FITweb

ZPĚT

Chladné srdce kuchyně: Jak správně vybrat ledničku?

Chladnička má v dnešní kuchyni již nezastupitelné místo. Nedovedeme si představit, kde bychom schovali potraviny, které rychle podléhají zkáze. Jak si vybrat takovou, aby splňovala všechna naše očekávání?

MIELE KFN 14927 SD ED/CS­3
Volně stojící dvoudveřový model s povrchovou úpravou dveří, na níž nezanecháte otisky, zároveň mají dveře tlumiče zavírání. Tři zóny, chladicí (140 l), PerfectFresh (67 l) a mrazicí (89 l). Ovládání senzorovými tlačítky, elektronická regulace a digitální indikace teploty pro chladicí a mrazicí zónu, automatické odmrazování, 3 flexibilně nastavitelné odkládací plochy, 2 plně výsuvné transparentní zásuvky na kolejničkách, 3 transparentní mrazicí zásuvky. Teplotní alarm a alarm otevřených dveří. Třída energetické účinnosti A+++.
Orientační cena 49 990 Kč

SAMSUNG HM12
Chladničky amerického (side­by­side) typu mají ztenčené stěny, čímž byl maximalizován jejich vnitřní prostor (jeho kapacita dosahuje až 545 l), vnější rozměry však zůstaly stejné. Chladicí systém založený na dvou samostatných chladicích okruzích zabraňuje mísení pachů. Díky technologii True No Frost není nutné odmrazování. Kompresor typu digitální invertor udržuje požadovanou teplotu plynule bez zapínání a vypínání. Chladničky jsou vyráběny v řadě variant, např. s automatem na vodu a výrobníkem ledu. Třída energetické účinnosti A++.
Orientační cena (podle modelu) 32 990 Kč až 49 990 Kč

WHIRLPOOL WBV36992 NFC IX
Volně stojící kombinovaná chladnička v nerezovém provedení se systémem Fresh Control s technologií 6. smysl, která udržuje ideální vlhkost a teplotu. Zásuvka Activ 0° s optimálním prouděním vzduchu a ideální vlhkostí uchovává potraviny vyžadující teploty kolem 0 °C déle čerstvé. Objem chladničky 247 l, objem mrazničky 97 l (celkový využitelný objem 344 l). Beznámrazový systém No Frost, antibakteriální povrch, elektronické ovládání pomocí dotykového dispeje, dětská pojistka, dveřní alarm. Třída energetické účinnosti A++.
Orientační cena (nerezového provedení) 20 900 Kč

BOSCH KAN60A45
Volně stojící chladnička, americká kombinace s objemem chladicí části 356 l a mrazicí části 175 l (celkem 531 l), s oddělenou regulací teploty pro chladicí a mrazicí prostor, dynamickým chlazením pomocí ventilátoru, s digitálním ukazatelem teploty, vodním filtrem a zámkem, technologie No Frost, automatický výrobník ledu. Výdej kostek ledu, ledové tříště nebo pitné vody pouhým stisknutím tlačítka, 2 výsuvné odkládací plochy. Akustický alarm pro nedovřené dveře u chladicí a mrazicí části, dětská pojistka. Třída energetické účinnosti A+.
Orientační cena 34 500 Kč

SIEMENS KG49NAI22
Kombinace chladnička/mraznička v provedení nerez s povrchovou úpravou proti otiskům prstů. Oddělená regulace teploty pro chladicí (objem 307 l) a mrazicí část (objem 82 l), celkový užitný objem 389 l. Přihrádka na teleskopických výsuvech (od –2 °C do +3 °C) pro skladování masa a ryb, zásobník na zeleninu s regulací vhlkosti, rychlé mrazení se zamrazovací automatikou. Ovládání elektronické dotykové s digitálním ukazatelem, optický a akustický alarm dveří, kalendář zmrazených potravin. Třída energetické účinnosti A+.
Orientační cena 29 900 Kč

HOTPOINT QUADRIO E4D
Chladnička s ojedinělým čtyřdveřovým systémem, který lépe uchová vnitřní teplotu a šetří tak spotřebu energie až o 50 %. Do chladicího oddílu se vstupuje dvěma dveřmi s nezávislým otevíráním a mrazicí zóna je rozdělená do dvou samostatných zásuvek. Objem chladničky je 292 l, mrazničky 110 l, celkem čistý objem 402 litry. Samostatná zásuvka s teplotou blízkou nule pro uchovávání masa a ryb. Technologie No Frost a systém Air Tech s optimálním prouděním vzduchu, funkce rychlého chlazení. Třída energetické účinnosti A+ a A++ (podle modelu).
Orientační cena (varianta A++) 19 990 Kč


TIP DIETY: Při výběru chladničky bychom měli nejdříve zvážit, jak velký přístroj potřebujeme – počítá se asi 80 litrů na osobu v domácnosti – a kde bude umístěna. Nejde jen o to, aby se vešla a bylo možné ji otevírat, ale kvůli okolní teplotě musí být ve vhodné klimatické třídě. Úsporu energie nám pak zaručí nejen lepší energetická třída, ale i větší počet dveří a oddílů nebo umístění podavače vody či ledu ve dveřích. Samozřejmostí už bývá antibakteriální úprava nebo funkce rychlého zchlazení.

4.9.2012 12:45 | IVAN VERNER

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.