FITweb

ZPĚT

Září - měsíc ve stylu bio

Už po několik let se u nás září slaví jako měsíc ve stylu bio. Týká se to zejména biopotravin, jejichž nabídka i šíře sortimentu je stále větší. Proč z toho mít radost?

Hnutí za pěstování a prodej biopotravin u nás se rozhýbávalo poměrně pomalu. Mnozí si totiž pojem biopotravina spojovali s pojmem makrobiotika, ale jde o dva dost odlišné koncepty.

Aby mohl být výrobek označen jako bio, musí jeho pěstitel, chovatel či výrobce učinit řadu opatření pro to, aby prostředí, v němž produkt vzniká, bylo prosté chemických a jiných zátěžových látek, aby byl výrobek čerstvý a splňoval velice náročná kritéria certifikace.

Potravina musí být vypěstována bez chemických hnojiv a postřiků, růst či být chována v čistém prostředí, drůbež či dobytek musejí být i humánně poráženy. To zaručí jejich optimální chuťové, ale i zdravotní vlastnosti.

V případě biopotravin se na náš trh dostávají také plodiny či jejich odrůdy, o které běžná „průmyslová“ produkce, zaměřená především na výnosy, nemá zájem. Biopotraviny jsou nerozlučně spjaty s ekologickým zemědělstvím, což je přirozený a moderní způsob hospodaření založený na tisíciletých zkušenostech. Vyznačuje se kladným vztahem a respektem k životnímu prostředí.

Systém ekologického zemědělství je definován platnou legislativou na národní i evropské úrovni.


Zdroj: F.O.O.D.

13.9.2012 8:15 | F.O.O.D.

NAHORU

Přečtením článku spálíte: Vaše váha: kg

nápověda
 1. kacislava

  kacislava ...jen aby to bylo BIO ;-)

  Čtvrtek 20:14

 2. "Kamila"

  "Kamila" to by bio aby nebio :-D

  Pátek 13:53

 3. MarZo

  MarZo Tak teda nevím nevím viz článek: http://www.novinky.cz/ekonomika/277806-biopotraviny-nejsou-hodnotnejsi-ani-zdravejsi-naopak-maji-vice-dusicnanu.html

  Pátek 15:37

 4. Medídek_Pů

  Medídek_Pů MarZo, taky jsem to četla a trochu mě to zklamalo..je fakt, že mezi dýňovými semínky a BIO dýňovými semínky moc rozdílu nevidím- kromě ceny.

  Pátek 20:24

 

Pro přesnější výpočet si prosím nastavte výši své váhy. Výpočet je samozřejmě nutné brát s určitou rezervou, protože každý má jiný metabolismus.