nervů.

BŘEZOVÝ – je skvělý k detoxikaci organismu, má příznivý vliv na naši pleť, ale také na ledviny. Má silné močopudné účinky a je vhodný pro čištění a odvodňování těla.

16.2.2009 13:19 | PETRA LAMSCHOVÁ,

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.