FITweb

ZPĚT

Mocná afrodiziaka aneb Nakrmte ho (s) láskou!

Nejvíce prý muže dostává vůně ženy... Ale chcete-li si jeho touhu nejen o sv. Valentýnu pojistit, dejte si spolu dobroty, jež jako afrodiziaka fungují už tisíce let. Jméno jim dala bohyně lásky Afrodita a všechna dokážou vašemu milostnému životu přičarovat příjemně pikantní příchuť!

AFRODIZIAKA, KTERÁ ZNÁTE ČOKOLÁDA

* S vášní ji spojovali již Aztékové a náčelník Montezuma jí za den vypil údajně až několik desítek šálků – chtěl-li uspokojit svých šest žen, není se co divit! * Obsahuje kofein a fenyletylamin, jenž nám v těle koluje ve větším množství, když jsme zamilovaní. * Kromě toho v ní najdete také serotonin, hormon dobré nálady, a když vezmete v úvahu, jak skvěle chutná… Jen pozor na „dávkování,“ ať trochu vášně nezaplatíte zbytečnými kily!

JAHODY

* Kromě toho, že báječně doplňují chuť šumivých vín, jsou přímo nabité vitaminy A, B, C a E a jejich zrníčka zinkem, o kterém je známé, že skvěle podporuje sexuální prožitky.

MED

* Jak se zdá, jde o vůbec nejstarší afrodiziakum na světě! Včelaři byli už staří Římané, od nich se to naučili Germáni, a ti začali vyrábět opojnou medovinu. Při svatebních obřadech se tento nápoj stal rituálním a po nich odcházeli novomanželé do ústraní a pili jej, dokud po sobě nezatoužili… * Otázkou samozřejmě je, jestli tehdy nezafungoval spíše alkohol v medovině obsažený, ale med má každopádně dost jednoduchých cukrů, aby vám a vašemu milému dodal dostatek energie i na tu nejvášnivější noc! * Med je nicméně s líbánkami spojován i nadále – v anglicky mluvících zemích jsou totiž dodnes nazývány medovým měsícem (Honeymoon).

ÚSTŘICE

* Na první pohled ne příliš vábně vypadající mlže prý konzumoval i sám Casanova, největší milovník všech dob. Za den jich údajně dokázal spořádat až padesát!

* Pomohl mu v tom zřejmě i fakt, že neobsahují prakticky žádný tuk, jsou lehce stravitelné.

* Tělu dodají spoustu minerálních látek: jod, sodík, vápník, draslík, mangan, železo, ale především zinek, který je vůbec nejdůležitějším minerálem ovlivňujícím sexuální výkonnost. Ovládá totiž sekreci pohlavního hormonu testosteronu, který ženám pomáhá zvyšovat vzrušení i dosáhnout orgasmu a mužům zase aktivovat spermie.

KOŘENÍ

* Chilli, kari nebo pepř. Všechny tyto druhy vám oběma zrychlí srdeční tep a rozbouří krev jako při pořádně žhavém polibku! Tělo po jejich konzumaci reaguje zkrátka jako při sexu a na vás pak bude, jak to využijete. * Zázvor, skořice, muškátový oříšek opět dokonale rozehřívají, takže po nich roztaje i ten nejnesmělejší milenec. * Vanilka v něm svou sladkou vůní pro změnu podpoří vnímání sexuálních podnětů a přivede ho do milostné euforie.

OVES

* Měla jste ho za pouhou „zdravou potravinu“? Přitom zvlášť u nás žen funguje jako mírné afrodiziakum.

* Obsahuje alkaloid avenin, jenž stimuluje centrální nervovou soustavu a zvyšuje libido.

CHŘEST

* Někteří mu přisuzují afrodiziakální účinky už jen díky jeho podobnosti s falem. * Jako podpora vášně funguje ovšem nikoli díky tomu, jak vypadá, ale protože obsahuje draslík, fosfor, vápník a vitamin E, a nabízí tak dostatečný přísun energie vám i vašemu partnerovi.

GRANÁTOVÉ JABLKO

* Prastarý symbol milostných slastí prý okusila sama Eva, když hřešila v ráji.

* Vám přinese spoustu potěšení díky obsahu antioxidantů. Dokáže uvolnit cévy, a tím pádem zintenzivňuje vzrušení. Podávejte ho nejlépe jako džus nebo jeho komplikovanější konzumaci zrníčko po zrníčku můžete pojmout rovnou jako erotickou předehru.

KAVIÁR

* Spolu s mořskými plody je jednoznačně nepřekonatelným zdrojem vitaminů a fosforu, který vyživuje nervové buňky, a ty pak výrazněji reagují na sexuální dráždění. * Podle Rusů jeho účinky zvyšuje konzumace vodky, nicméně s tou raději opatrně, protože tvrdý alkohol sexuální funkce zase naopak nepříjemně tlumí!

GINKGO BILOBA

* Listy nejstaršího stromu na světě vylučují malé množství látek, tzv. ginkgolidů, jež zlepšují krevní oběh, což je pro sexuální aktivitu více než dobrá zpráva.

* Přidává se například do zeleného čaje a sehnat ho můžete jako doplněk stravy v lékárně. Ale ani s dobrými věcmi se to nesmí přehánět a v případě ginkgo biloby vám příliš vysoká „dávka“ může způsobit bolesti hlavy nebo lehčí nevolnost.

23.2.2009 12:18 | JANA POTUŽNÍKOVÁ

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.